Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 797
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Witam, niedawno zakupiłem używany camelbak gdy zacząłem oglądać wkład i rurkę stwierdziłem, że sam wkład nie jest w najgorszym stanie można wyczyścić i używać ale widząc osad w rurce nie jestem przekonany do użytkowania jej nawet po wyczyszczeniu. Chciałbym dokupić samą rurkę bez zaworów itp w miarę niskiej cenie. Nie chce za kawałek gumowej rurki płacić 50zł tyko dlatego, że jest na niej nadruk "camelbak". Jeśli kupie rurkę w najbliższym sklepie towarowym będzie się ona czymś różnić? Głównie chodzi mi o to czy najtańsze rurki nadają się do celów spożywczych i nie zachodzą tam jakieś dziwne reakcje itp? Nie będzie po czymś takim bolesnej obstrukcji?

Link to post
Share on other sites

Ciężko powiedzieć , w produkty camelbak 'wtopione' są jony srebra które nie dopuszczają do zarastania, blokują rozwój mikroorganizmów. Dotyczy to tak samego bukłaka jak i przewodów.

 

To nie jest kawał zwykłej gumowej rury z nadrukiem, i posiada atesty dopuszczające do kontaktu z żywnością etc.

Nie jestem pewien czy rura akwarialna spełnia te wymogi.

Wydaje mi się że to co będziesz pił przez ustnik będzie walić gumą, czego nie ma przy piciu z kompletnego sprawnego camelbaka zalanego miesiąc temu ( często mi się zdaza zostawić wodę na dłużej :)

Link to post
Share on other sites

@Szaszłyk wg producenta mój camelbak ma film jonów srebra zatwierdzony przez FDA. W jakim stopniu jest to chyt maktetingowy - nie wiem.

z pierwszej lepszej strony dystrybutora :

permanent silver ion compound within the reservoir film and tubing is a safe method of eliminating up to 99.99% of common bacteria and fungus.

 

Wiem że chiński bukłak zakwita po 2 tygodniach, a woda z oryginalnego camelbak po miesiącu nawet nie wali gumą.

 

Oczywiście może to dotyczyć tylko nowszych bukłaków ( dostałem taki z Linchpinem )

 

testowaliśmy to na politechnice na ISIW.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Unikać słońca i gorącej wody. Nie wiadomo jak reaguje chiński wkład na wysokie temperatury oraz na promienie słońca. Tworzywa sztuczne słońca nie lubią. Są specjalne tabletki do czyszczenia hydracji na bazie ClO2

Link to post
Share on other sites

Powinno być OK, wygląda prawie jak Source robiony dla armii brytyjskiej. Miałem, zrezygnowałem z pokrowca, bo potrzebne mi było miejsce na różne rzeczy. Wkładu nadal używam.

 

Jedyne, co mi się nie podoba, to czarny kolor pokrowca.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...