Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JW Komandosów (dawne 1PSK)


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Osobiście nie wiem... już kiedyś się zastanawiałem (widać było prawdopodobnie ten sam ciuch na fotkach MIWO, przy prezentacji customowego Plate Carriera), w głowie zaświtało mi, że to właśnie może być coś z MM-L...

 

edit:

Nadal nie wiem co to...

 

 

warjfs.jpg

339ip6p.jpg

Link to post
Share on other sites

Swoją drogą to ciekawe, że co zmianę w A-stanie to chłopaki mają nowe kamizelki z MIWO, czyżby poprzednie się nie sprawdzały?

To bardzo proste. JWK jako jednostka pozostająca w ciągłym rozwoju i współpracująca z wieloma zagranicznymi partnerami podpatruje wciąż nowe rozwiązania i patenty, a że mają dużo siana na zamówienia to co rusz są przetargi na to lub tamto.

Jakby mnie było stać żeby co roku zmieniać samochód to też nie jeździł bym jedną marką i modelem ;)

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

JWK jako jednostka pozostająca w ciągłym rozwoju(...)

 

Właśnie mnie to zastanawia. Noszenie kasku w strefie działań wojennych? Kiedy ma się do dyspozycji TC-3002? Czyżby komuś nie udało się kupić hełmu (prywatne kupno FASTa w Polsce jest bardzo trudne) od dystrybutora, a musiał mieć koniecznie FAST OMFG GROMDELTA? Nie ogarniam totalnie. Z całym szacunkiem dla chłopaków z 4101, ale chyba lans kogoś przygniótł. No, chyba że ten kask ma jakieś specjalne zastosowanie w Afganistanie, o którym nie wiem, wtedy przepraszam.

Link to post
Share on other sites

Mati- zdjęcie jest chyba wykonane w strefie bezpiecznej ( o ile takie coś istnieje ), tak samo jak kolejne zdjęcie w bazie.

 

Z tego co się dowiedziałem od "pana z jednostki", to kupują sobie FASTy- chińskie, czy oryginalne. Do treningu, bo są lżejsze. Ale czy to prawda czy mrzonka to nie wiem, nie mnie wiedzieć.

Link to post
Share on other sites

To świetna wiadomość dla niedzielnych rekonstruktorów, którzy używają chińskich podrób - wreszcie będą mieli coś czego faktycznie używa JWK. Emerson może być dumny jeżeli to prawda że operatorzy używają ich FAST-ów :) Jak w końcu z tymi rękawicami?

Link to post
Share on other sites
wreszcie będą mieli coś czego faktycznie używa JWK.

 

Jak to wreszcie? Wystarczy kupić kamizelkę/mundur w MIWO albo Currahee i będzie to również to samo co w JWK ;)

Z osobistych doświadczeń (Nomexy Mil-teca i jakieś polskie... BJ System[?] oraz Mechanix FastFit) - wydaje mi się, że Nomexy. Są grubsze, trudnopalne i zakrywają większą powierzchnię na ręce ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Myślę że to moje ostatnie pytania:

Czy JWK używało Beryli w taktyce zielonej, chodzi mi o starsze czasy? I jeżeli tak to czy używali Eotechów? Jeśli tak to czy na szynie ,,deklowej" lub tej na szczerbinkę? W internecie doczytałem się że JWK używało PP25 do zielonej, czy to prawda?

Edited by jakim
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...