Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,

Mam następujący problem z cykma 048 i w zasadzie nie tylko z nią, mianowicie po wymianie dyszy na dyszę krótką SHS, pojawia się zacięcie przy strzelaniu na full auto skutkujące zmieleniem tłoka. Dysza jest takich samych rozmiarów co ta stockowa (a na niej nie występuje ten objaw). ten sam problem wystąpił jak się szkielet posypał w m4. wygląda to tak że kulka nie opuszcza komory i dostają się kolejne kulki do komory zostaje przyblokowana dysza z popychaczem i słychać zgrzyt. po wyjęciu zespołu okazuje się że tłok ma wyprute bądź wyszczerbione zęby. Czy ktoś miał takie objawy i zna przyczynę problemu?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ostatnio miałem ten sam problem. Wymieniłem dyszę na krótką SHS i replika przestała strzelać (kule blokowały się w komorze). Po zmianie dyszy na Ultimate wszystko zaczęło działać normalnie. Porównałem dysze - SHS ma nieco inne ścięcie na końcu i z tego powodu prawdopodobnie się coś chrzani.

 

Krótko mówiąc: odradzam krótką dyszę SHS.

Edited by rokatanski
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie a jaką najmocniejsze aku można tam bezpiecznie włożyć-bez zagrożenia spalenia silnika?

Silniki pracują w przedziale napięcia od 7,4 do 12 V. Raczej bałbym się o bebechy czy wytrzymają taki rof, silnika raczej nie spalisz nie przekraczając 12 V.

Link to post
Share on other sites

Co do jaką batkę można wsadzić to:

-Można wsadzić najmocniejszą jaką znajdziesz bo bebechy i tak wytrzymają ale...

-Ale stanowi tutaj silnik który co prawda jest mocny ale po paru paczkach kulek się troche, hmmm przypalił a mianowicie z komutatora mamy sadzę :biggrin: .

 

Na dniach będę miał zmontowaną replikę z silnikiem elementa i układem merf 3.2 i zobaczymy jak to będzie chodziło.

 

P.S. Ktoś używał sprężyny SHS bo niewiem czy warto dopłacać do guardera.

Edited by Piotro
Link to post
Share on other sites

Co do jaką batkę można wsadzić to:

-Można wsadzić najmocniejszą jaką znajdziesz bo bebechy i tak wytrzymają ale...

-Ale stanowi tutaj silnik który co prawda jest mocny ale po paru paczkach kulek się troche, hmmm przypalił a mianowicie z komutatora mamy sadzę :biggrin: .

 

Na dniach będę miał zmontowaną replikę z silnikiem elementa i układem merf 3.2 i zobaczymy jak to będzie chodziło.

 

P.S. Ktoś używał sprężyny SHS bo niewiem czy warto dopłacać do guardera.

 

W m4 mam wsadzonego shs 130 na którym mam wyciągnięte 460 fps na układzie sprężającym ultimate.

W aks74u cm.045A mam założonego shs 110 i 400 fps wymieniona została głowica cylindra i głowica tłoka na shs, reszta stock.

Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanie do użytkowników tej repliki którzy używają ją już długi czas. Czy dalej są zadowoleni z tego wyboru i nie żałują i czy się im psuły i jakie mieli z nim przeżycia?

 

Tak, jestem dalej zadowolony.

Tak, ponownie bym ją zakupił.

Nic się nie psuje, ba - lata nadal na stockowej batce.

Jedyne mankamenty to obluzowanie kolby (prościutka naprawa).

Link to post
Share on other sites

Z nowym silnikie, kablami i mosfetem replika zakręciła samymi zębatkami :hahaha:

Tłok powiedział papa :)

 

Po rozłożeniu repliki okazało sie ze szczelność układu sprężającego jest żadna.

Ma ktoś propozycję na zestaw:

-głowica tłoka

-głowica cylindra

-cylinder

-dysza

?

Myślałem nad głowica cylindra i dysza od SHS tylko teraz zastanawiam się jaką tam wpakować głowice tłoka i cylinder.

Byle tanio :icon_biggrin:

Edited by Piotro
Link to post
Share on other sites

Z nowym silnikie, kablami i mosfetem replika zakręciła samymi zębatkami :hahaha:

Tłok powiedział papa :)

 

Po rozłożeniu repliki okazało sie ze szczelność układu sprężającego jest żadna.

Ma ktoś propozycję na zestaw:

-głowica tłoka

-głowica cylindra

-cylinder

-dysza

?

Myślałem nad głowica cylindra i dysza od SHS tylko teraz zastanawiam się jaką tam wpakować głowice tłoka i cylinder.

Byle tanio :icon_biggrin:

 

W swojej wymieniłem:

- głowice tłoka - na super shooter

- głowice cylindra - na shs

- dysze na ultimate - na początku wsadziłem shs ale się okazało że zacinają się kulki w komorze, a że układ się zrobił bardzo szczelny to zmieliło tłok

- cylinder stock.

- obecnie przy sprężynie 130 shs i gumie systemy replika posiada ~459 fps :)

co do tłoka to polecam tłoki ultimate (shs radze omijać szerokim łukiem - stal mają super ale polimer się rozlatuje, mam wrażenie że jest gorszy niż ten stockowy)

 

Michael' timestamp='1312842883' post='1560035']

Mam pytanie do użytkowników cm.040 bo nie wiem czy cm.048 ma takie same gniazdo, czy pasują do tej repliki te magazynki? http://gunfire.pl/product-pol-1152189646-Magazynek-Hi-Cap-krotki-do-AK-47-metalowy.html

Z tego co widzę cm.040B to jest ta sama seria co 0.45 i 0.48. Ja posiadam taki mag i kulki idą z niego jak po sznurku nie ma problemu z podawaniem.

Edited by sulugeR
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...