Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP5 [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witam.

Mam zamiar kupić cm 41(kolba składana na bok,RISy) u krakmanów.

1. Jakie porównanie do cm28, chodzi mi o zasięg, celność i ogólne wrażenie?

2. Jaką baterię stosować, li-po czy normalną? proszę o linki

3. Czy nada się do taktyki zielonej?

4. czy jest sens dalszego tuningu?

Link to post
Share on other sites

Witam.

Mam zamiar kupić cm 41(kolba składana na bok,RISy) u krakmanów.

1. Jakie porównanie do cm28, chodzi mi o zasięg, celność i ogólne wrażenie?

2. Jaką baterię stosować, li-po czy normalną? proszę o linki

3. Czy nada się do taktyki zielonej?

4. czy jest sens dalszego tuningu?

 

1. Zasięg i skupienie zdecydowanie lepsze, porównywałem, spokojnie bije 0.28 i mimo krótszej lufy wew. ma lepsze wyniki. Co do wyglądu- przyniosłem w zeszłym tygodniu na lekcję Przysposobienia Obronnego, i kobieta prowadząca lekcje dostała na jej widok białej gorączki ;p W życiu jej takiej przestraszonej nie widziałem ^^ Ogólnie bardzo duża waga, masywność, pewność użytkowania i jakość!

2. Polecam Ci normalną, sf od Firefoxa, co do Voltów to już Twoje sumienie, ja wybrałem 8.4 i jestem bardzo zadowolony

3. Nie wiem, nie znam się.

4. Ja mam swoją prawie rok, i zaglądając do GB nie było tam śladów zużycia. Proponuję zająć się baterią walić ze stocku. Pzdr

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

@GOSmatti991 - najlepiej napisać dzięki za wyczerpującą odpowiedź/ nie pomagasz więc się nie odzywaj.. Ale naprawdę jest już temat, niedawno nawet pisany i jest baardzo dużo o tym. Jedyne czego może nie być to porównania z cymą 28.

 

 

ja napiszę o swoich cymkach.

 

Pierwszą kupiłem w tamtym roku jest to model 0.49j EBB.

 

Mam ją może 8-9 miesięcy. Nic w niej nie wymieniałem(odpukać), tzn wymieniałem, ale nie dlatego, że coś poszło..:)

Co tu dużo pisać, replika działa na batce 9,6 brat jest bardzo zadowolony, zasięg dobry, kwestia lasu- sprawuje się jak inne repliki z długimi lufami.

Blow backa sobie ,,wyłączyłem,,

No, i o tej na razie tyle.

 

Drugą, (również cm 0.49j)

a raczej samą skorupę kupiłem coś koło świąt Bożego Narodzenia. Oczywiście z myślą zrobienia jej.

Wstawiłem zwykły gb, i nie dość że nie było semi (jak ktoś wyżej napisał), to w dodatku atrapa od przeładowania nawet nie myślała odsłaniać hopa. Po długich walkach z nią, i po rozwaleniu dwóch zębatek środkowych, i jednej silnikowej odpuściłem. Moim zdaniem- szkielet był krzywo ustawiony dlatego zębatki dosłownie psuły się w rękach.

 

Sprzedałem ją. (teraz bym ją zrobił na cacy ;))

 

Trzecia, kupiona w lutym. (cm 41 risy+stała kolba)

 

Zakupiłem ją, i byłem bardzo zadowolony z zestawu oferowanego przez sprzedającego.

 

I tutaj niespodzianka!

Replika ma wymienione WSZYSTKIE części wewnętrzne. (do poczytania na moim profilu).

Włącznie ze szkieletem- nie możliwe? Możliwe, mam inny szkielet niż stokowy, mam auto, mam semi, mam blokadę spustu. :)

Ze stoku nie mam ani jednej części cymy (w gb), a ogólnie w środku tylko komora hopa.

Jedyna usterka (również odpukać :)) to bardzo ciasno spodkładkowałem, i ząb ze środkowej zębaki się wyłamał.

Ogólnie jestem zadowolony.

 

I ostatnio słowa, polecam te cymki w 102%, może i zdarzają się repliki które mają awarię za awarią- bywa.

Sam miałem cm 028, która się zepsuła :hahaha:

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam.

Obecnie rozglądam się za repliką zastępczą (tak na zaś jak by moje m4 padło) oraz aby mieć coś do rozgrywek z ograniczeniem 350fps.

Wychodzi na to, że zakupię CM.041j lub CM.041SD6 być może wasze odpowiedzi zadecydują, którą wybiorę.

Z doświadczenia wiem, że po zakupie i tak zaraz będę chciał coś w niej zmienić, np.

- okablowanie na nisko oporowe + jakiś mosfet,

- poprawić skupienie, czyli zmienić/wydłużyć lufę,

- zmienić gumkę.

- ...

- jakieś inne głupoty

 

Teraz moje pytania:

1. Parę razy pojawił się wątek dotyczący wsadzenia lufy 360mm a jakoś nie widzę, aby w sklepach były lufy o tej długości do mp5 czy w takim razie do mp5 pasują zwykłe lufy od M4?

2. Z tego, co się doczytałem to obie repliki posiadają lufy wewnętrzne 220mm, zatem aby wsadzić lufę 360mm wypadałoby dokupić przynajmniej 15-to cm tłumik (zakładam, że lufa w wersji SD nie wystaje z lufy zewnętrznej).

3. Czy mógłby Mi ktoś powiedzieć, jakiej długości jest tłumik w wersji SD (pytanie powiązane trochę z poprzednim?.

4. Jak jest z tym miejscem w chwycie przednim rozumiem, że baterie V i mini, ale czy znajdzie się tam jeszcze miejsce na mosfet (zakładam, że jak zmieści się tam jeszcze bezpiecznik to mosfet też się upcha)?

5. Cylinder jest typu 2-go czy 3-go?

 

 

 

Uprzedzając pytanie, dlaczego chcę wsadzić dłuższą lufę z koro zamierzam zmniejszyć fps odpowiedź jest prosta czasami będę zwiększa a czasami zmniejszał (jak by ICS w swojej mp5 miał dwudzielny gearbox to by było super ;) )

Link to post
Share on other sites

Witam

MP5 CYMY ma ok 390-400 fps, to spokojnie wystarczy i do budynków i do lasu.

Z mocą bym nic nie robił ani lufy nie wydłużał bo to wiele nie da, lepiej zainwestować w lepszą preckę, doszczelnić ją troszkę, wsadzić lipo 11,1 itp.

Moja 041 ris (w stoku) ma zasięg i celność porównywalną z M4 CA po tuningu do 450 fps,

Co by nie mówić o cymie, parametry pracy w porównaniu do ceny ma idealne.

Link to post
Share on other sites

Witam

MP5 CYMY ma ok 390-400 fps, to spokojnie wystarczy i do budynków i do lasu.

Z mocą bym nic nie robił ani lufy nie wydłużał bo to wiele nie da, lepiej zainwestować w lepszą preckę, doszczelnić ją troszkę, wsadzić lipo 11,1 itp.

Moja 041 ris (w stoku) ma zasięg i celność porównywalną z M4 CA po tuningu do 450 fps,

Co by nie mówić o cymie, parametry pracy w porównaniu do ceny ma idealne.

Jeżeli chodzi o mnie (to jak bym już kupił mp5) to oczywiście myślałem o wymianie lufy na precyzyjną 360mm prometheus'a albo KM-Head. Stąd moje pytanie dotyczące długości tłumika w wersji SD oraz tego czy do mp5 wchodzą lufy od m4.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam.

 

Teraz moje pytania:

1. Parę razy pojawił się wątek dotyczący wsadzenia lufy 360mm a jakoś nie widzę, aby w sklepach były lufy o tej długości do mp5 czy w takim razie do mp5 pasują zwykłe lufy od M4?

2. Z tego, co się doczytałem to obie repliki posiadają lufy wewnętrzne 220mm, zatem aby wsadzić lufę 360mm wypadałoby dokupić przynajmniej 15-to cm tłumik (zakładam, że lufa w wersji SD nie wystaje z lufy zewnętrznej).

3. Czy mógłby Mi ktoś powiedzieć, jakiej długości jest tłumik w wersji SD (pytanie powiązane trochę z poprzednim?.

4. Jak jest z tym miejscem w chwycie przednim rozumiem, że baterie V i mini, ale czy znajdzie się tam jeszcze miejsce na mosfet (zakładam, że jak zmieści się tam jeszcze bezpiecznik to mosfet też się upcha)?

5. Cylinder jest typu 2-go czy 3-go?

 

 

 

Uprzedzając pytanie, dlaczego chcę wsadzić dłuższą lufę z koro zamierzam zmniejszyć fps odpowiedź jest prosta czasami będę zwiększa a czasami zmniejszał (jak by ICS w swojej mp5 miał dwudzielny gearbox to by było super ;) )

 

1- lufa pasuje, tylko będzie za długa.

2- Sam biegam z tłumikiem, zastanów się czy warto, replika staje się bardziej nie pręczna, szczególnie jak masz kolbę stałą.

3- 13,5 cm, więc na styk może lufa 363 wejdzie. Lufa wewnętrzna jest troszkę krótsza od zewnętrznej.

4- Miejsce na mofset będzię, bezpiecznik i tak do wywalenia, wiec da się radę. A bateria wejdzie mini podwójna 9,6V

5-Cylinder 2.

 

Trochę odkopałem, ale mam nadzieję, że jeszcze się przyda.

 

A co do metalowych tłoków, to warto kupić tłok z metalowymi zębami, ale nie cały metalowy. Waga metalowego jest trochę większa, być może wpływa szybciej na uszkodzenie gb, dlatego polecają plastikowe. No ale jak wstawisz tłok żółty ca, to powinien swoje wytrzymać bez wymiany szybkiej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...