Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

klin klinem :)

 

Nie jest mi porzebna, że się tak wyrażę na gwałt, ale zauważyłem na komorze lekkie przebarwienie (cos jakby plastik lekko sie wygiął w jednym miejscu) i byłem ciekaw czy jest dostępny jakis zamiennik...

nawiasem mówiąc dziwne, że jak narazie nikt (lub praktycznie nikt) nie wziął się za komorę do p90, a przecież replike wydało juz kilka "firm".

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bo w sumie IMHO nie ma takiej potrzeby? ;-). TM-owa komora - klasa sama w sobie, a chińska kopia - klasa w tej cenie ;-), bo jakość hmmmm... daje radę i nic więcej się nie da napisać. Muszę od kumpla wziąć kiedyś front z TMki z jego komorą i precką i zobaczyć jak się zmieni jakość strzelania.

 

Ja tam u siebie z lenistwa ogólnego i braku chęci szczególnej nawet gumy nie wymieniłem i latam na stoku, a Ty o wymianie komory piszesz ;-).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

I ile taka impreza kosztowała?

 

Nie umiem Ci powiedzieć.

 

Wstepna wycena dla ładownicy 1x2 wynosiła 40zł (i chciałem dwie takie), ale była to część większego zamówienia, i potem operowaliśmy już kwotą "za całość", a różne detale był modyfikowane na bieżąco. Qbon stosunkowo późno namówił mnie na pojedynczą 2x2 zamiast dwóch 1x2 (m. in. dlatego, że 1. jest stabilniejsza, 2. każda 1x2 zajmowała by ok. 2 kolumny, a 2x2 zajmuje 3, czyli jedną kolumnę oczędzamy).

 

Napisz do niego z zapytaniem, w końcu to nie boli :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Errhile: Dobra dzięki wielkie

 

Co do komory HU to faktycznie trzeba uważać bo w razie uszkodzenia tego elementu jesteśmy w czarnej pupie. Ale nie wiem co trzeba zrobić aby rozwalić komorę. Ten HU jest spoko. U mnie kręci idealnie na gumie systemy i dystanserze wzmocnionym wykałaczką :D.

Link to post
Share on other sites

I o co chodzi z tym postem? Ja mam głupi problem z całym elementem na którym opiera się gwint. Ponieważ utrzymują go jakoś dwie małe śrubki i kurde gwinty mi się powyrabiały i śrubki się nie wkręcają :/.

 

O te śrubki chodzi

 

http://picasaweb.google.pl/Grabsoniasty/P9...781538047172962

 

 

 

Ale cuż airsoftowiec zdolny jest. Więc dałem usztywnienie z kawałku plastiku. Między korpus a system gwintu.

 

http://picasaweb.google.pl/Grabsoniasty/P9...781553973733394

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to, że P90 w wersji GFC jest już niedostępny, jedyny jaki znalazłem nie TM, to P90 ACM'u, a ACM to to samo co GFC (przynajmniej tak zrozumiałem z 10 pierwszych stron i jakiś 3 ostatnich, niestety wzsystkich 28 nie byłem w stanie przeczytać). Dlatego też pytam czy warto i czy nie rozpadnie się na pierwszej strzelance. Na TM'a szkoda mi kasy niestety :/ a to raczej jedyny temat o P90 na tym forum.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ktoś może w końcu znalazł sposób na te felerne Hi-Capy? Mógłby ktoś polecić jakieś tanie dobre i sprawdzone zawieszenie, byłbym niezmiernie wdzięczny.

Chciałbym zapytać jeszcze czy stockowe łożyska są plastikowe czy metalo podobne?

I co radzicie na wejściu wymienić w GB?

Edited by wassabi
Link to post
Share on other sites

Ktoś może w końcu znalazł sposób na te felerne Hi-Capy?

Nie.

Mógłby ktoś polecić jakieś tanie dobre i sprawdzone zawieszenie, byłbym niezmiernie wdzięczny.

A my wiemy jakie preferujesz? 1-2-3 punkty?

Chciałbym zapytać jeszcze czy stockowe łożyska są plastikowe czy metalo podobne?

Metalopodobny sam możesz być;-), a łożyska są metalowe, choć ja się zastanawiam czy nie wcisnąć tak jak mam w FAL`u kompozytowych PDI, będzie na bank jeszcze ciszej niż jest i one mniejsze opory stawiają..

I co radzicie na wejściu wymienić w GB?

Sprężynę na dobre m100 - m110.

Link to post
Share on other sites

Preferuje zawieszenie 1 punktowe, ze względu na to że replika jest mała i lekka. Mówisz sprężynę na m100-110, a co z prowadnicą sprężyny? Na zdjęciach widziałem że jest ona chyba z plastiku, nie wiem czy można jej ufać :). I jeszcze pytanko, co ze szczelnością zespołu cylindra? Test na "strzykawkę" działa, to znaczy jest spory opór, czy go nie ma? Pytam bo zamierzam zakupić te P90, i nie chcę kasy w błoto wydać.

Edited by wassabi
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

 

Jestem dopiero co po wymianie lufy na 300mm deep fire 6.02mm i muszę powiedzieć ze jest dobrze ;) Do tego chińska gumka wyjęta z emki jg 3 gen (taka czerwona silikonowa) i rybka stała się całkiem celna.

Były niewielkie problemy z montażem- trzeba było lekko poszerzyć wylot lufy zewnętrznej bo deeep fire jest nieco grubsza od stockowej lufy.

 

Przy okazji chciałbym wyrazić zdziwienie na narzekania na hi-capy.

Latam z 2 sztukami już 2 miesiące i nie zauważyłem ani braku celności ani "szmat".Czasem jakaś wyleci ale zwykle jest to pierwsza kulka po zmianie maga.

Sporadycznie następuje rozkręcenie się sprężyny(odziedziczone po tm) i jest to chyba jedyna wada magazynków poza nieco tandetnym wyglądem i wykonaniem... Ne wiem jak to wygląda przy większych rofach ale w okolicach 13-15 bb/s magi są ok

 

Tak czy siak repliczkę coraz bardziej lubię. Jeszcze trzeba coś zrobić z rofem na li-po 7.4v i będzie git (na baterii 9.6 z zestawu ujdzie on od biedy)

 

Montował ktoś może do repliki silnik hi- speed guardera ?- bo obecnie to jest mój typ na najbliższy tuning ;-)

 

 

Ktoś może w końcu znalazł sposób na te felerne Hi-Capy? Mógłby ktoś polecić jakieś tanie dobre i sprawdzone zawieszenie, byłbym niezmiernie wdzięczny.

Chciałbym zapytać jeszcze czy stockowe łożyska są plastikowe czy metalo podobne?

I co radzicie na wejściu wymienić w GB?

 

Jeśli jest to model z gunfire z metalowa głowicą tłoka to na upartego wypodkładkować to, wywalić nadmiar smaru i może zostać to co jest - tak jest u mnie...

Jeśli lubisz wysoki rof to niestety albo wymiana silnika albo bateria 10.4v i jest wtedy całkiem ok ;)

Edited by 99TOMCAT
Link to post
Share on other sites

A ja na stockowym silniku i batce 9,6 strike systemy mam też bardzo przyzwoitego rofa :). U mnie występuje problem na tłumiku Socom TM odbijanie kulek od tłumika :/. A na owiele dłuższym tłumiku który i tak będę kupował na kumpla nie występują takie jazdy. Pewnie jest to winna małej dziurki w tłumiku socom. bo ten drugi tłumik ma o wiele większą.

Link to post
Share on other sites

Straciłem możliwość edycji.

 

tak więc zamontowałem tłumik 25cm. Wiem wiem po co montować taki długi tłumik. Ale wiadomo każdy ma jakieś zboczenie :D. I tak cegiełka dalej zostaje mega kompaktowa i jeszcze jest cichsza :).

Edited by gloomer
Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko wolę gumkę systemy bez fixa ;)

A tak z innej beczki, to bardzo mi się podoba wyraz twarzy przeciwnika ustrzelonego z mojej p90 - mało kto traktuje poważnie ten pistolet maszynowy. Najczęściej też mało kto wie, że ma on lufę dłuższą od mp5 (220 mm, a p90 250 mm :) ).

Do tej pory latałem z G36E i po zmianie na p90, za Chiny Ludowe nie chcę wracać do giety. Mobilność, zasięg, waga, celność, magazynki - to są plusy p90.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...