Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

Jeśli to jest idealna kopia maruja

Tak jest to kopia TM 1:1 praktycznie. Z magami włącznie i obarczona wszystkimi błędami jakie miał TM w magach, szczególnie hi-cupach. Z frontem trzeba się trochę pobawić (komuś coś nie pasowało, chyba Jackowi Piratowi jak recenzję robił), ale mój pasował do TM z marszu razem z lufą i komorą. No i GB tutaj w środku to pełny standard.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Udało mi się usztywnić bujający się front metalowy w bardzo prosty sposób. Na dolny front nakleiłem taśmę klejącą w miejscach, gdzie górny do niego przylega. Tym samym zlikwidowałem tę wolną przestrzeń. Nakleiłem taśmę też na krawędzie dolnego body. W szczelinach widać delikatnie taśmę. Taśma była miękka (materiał+plastik na górze, nie wiem jak dokładnie to się nazywa). Dzięki temu udało to się bez problemu wsunąć, a potem trzyma jak złoto.

Link to post
Share on other sites

Tak jest, mieliście, gdzieś się pewnie szwenda, bo na co komu wycior co ma 3 cm ;-), dobra żartowałem, może ze 20, w każdym bądź razie i tak taki nie w pe, ni w de jest ;-).

Zobacz lepiej czy Ci się body nie rozjechało z przodu jakimś cudem. Tył się namiętnie rozjeżdża i trzeba podebrać w miejscu gdzie włazi bata, choć mój jak zaliczył glebę to domagał się klejenia z tyłu, bo się wyrobiły trzpienie mocująco-ustalające. Może to samo masz z przodu.

Link to post
Share on other sites

W którym miejscu Ci się to bujało? Ja się muszę szarpać żeby zdjąć front, a później motać, żeby go założyć ;-).

 

 

U mnie wchodził lekko i przyjemnie front na stokowej lufie.

Teraz z precką df są duże problemy z zakładaniem i zdejmowaniem frontu - widać lufa usztywniła to i owo.... Trochę się boję o komorę ale z 2 strony nie mam powodu zbyt często frontu zdejmować.

Link to post
Share on other sites

Nie powoduje, tłumik nakręcasz dalej i ta "obcięta" część w tym, że tłumik jest przytwierdzony do repliki, nie bierze już w ogóle udziału.

 

EDYTA: żeby zobrazować ten brak problemu, to sobie po prostu obetnij ten kawałek gwintu, nawet łatwiej się będzie tłumik nakręcać.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

He he, polecam te tłumoki Silesii do p90. Są idealne, nie za długie i nie za krótkie. No i leciutkie. Bardzo dobrze tłumią, ale niestety - bujają się na tym kijowym gwincie. Ale wystarczy tej nakrętki nie zdejmować i dać tłumikowi z niej kontrę - jest w miarę stabilnie.

 

Btw. z czego jest ten gwint? Gównolit? Stal?

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam co piszę Tuksiak. Tłumiki z Taiwanguna też dają radę i tłumią bardzo dobrze. Mam też 2 tłumiki od Silesii więc wiem co mówię :)

 

I jeszcze słów kilka na temat problemów z bujaniem się tłumika dźwięku w chińskich P90. U mnie gibie się sama część lufy zewnętrznej (lekko, ale jednak), dodając do tego luzy na gwincie praktycznie nie możliwe było używanie dłuższego tłumika bez kombinowania. Przy dluższych tłumikach (ok 200mm) ustawienie ich tak, aby nie miały luzów i kulki nie obijały się o tłumik było cholernie trudne.

 

W takim przypadku dobrym kompromisem są niewielkie tłumiki G&G SS-100 lub Mikro od Silesii. Efekt wytłumienia troszkę gorszy, ale przynajmniej jest spokój. ;] No chyba że ktoś lubi kombinować...

Edited by slepy
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...