Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na moje oko tak, ale nie jestem pewien czy akurat TEN. Kupiłem replikę z założonym silnikiem. Nie tylko zresztą. Tuning całości był robiony w serwisie asg (poznań). Zaraz rozbiorę i zerknę czy taki. Cierpliwości. ;-)

 

 

Edyta: No już. wygląda tak jak ten: KLIK i działa. Tzn. pasuje.

Edited by HellCat
Link to post
Share on other sites

Slepy co Ty taki niski ten ROF masz? Tyle, jak nie z 1 kulkę więcej to ja mam na prawie pełnym stoku. Errhile miał na stoku i stokowej bacie chyba 15-16 k/s. Coś chyba masz nie halo poskładane. Może silnik podpiera zębatę silnikową za bardzo do góry? Będzie tarła o GB i dawała opory.

Link to post
Share on other sites

Slepy co Ty taki niski ten ROF masz? Tyle, jak nie z 1 kulkę więcej to ja mam na prawie pełnym stoku. Errhile miał na stoku i stokowej bacie chyba 15-16 k/s. Coś chyba masz nie halo poskładane. Może silnik podpiera zębatę silnikową za bardzo do góry? Będzie tarła o GB i dawała opory.

Też mi się wydawało, że ROF jest zdecydowanie na mały na to co siedzi w środku. Po wpakowaniu nowych części (gdzieś już w tym temacie podawałem co za części) ROF był dokładnie taki jak teraz. Zmiana batki na LiPo dała dużo większą reakcje na spust, ROF jednak bez zmian. Wywaliłem na strzelance max 800 kulek, otworzyłem ponownie GB - wszystko złożone jak być powinno, silnik dobrze ustawiony. Złożyłem wszystko jeszcze raz do kupy i było dalej bez zmian. Podejrzewałem, że problem może leżeć w:

1. Uszczelnionej, metalowej dyszy DF - dość ciasno siedziała na głowicy cylindra Guardera

2. Popychaczu dyszy DF - jednak przed włożeniem go do GB siedziałem nad nim z pilnikiem chyba ponad dobrą godzine, żeby go dobrze wpasować - tarł to o zębatki, to o szkielet - był po prostu za gruby. Odchudziłem go, grubość taka jak stock, chodził wreszcie luźno, więc szanse że tutaj będzie 'zonk' były raczej znikome.

3. Stockowej, aluminiowej głowicy tłoka - miała bardzo małe luzy, siedziała dość ciasno w cylindrze.

 

Od czasu ostatniego grzebania replika wypluła co najmniej 2k kulek. Właśnie otworzyłem GB. Co się okzuje:

- dysza się wyrobiła, chodzi bez oporów zachowując jednocześnie genialną szczelność.

- głowica tłoka siedzi w cylindrze faktycznie dość ciasno, ale nie na tyle, żeby powodować spadek ROFu

- popychacz w jednym miejscu (przy jego końcu) ma ślady tarcia o dynks wystający w środku GB

 

Tak więc jeśli problem leży w GB, to prawdopodobnie właśnie w popychaczu. Ostatnio tego nie zauważyłem, być może dlatego, że przebieg na nowych częściach był za mały i popychacz nie wytarł się wystarczająco widocznie o szkielet lub po prostu tego nie zauważyłem. :)

Co prawda tarcie występuje dosłownie na ostatnim milimetrze długości popychacza, ale jednak może się przyczynić do tak niskiego ROFu.

 

Cóż, poprawie co trzeba i zobaczymy jaki będzie efekt. Sprawdzę też dla świętego spokoju inną głowice tłoka.

Edited by slepy
Link to post
Share on other sites

A tak z ciekawości, masz możliwość zmierzyć na innej baterii ile będziesz miał?

Tak, mam taką możliwość. G&P 9,6V 3300mAh, ale to sprawdzę dopiero po złożeniu GB.

 

I jeszcze jedna sprawa - oring na głowicy tłoka okazuje się być za duży, przez to głowica chodzi za ciężko. Jednak nie będę się bawić w dobór innych oringów, tylko wstawię od razu nylonową głowice tłoka, pasuje dość dobrze, uszczelka jest mniejsza. Powinno być ciszej i szybciej :)

 

Zawsze jest też taka możliwość, że LiPo 7,4V po prostu nie jest tak mocne jak mi się wydawało. Wszystko wyjdzie w praniu.

Link to post
Share on other sites

u mnie lipo 7.4v daje rof niewiele większy niż chińska 8,4v od giety

... stokowa 9.6v od p90 daje wyższy rof i to słychać....

Tak więc z 7.4v lipo szansa zrobienia kosiarki z repliki jest mała ;)

Powiedz jeszcze czy masz stocka, czy coś wymieniałeś i ile wynosi u Ciebie ROF.

Link to post
Share on other sites

 

Nie wie ktoś może jak SG1 z filmu Stargate (serialu chyba 9 sezonów, plus nowe pod nazwą Atlantis) robi te jednopunkty? Z mojej obserwacji wynika, że pas puszczają przez otwór chwytu i stopkę, ale co dalej...?

To powinno pomóc

http://www.chevron26.com/sg-1/uniform/p90belt.jpg

http://stargatery.blogspot.com/2007/12/p90...ical-sling.html

http://www.arniesairsoft.co.uk/projects/sg...1_p90_sling.htm

Edited by wodnyfilar
Link to post
Share on other sites

Sprawa niskiego ROFu się rozwiązała. Co poczyniłem takiego w GB? Niewiele:

- Minimalnie podpiłowałem popychacz w jednym miejscu

- Zmieniłem głowice tłoka z aluminiowej stockowej na nylonową P&J (jakaś stara, z P&J II gen)

 

Reszta bez zmian. Ale, ale - rzecz najważniejsza to montaż silnika G&P M120 Hi-Speed. Z wcześniejszych 15-16k/ROF skoczył na 21-22k/s :)

 

Jutro tylko rutynowe przestrzelanie "ogródkowe" i na tym koniec ingerencji w replikę.

 

Wracając jeszcze do tematu silnika JG III gen - nie chce mi się go ponownie wsadzać do repliki żeby sprawdzić czy to on był jedną z przyczyn słabego ROFu, ale nadal twierdze że to silnik TU, a nie Hi-Speed i bardziej się nadaje do mocniejszych sprężyn niż marne M100. Jak ktoś ma go teraz w P90 to niech napisze jaki spring i jaki ROF - będę wdzięczny.

Link to post
Share on other sites
Nie wie ktoś może jak SG1 z filmu Stargate (serialu chyba 9 sezonów, plus nowe pod nazwą Atlantis) robi te jednopunkty? Z mojej obserwacji wynika, że pas puszczają przez otwór chwytu i stopkę, ale co dalej...?

Też szukałem tego zawieszenia zarówno sklepu jak i informacji jak je zrobić. Niestety na Polskich stronach niewiele tego jest, a o kupnie można zapomnieć (jest firma co sprowadza, ale 60 euro to chyba lekka przesada :)) więc powołałem się na moją wyobraźnie plus przeczytane wcześniej informacje na ten temat i w raz z zaprzyjaźnionym krawcem udało mi się lub też jemu :) złożyć coś takiego

podejrzewam że dało by radę zrobić coś takiego w pojedynkę lecz niestety nie posiadam maszyny do szycia, a z nitką i igłą wolałem nie podejmować tej nie równiej walki :)

 

Jutro po operacji postaram się dodać filmik lub parę fotek jak zawieszenie prezentuje się na ludzkiej postaci, a nie tylko leżąc plackiem na kanapie.

 

Z góry uprzedzam że jakość filmu może odstraszyć gdyż nie posiadam sprzętu do filmowania o umiejętnościach nie mówiąc ;-)

Link to post
Share on other sites

Ja zmajstrowałem sobie własnoręcznie zawieszenie. Jak będę miał dostęp do bluetooth to wrzucę foty.

Co użyłem (pasmanteria):

1. Ok 1m taśmy czarnej (takiej jak w plecakach) szerokości 2,5 cm (3cm)

2. 1 ucho metalowe (w kształcie litery D)

3. 4 ucha plastikowe (klamerki) w kształcie prostokątu przedzielonego w pionie

4. Igła i nitka ;)

Dodatkowo mam zaczep od zawieszenia taktycznego od m16 z kolbą (to tak awaryjnie)

 

Koszt wszystkiego poniżej 10 zł

Generalnie wygląda to podobnie do powyższego patentu, zdejmuje się całkowicie z repliki. Zszyte jest w miejscu przecięcia się części oplatającej chwyt (dłuższa taśma) i części oplatającej "kolbę". Na środku boku części oplatającej chwyt doszyty za pomocą "łaty" jest uchwyt metalowy "D" do podpięcia zawieszenia 1 punktowego typu bungee. Klamerki plastikowe są 2 na taśmie - 1 służy jako ucho do zawrócenia taśmy, a druga do jej zablokowania (przeplata się przez nią 2 części taśmy) - pojedyncza klamerka miała tendencje to nietrzymania taśmy.

Może to wygląda skomplikowanie, ale jest to bardzo proste do wykonania. Taśmy tniemy do odpowiedniej długości i zszywamy w miejscy przecięcia (leżą na krzyż). Na jednym końcu obszywamy plastikowa klamerkę i przewlekamy drugą. Na dłuższej taśmie wszywamy metalowy zaczep i gra gitara.

Dzięki temu replika nie majta się między nogami tylko wisi na klacie ;)

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

wracając chwilowo do tuningu ;) Jeśli kogoś interesuje dość tania możliwość zakupu FTK to jest jeszcze TUTAJ kwota myślę że jest baaardzo promocyjna więc myślę że warto, tym bardziej ze zestaw ten kosztuje ok 200 zł w innych sklepach.

 

Pozdrawiam

Dziki

Ale po co to komu? Takie coś daje jakieś 400 fps w porywach, w TM-owej P90, a tutaj masz nawet ponad 400 na stoku. Co tym chcesz stuningować i po co?

Dodatkowo nie wiem czy doczytałeś informację u góry strony:

SKLEP ZLIKWIDOWANY, okazyjne ceny tylko do wyprzedania magazynu!

A jeszcze dodatkowo proponuję poczytać temat o tym sklepie.

 

A później zanim napiszesz podobną rewelację proponuję zacząć od poczytania tematów na temat tuningu różnego typu GB i replik i co dzięki temu chcemy uzyskać, a później poczytać wszystkie dostępne informacje na temat źródeł, a później zacząć testować to empirycznie, a na samym końcu wyskakiwać z rewelacjami jak te powyżej ;-).

 

 

Pozdrawiam

Tuksiak.

Link to post
Share on other sites

Proszę, nie ośmieszaj się o Wszystkowiedzący. Masz jakąś manię krytykowania wszystkich dookoła sam będąc niedoinformowanym szczylem. Machinegun jest w "likwidacji" od ponad dwóch lat i tyle samo widnieje na ich stronie owa informacja o likwidacji. Zanim więc po raz kolejny będziesz próbował grać nonszalanckiego Clinta Eastwooda zastanów się dwa razy, aby nie wyjść na głupca.

Doskonale o tym wiem, Wszystkowiedzący, dałem jeszcze nawet informację dla Kolegi aby sobie o tym doczytał, a za "szczyla" to Kolego mam nadzieję, że dostaniesz banika, bo tak to się będziesz mógł do mnie zwracać, jak przestaniesz wycierać smarki z pod noska.

 

EDYTA: Moda po załatwieniu zgłoszenia poproszę o usunięcie postów nie wnoszących, w tym mojego.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites
Wolo_

Województwo: Wielkopolskie

Miasto: Poznań

Ekipa: Gorylas

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 27

 

Tuksiak

Województwo: Zachodniopomorskie

Miasto: Szczecin

Ekipa: I.CH

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 38

 

Bez komentarza...

Ten "szczyl" (przepraszam, to jako cytat) Jest o ponad dekadę starszy od Ciebie, Wolo. Pudło ;-)

Edited by HellCat
Link to post
Share on other sites

Wolo_-łagodnie pisząc-posliznałeś się jak prosię po fekaliach (ehh nienawidzę cenzury)

Nie chodzi tu o wiek ale o "klasę"

Pisząc twoim językiem -w której siedziałeś najdłużej za "zachowanie" ?

Machinegun ma najlepsze ceny na rynku-na to co im "zostało" a sprzęt sprzedają dobry bo conieco od nich zakupiłem i nadal to będę robić ..proszę pana :wink:

Edited by rain777
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Już spieszę z odpowiedzią na dość dziwny jak dla mnie post - atak kolegi Tuksiak'a

 

Jak wiemy, mowa jest tutaj o "chinkach", więc o sprzęcie, który nie zawsze jest dobrze wykonany ;) Więc nawet w tym wątku, było napisane, co chłopaki już wymienili. Jeśli chodzi o sam zestaw FTK to zgodzę, się z Tobą, że jest to coś ok 400 fps a i tyle samo jak niby ma to P90, więc wydawałoby się, że zupełnie nie ma sensu czegoś takiego wsadzać. Ale ja się z tym nie zgodzę, bo te części, są o 100% lepsze od tych co są w stocku, poza tym, zamiast tej sprężynki można włożyć np M110 i już robi się coś ok 350-360. Jak policzysz sobie ile wydasz za to co jest ma MG a ile możesz wydać za te same części w innych sklepach to zobaczysz, że kwota jest dość ciekawa.

A teraz jeśli chodzi o sam sklep MG. Ja nigdy nie miałem z nimi problemów. Co do informacji, że sklep jest w likwidacji to wiem (umiem czytać). Ale jednocześnie wiem co to jest komunikacja i zadawanie pytań, i spokojnie można dokonywać u nich zakupów, oczywiście jeśli ktoś nie ma uprzedzeń ;)

 

Podsumowanie - zupełnie nie rozumiem Twojego ataku na moją osobę, tym bardziej, że zupełnie mnie nie znasz i nie wiesz co sobą reprezentuję.

 

A teraz, żeby nie było zbyt dużego OT to po zamontowaniu wszystkich części, pochwalę się co z tego wycisnąłem.

Na razie po zmianie silnika na GP 120, i batki LiPo 11, bez ruszania środka ROF wzrósł do ok 24-25 kulek ;)

 

Pozdrawiam

Dziki

Link to post
Share on other sites

 

Jeśli chodzi o sam zestaw FTK to zgodzę, się z Tobą, że jest to coś ok 400 fps a i tyle samo jak niby ma to P90, więc wydawałoby się, że zupełnie nie ma sensu czegoś takiego wsadzać.

 

 

Z całym należnym szacunkiem: nie "niby". Sprawdzaliśmy z Tuksiakiem eksperymentalnie obie nasze P90 na chrono, i winiki były w granicach 394 do 400. On ma w tej chwili wymienioną sprężynę na CA i stabilne 350. Ja musiałbym sprawdzić, czy coś się zmieniło po teflon-fixie cylindra (spasowany był luźno, i kręcił się wokół własnej osi pod wpływem drgań). Trzecie P90 - Kocur666 był szczęśliwym właścicielem (póki nie stwierdził, że mu się replika nie podoba) - też miało wyniki w tych granicach.

 

Generalnie P90 udały się Chińczykom znakomicie.

 

Oczywiście, jeśli chcesz wymieniać części na markowe, Twoja sprawa, Twoja kasa, Twoje nerwy - wolna wola szlachecka. Ale mam wrażenie, że przejedziesz się tak, jak ja swego czasu z moją Betą Specnaz JG: połowa wymienionych flaków mogła spokojnie zostać stockowa, bo zmian żadnych nie zauważyłem. A parę stówek mógłbym wydać na co innego.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...