Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dzisiaj podczas strzelania w ogródku spotkała mnie niemiła niespodzianka. Coś zablokowało zamek i teraz ledwo rusza się do tyłu i ani trochę do przodu. To coś to najprawdopodobniej cylinder. Wydaję mi się, że powinien on być w takiej pozycji tylko jak zamek jest z przodu, a nie zostaje z tyłu ;/ Macie może jakieś pomysły jak to naprawić? A może wysłać na gwarancję u Krakmana? Kombinowałem już jak przynajmniej zamek ściągnąć i też nie idzie. :(

Link to post
Share on other sites
  • Replies 870
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzisiaj podczas strzelania w ogródku spotkała mnie niemiła niespodzianka. Coś zablokowało zamek i teraz ledwo rusza się do tyłu i ani trochę do przodu. To coś to najprawdopodobniej cylinder. Wydaję mi się, że powinien on być w takiej pozycji tylko jak zamek jest z przodu, a nie zostaje z tyłu ;/ Macie może jakieś pomysły jak to naprawić? A może wysłać na gwarancję u Krakmana? Kombinowałem już jak przynajmniej zamek ściągnąć i też nie idzie. :(

 

 

Coś z cylinderkiem lub tłoczkiem. Możliwe, że cylinderek się na nim zblokował chociaż nie wiem jak.

Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobniej pękła ścianka cylindra i odłamany kawałek zablokował cały cylinder. Weż jakieś cienkie kleszczyki ( najlepszy byłby pean chirurgiczny) i postaraj się rozruszać sam cylinder.

 

Zresztą jeżeli pistolet jest na gwarancji lepiej odesłać ( przynajmniej nie stracisz gwarancji za samodzielne dłubanie)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam, czy ktoś z Was spotkał się z problemem blokowania się zamka w skrajnie tylniej pozycji? Zamek blokuje mi się na tym dzyndzlu z dźwigni spustowej, który wychodzi z prawej strony mechanizmu spustowego. A co dziwne po dociśnięciu zamka do korpusu, zamek odblokowuje się.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Panowie, co może być, że nie podaje każdej kulki, strzela normalnie, zamek cofa, ale kulek nie podaje. Smarowałem cały zamek, cylinder i poprawiało się, podawał każdą, a później znowu od nowa. Druga rzecz wkładam "świeży" magazynek, przeładowuje i nic, słyszę tylko zbicie kurka. Z góry dzięki za konkretne odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Panowie, co może być, że nie podaje każdej kulki, strzela normalnie, zamek cofa, ale kulek nie podaje. Smarowałem cały zamek, cylinder i poprawiało się, podawał każdą, a później znowu od nowa. Druga rzecz wkładam "świeży" magazynek, przeładowuje i nic, słyszę tylko zbicie kurka. Z góry dzięki za konkretne odpowiedzi.

 

 

 

Jeśli chodzi o nie podawanie kulek to możliwą przyczyną jest jest za słaba sprężyna w magazynku, który je wypycha. Opróżniasz z gazu maga, zdejmujesz denko, odkręcasz śrubę na dnie maga tam gdzie jest dolny zaworek, wyciągasz ta całą głowicę ale przytrzymaj te czarne ustrojstwo na dole sprężyny bo wyleci i naciągnij sprężynę. Maga składasz tak samo tylko w odwrotnej kolejności;)

Co do kurka, to rozbierz cały mechanizm kurkowy, wymyj wszystkie jego elementy w gorącej wodzie z płynem do mycia naczyń, osusz i złóż spowrotem. Nie smaruj niczym! Pomóc może też ubicie sprężyny w zaworze magazynka. Możesz tak zrobić zostawiając na dzień lub dwa maga z otwartym zaworkiem. Zaszkodzić nie zaszkodzi a może pomóc.

 

Edit: Jak patrze na dolegliwości Waszych Glocków to cieszę się, że jednak nie mam najgorzej:D

A jak rozwiązaliście kwestię HU?

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o nie podawanie kulek to możliwą przyczyną jest jest za słaba sprężyna w magazynku, który je wypycha. Opróżniasz z gazu maga, zdejmujesz denko, odkręcasz śrubę na dnie maga tam gdzie jest dolny zaworek, wyciągasz ta całą głowicę ale przytrzymaj te czarne ustrojstwo na dole sprężyny bo wyleci i naciągnij sprężynę. Maga składasz tak samo tylko w odwrotnej kolejności;)

Co do kurka, to rozbierz cały mechanizm kurkowy, wymyj wszystkie jego elementy w gorącej wodzie z płynem do mycia naczyń, osusz i złóż spowrotem. Nie smaruj niczym! Pomóc może też ubicie sprężyny w zaworze magazynka. Możesz tak zrobić zostawiając na dzień lub dwa maga z otwartym zaworkiem. Zaszkodzić nie zaszkodzi a może pomóc.

 

Edit: Jak patrze na dolegliwości Waszych Glocków to cieszę się, że jednak nie mam najgorzej:D

A jak rozwiązaliście kwestię HU?

Spokojnie mi nie musisz jak chłop krowie na miedzy, krok po kroku.

Jak wyleczę łapę to zabiorę się za niego. Napiszę co zdziałałem.

Podziękował

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Dobra odświeżam. Mam pytanie do posiadaczy. Czy dla ogarniętego maniaka, który samemu sobie serwisuje repliki, Glock 17 od ARMY będzie dobrą repliką do rozpoczęcia zabawy w repliki GBB. I co w niech zazwyczaj siada, w większości gaziaków są to szczęki maga (loading nozzle). I jak z osiągami, chcę z niego korzystać przede wszystkim jako boczniak. I jak się ma do G17 KWA. Nie piszcie mi żebym sobie poszukał informacji bo ten temat już wałkowałem wiele razy.

Link to post
Share on other sites

Cóż jak napisałem wcześniej to był by mój pierwszy gaziak. Więc normalne że coś mi może się pomieszać. Jak zaczynałem ASG to nie odróżniałem GB od hop-up.

 

Sprawdziłem loading nozzle, jeśli się nie mylę to jest to ten element który odpowiada za podanie kulki do komory hopa. Czytając ten temat poprostu jakoś pomyliłem szczęki maga z loading nozzle, i pomyślałem że to to samo.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Teraz kolej na moją R17... :angry:

 

1. Zawór (dolny) nie przyjmuje gazu. Tak na 2 strzały mu starcza (drugi słaby), a potem to już sika gazem na boki, jakby zbiornik był pełny. Nie jest to wina uszczelki ani jej braku - mam długie magazynki, gdzie zewnętrznych uszczelek nie ma i nie było, a gaz przyjmują zgodnie z regulaminem ;) Niestety nie są wymienne z zaworkiem od krótkiego magazynka.

 

2. Pistolet pobiera po kilka kulek przy strzale. Manualnie naciągnięty - jedną, ale potem już po 2, 3 wpycha do komory HU, a kolejne tłoczą się niżej, zapychając podajnik między szczękami magazynka i komorą HU, nie pozwalając domknąć zamka i blokując mechanizm na amen.

 

Sprzęt nówka, w zeszłym tygodniu przyszedł z Chin...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mam problem z moją repliką.Otóż zamek nie zostaje w tylnej pozycji.Tzn zostaje,ale tylko jak jest mag nabity i to tylko przez pierwsze 3 strzały.Czy ktoś wie jak ten problem rozwiązać?Dodam,że replika praktycznie nówka funkiel.Nie wiem czy jest sens odsyłać ją na gwarancję,skoro to jest wada fabryczna tego modelu ;/

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

U mnie się wyjaśniła przyczyna podawania po 2 kulki: szczęki w magazynkach są zrąbane. Tak, 3 magazynki nówki 2 różnych firm (choć pewnie i tak ten sam skośnooki kolega w tej samej fabryce je tłucze...).

 

Będzie trzeba nowe szczęki kupić. Szczęście, że to jest na rynku!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...