Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam

 

Jak widać po ilości postów jestem nowym forumowiczem, ale każdy od czegoś musi zacząć :), a więc od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem P90 ACM o której nie mam co się za bardzo rozpisywać mnie broń bardzo pasuję, ale był poruszany temat adaptera magazynków od m4/m16 do P90 http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=5575 .

 

Plusy:

 

Wygląd nie odbiega niczym od repliki broni.

 

Bardzo dobrze spasowane części po założeniu na karabinek nic nie lata nie obija się nie trzeszczy siedzi tam gdzie ma siedzieć.

 

Pojemność chyba główna zaleta osobiście nie liczyłem ilości kulek :) (brak czasu, nerów), ale producent podaje wartość 1500 szt. + magazynek użyty do adaptera.

 

Możliwość zamontowania baterii na opaskach lub jak kto tam woli – czynność ta dopiero przede mną.

 

Jedno razowe naładowanie magazynka starcza w 99% przypadkach na całą jedno dniową zabawę no chyba że ktoś lub palca ze spustu nie ściągać to i tak lepsze rozwiązanie jak nosić ze sobą 5 magazynków lub ładować co 5 min

 

Dla tych co lubią przytrzymać palec na spuście ciekawostka – podczas strzelania na auto nie trzeba patrzeć w kolimator czy inne przyrządy celownicze gdyż bardzo ładnie widać tor lotu wszystkich kulek – porównać to można z miotaczem ognia o bardzo skupionym płomieniu (warunek kulki widoczne.)

 

Minusy:

 

Po założeniu „adaptera” nie widać spłonki i muszki tzn. jest ona na tej samej wysokości co najwyższy punkt adaptera – osobiście mnie to nie przeszkadza bo na bliskie odległości to nie miał bym czasu na precyzyjne celowanie a na dalsze odległości mam kolimator.

 

Osobiście używam tego adapteru z magazynkiem Hi-Cap M4 - 190 Vietnam - G&G o firmie rozpisywać się nie będę każdy ma swoje zdanie wyrobione ewentualnie można poszukać więcej info o nim na necie. Ja go kupiłem z jednego zasadniczego powodu (poza tym oczywiście co wyczytałem na forum :) ) a mianowicie jest krótszy od większości magów do m4 czy m16, a co za tym idzie jest na idealniej wysokości z dolnym punktem broni (teraz bron można położyć w czasie wolnym na telewizorze i ładnie ją wyeksponować gdyż sama „stoi” :) ).

 

Połączenie tego magazynka wraz z adapterem daje mi naprawdę ładne zestrojenie sprzętu jak dotąd zero zacięć.

 

Dlatego też tym co się zastanawiają nad kupnem bądź nie kupowaniem z jakichś przyczyn osobiście mogę polecić zarówno broń jak i adapter razem tworzą naprawdę zgraną paczkę :)

 

Pozdrawiam Mampir

Link to post
Share on other sites

1,5k kulek... jednodniowa strzelanka... o Matko Amunicjo, chroń Nas przed Siewcami kompozytu...

 

 

Kurczaki, to jak dobrze policzę, 3 magi koło 220 kulek, musiałbym je z 7 razy ładować wszystkie. Dziwne, a dzisiaj jednego cały raz doładowywałem... Czyli taki adapter styknąłby mi na jakies 1,5 miesiąca najmniej ;-).

EDYTA: Choć pewnie po 20 min w lesie bym go wywalił, bo by mnie załamało telepanie się w tym kulek, bo wątpię żeby tak nie hałasował jak hajkap normalny (który w wydaniu chińskim i tak jest do 4 liter ;-) ).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Wodnyfilar - faktycznie mój błąd zwykłe przejęzyczenie jeżeli mogę tak ten błąd nazwać :)

 

Tuksiak - co do ilości strzałów to znam osoby co 50 kulek nie stracą na jednym spotkaniu, a znam też takie osoby co im 5000 kulek to mało przy jednym strzelaniu kto co lubi :) co do hałasu to nie wiem co miałbym Tobie powiedzieć 300 -1300 kulek dla mnie bez różnicy w końcu od czegoś mam dwa tłumiki drgań umocowane na stałe do korpusu mowa o rękach fakt jak się biegnie z karabinkiem twardo wbitym w pierś to nie ma rady na jakąkolwiek płynność poruszania się i kulki w komorze latają jak chcą tyle co ja biegam i jak biegam to mnie to osobiście nie przeszkadza ale gusta (nerwy) są różne.

 

Flybrother - nie wiem co miałbym Tobie napisać wszak napisałem "brak zacięć" jak dotąd fakt że nie wystrzeliłem z niego 1mln kulek, ale póki co daje rade.

Co do ilości kulek jaką wystrzeli a jaka zostanie to zostanie, tyle co w magazynku od m4 (w zależności od budowy magazynka "To jest tylko adapter - pojemnik umieszczony na stałe na broni a połączony z magazynkiem od M4/M16/innym a dalej z komorą karabinka") plus 4-6 kulek na dotarcie do komory nie liczyłem. Czyli trzeba doliczyć plus 6 kulek do tego jak ma każda inna broń (nie wiem jak profesjonalnie to miejsce w magazynku się nazywa o ile ma jakąś nazwę, ale chodzi o to miejsce gdzie w magazynkach nakręcanych są kulki i na np. 300 kulek zostaje zawsze nie wiem np. 3-10 i do tego trzeba dodać plus 6).

Czyli wracając do rzeczy jak się do adaptera dokupi jakiś „chiński" czyt. „chińszczyznę” magazynek to zacięcia będą adapter to jak napisałem powyżej to wielki ładnie (moim zdaniem) wykończony pojemnik na dużą liczbę kulek z możliwością umocowania baterii do karabinka, a wszystko zależy od wsadzonego do adaptera magazynka ja już wcześniej napisałem jakiego mam i mnie starczy zero zacięć adapter pustoszeje do zera zostają jak wspomniałem powyżej jeno parę kulek w magazynku na samiutki koniec, ale tego nie da się obejść takie piękno magazynków.

Pisząc po raz wtóry ten adapter służy jedynie za przenośny pojemnik który dla mnie zmniejsza a raczej wyklucza czas przeładowania broni i noszenia z sobą kolejnych 2-3 magazynków od P90 które jak widać nie są najmniejsze i tak wiem że są hi-capy 300 kulek i większe więc starczył by jeden (lub chowania się w trudnym momencie i ładowanie normalne magazynka), z drugiej zaś strony nigdy nie mówiłem że od czasu do czasu nie lubię potrzymać palca na spuście :)

 

Reasumując budowa adaptera funkcjonalność i wszystko co jest z nim związane poza hałasem (w zależności od osoby) z mojej strony zasługuję na ocenę bardzo dobrą i z czystym sumieniem mogę polecić każdemu. (co by nie było nie sprzedaję tego jeno przedstawiam swój punkt widzenia i swoje doświadczenia z nim związane).

Link to post
Share on other sites

Dla mnie ten adapter to fikcja. Mimo, że zwiększa funkcjonalność to psuję jednak klimat naszej cudownej "Cegiełki". Panowie jak tam wasze P90? Jak na razie moja trzyma się idealnie. Zero problemów z magami. Z 2k kulek już przesiałem.Wiem, że to mało. I zero zgrzytów.Jedynie był problem z odbijającymi się kulkami w tłumiku dźwięku ale to była winna poduszek tłumiących.. Jedynie gumka systemy wmontowana. Więc wszystko git :).

Link to post
Share on other sites

U mnie cały czas lata ze springiem CA od stokowego SA58, chronowałem wczoraj 9 na 10 wyników to 347 fpsów.

Kulek ma przesiane... ja wiem? Z 10k, może odrobinkę więcej, lub mniej. Nie, będzie więcej bo parę razy pokazywałem jak się hi-cupa opróżnia na jednym nakręceniu ;-).

Guma stok, lufa stok, bata stok. Wywalony bezpiecznik i kable ma zmienione na niskooporowe + wtyczki T czyli Deans - czy jak to się tam wymawia ;-).

Tłumik - tłumi, kolimator - "kolimuje" ;-), lowy - działają bez zarzutu (chińskie 3 sztuki), zero zastrzeżeń do repliki.

Link to post
Share on other sites

Tuksiak jakiego Hi-capa używasz? Chińskiego czy TM?Jedziesz na stokowej gumce? Moja miała ubytki gumy :P. Jak czytam wątek to jestem zdziwiony, że nie ma dużych narzekań na tą P90 :P. Sam jestem z niej zadowolony. Dodam jeszcze, że mam lepszą batkę 9.6v i dystanser wzmocniłem kawałkiem wykałaczki :P

Edited by gloomer
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Adapter pozwala na uniknięcie jednego problemu P90: niestandardowych magów. STANAG'i są standardowe do bólu zębów. Ładownice na nie są wszędzie. Z magami do P90 jest trudniej.

 

Osobiście chrzanię takie problemy - zamówiłem sobie u krawca pudlastą, ale wygodną ładownicę na 4 magazynki, piąty w replice, i hajda na Moskala ;) Ćwierć tysiąca kulek przy pojemności real-cap, i chwatit.

Ale jeśli ktoś upiera się przy hi-capie, to... może adapter i drum do tego? Albo podłączyć box od Minimi?

 

A'propos problemów - nadmiar smaru, w pewnym momencie wypluwał go dyszą takie ilości, że kulki do komory HU nie wchodziły. Po rozebraniu, wyczyszczeniu i (dzięki za interwencję, Tuks) złożeniu bangla jak należy. Wewnętrznie pełny stock.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

@Errhile: Nie za ma co ;-), w tym się śmiesznie kręci ;-).

 

Jest cholernie wygodna :-).

I do tego chińska replika fajnie strzela, druga chińska kopia TM (po MP5K PDW z Galaxy) która moim skromnym zdaniem pod względem osiągów i żywotności nie ustępuje oryginałowi.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Qbon, krawiec taktyczny :) najlepiej łap przez forum kamizelki.prv.pl - uprzedzam, że bywa ciężko uchwytny, więc uzbrój się w cierpliwość.

 

Wyszło coś takiego (lewa kieszeń ma zewnętrzny magzynek w pełni wsunięty, ten pod spodem wyciągnąłem tylko do zdjęcia) - ma 3 kolumny PALS szerokości.

 

d0157722aece71ecm.jpg

 

Zamknięcie jest takie, jak chciałem, ale pewnie jak ktoś woli klamrę, to nie będzie problemu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...