Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kulki GoldenBall


Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ciekawi mnie jak wypadają w porównaniu z markowymi produktami - G&G czy G&P? Jaka jest podatność na podkręcanie\powtarzalność? Rozumiem, że są to kulki Made in China, ale sygnowanie marką asgshopu coś tam w polsce znaczy, i przekłada sie to na jakość...

Link to post
Share on other sites

Kulki jak kulki – okrągłe 8)

 

Recenzje Goldenball można przeczytać na jednym z zagranicznych forum: http://www.airsoftretreat.com/forums/index.php?topic=70477.0

 

Przed ich wprowadzeniem dość ostro je testowaliśmy i zdecydowaliśmy się je wprowadzić do oferty z uwagi na całkiem niezłe wyniki jak na tą cenę.

 

Dostajemy dużo pytań o inne wagi, tak więc pozwolę sobie tutaj napisać, że 0,30 oraz 0,32 będą za około miesiąc.

 

Natomiast 0,20 będą za ok 2-3 miesiące.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W dniu dzisiejszym otrzymałem zamówione kulki o gramaturze 0,23g oraz 0,36g.

Wstępne wrażenia:

* pakowanie: folijka jest zaklejana co wypusza przesypanie do innej

* kulki o gramaturze 0,23g:

-leca prawidłowo.

-reakcja na HU standardowa- to samo ustawienie co dla blasterów.

-rozrzut w granicach cena/ jakość.

-podawanie w magazynku elektrycznym- bez problemu (saw)

-podawanie w magazynku PTW- do 30 strzałów zacięcie- kulka rozpada się w lufie (nie mylić z cięciem przez dysze). 0 podobnych problemów na blasterach oraz pestkach (w przypadku tych drugich słabszy zasięg).

-nie znalazłem kulek zdeformowanych ani smieci.

*kulki o gramaturze 0,36g:

-od razu po otwarciu znalazłem śmieci i nieprawidłowe odlewy:

 

http://templar.idd.net.pl/%9cmieci/goldenball.jpg

 

-niektóre kulki są lekko spłaszczone (nie do uchwyceniu na zdjęciu)

-praktycznie nie zdatne do użytku- w PTW co drugi strzał zacięcie magazynka.

-zasięg na M150 mizerny (być może to kwestia za małego skuku HU, ale na innych kulkach tego problemu nie było). Zaprzestałem dalszych testów w obawie przed uszkodzeniem sylindra.

 

Jak dla mnie: tanie kulki do SAWa lub dla osób którym bardziej zalezy na cenie niż jakości. Do drogich replik bym nie polecał.

Edited by Small_Hunter
Link to post
Share on other sites

Small_ Hunter

Z tego co piszesz widzę, że kulki 0,23g przeszły test pozytywnie na AEG a jedynie w PTW sprawiały problemy. Pragnę przypomnieć, że w magazynkach typu midcap może zajść potrzeba nasmarowania magazynka silikonem – tym bardziej w magazynkach PTW, które są bardzo wybredne.

 

Co do 0,36 to wiadomo, że śmieci czy zdeformowane kulki można doszukać się w każdej firmie. Jednak dziwi mnie że masz słaby zasięg na 0,36. Ostatnio nasz znajomy strzelał na nich przy 420fps i trafiał w cel (sylwetka człowieka) na 50 metrach (odmierzone) i byłem sam całkiem w szoku, że przy takiej ilości fps, tak ciężkie kulki leciały praktycznie idealnie.

 

Ps. Na chwilę obecną do PTW nie wkładał bym niczego innego poza biovalami.

Link to post
Share on other sites

Tak- 0,23 dobrze sprawdzały się w zwykłym aegu- bez rewelacji ale do sawa stosunek cena/ jakość wychodzi na +. Prawdopodobnie będę je tam używał.

Co do PTW- tak, zdaje sobie z tego sprawę doskonale. Magazynki były czyste, prawie nowe. Jak już wspomniałem od razu przeprowadzałem testy na innych kulkach aby wykluczyć winę samego maga.

Pobawiłem się jeszcze trochę 0,36g (w nadziei że może jednak coś na początku źle robiłem...):

-na 4 nabicia magazynka 3 zakończyły się koniecznością jego rozebrania bo kulki stały w miejscu (nawet po wyjęciu szczęk).

-zasięg (M150)- max 40m. Po maksymalnym podkręceniu HU w PTW wypadały z lufy (?). Nie wiem o co chodzi- gumka nie ma aż tak dużego skoku aby zablokować kulkę- szczególnie przy M150.

Osobiście bardziej bym się tu upatrywał winy tych lekko spłaszczonych kulek, których poprostu nie sposób wybrac podczas ładowania.

Faktycznie leciały dość celnie (po optymalnym ustawieniu na to 40m), ale przy takim zasięgu to już bezpieczniej i efektywniej działa M90 i 0,25g...

Śmieci oczywiście zdarzają się w każdej partii, ale znalezienie zaraz po otwarciu , bez szukania, trzech źle odlanych kulek wcale nie zachęca do marki…

Edited by Small_Hunter
Link to post
Share on other sites

Na obecną chwile mogę tylko napisać tyle, że na paczkę 0,36 znalazłem dokładnie 3 sztuki "braków" (może to jakiś sposób doważania paczki przez producenta? ;) ) Do reszty kulek nie mam jak na razie zastrzeżeń, po poście S_Huntera przemieliłem w rekach całą paczkę kulka po kulce żeby wyeliminować ewentualne "złe" egzemplarze zanim trafią do moich precluf.

W okolicach weekendu postrzelam z nich wtedy napiszę coś więcej.

Link to post
Share on other sites

Celność hmm taka jak powinna być ;)

 

Warunki:

wilgotność powietrza ~85%,

wiatr ~16-20 m/s wiejący z lewej strony z tyłu pod kątem około 60 stopni do osi strzału/celowej

temperatura ~12 stopni Celsjusza

 

Cel:

35 x 100 cm

odległość 80 metrów

 

Sprzęt:

AR-11 około 750 fpsów (0,25g) zasilanie CO2

lufa precyzyjna MadBull v.II 650mm

brak HU.

 

Test:

10 serii po 10 strzałów

po 30 strzałach wymiana "zasilania" bez względu na zauwazalny bądź nie spadek "mocy"

 

Wyniki:

 

średnio 5-6 trafień na serię.

optyka przystrzelana na 80 metrów, z powodu wiatru konieczne były poprawki na "kierunek". Najprawdopodobniej przy bezwietrznej pogodzie 8-9 trafień na 10 do osiągnięcia bez problemu.

 

Tyle ;)

 

p.s.

Strzelalem też z M4 ICSa ale tylko po to żeby sprawdzić czy nie przytka sie lufa (TanioKoba) celności,zasięgu itp nie sprawdzałem w tym przypadku bo są zdecydowanie za ciężkie do 330 fpsów.

 

Ja osobiście będe z nich korzystał przynajmniej tak długo jak nie wytną mi jakiegoś numeru ;)

Link to post
Share on other sites

Paczka 0.28 Golden Ball

Znalezionych braków: 0

Znalazłem za to parę kulek z jakby ciemniejszym paskiem, jakby resztką czarnej farby.

Przez lufę km/head 509mm przeszły bez problemów. Gumka systemy średnio je polubiła - czasami podkręcała za słabo, czasami za mocno, ale w granicach normy.

Link to post
Share on other sites

Gumka systemy średnio je polubiła - czasami podkręcała za słabo, czasami za mocno, ale w granicach normy.

 

U mnie goldenball (.25)- pożyczone od kumpla 300 sztuk na spróbowanie na gumie systemy i guardera miałem podobne cyrki, ale to 1/50 gdzieś. Śmieci czy są nie wiem - kupiło jeszcze kilka osób i nikt się nie skarżył na strzelaniu. Mi wszystkie 200 przeleciało przez preckę systemy 247mm i 100 kuleczek przez km heada 509mm - zero zacięć.

 

Ogólnie bardzo dobre cena/jakość, jednakże wolę Guardery albo stare dobre Blastery.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...