Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 (BI-416) [Boyi]


Recommended Posts

Wg. mnie silnik jest jednym ze słabszych serii chińskich ;) Nie jest to czarno/niebieski pejot ani JG, słąbiutki silniczek po prostu;) (wersja z HongaKonga).

 

I nie pamiętam dokładnie, ale nie GB chyba nie miał wypełnień nad cylindrem, co może wróżyć ''boyi'owe'' problemy.

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites
  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Drogie Dziecko Neostrady, w tym temacie zostały zapisane już 4 strony cennych informacji i teorytycznie powinieneś sobie już dawno wyrobić o niej jakieś swoje zdanie, czy kupić, czy też nie kupić. Co z tego, że ktoś napisze, że się opłaca a inny, że się nie opłaca? Będziesz miał spokojniejsze myśli czy sumienie? W ogóle co to do ch*ja wafla znaczy "opłaca"? Myślisz, że ta replika zacznie na Ciebie zarabiać albo, że jej wartość się po 2 miesiącach zwróci czy jak? Przeczytaj ze zrozumieniem i sam wyciągnij jakieś wnioski...

Link to post
Share on other sites

Czy opłaca się kupować tego boyi-a czy lepiej dołożyć do jg full metal?

 

Jaki jest zasięg w hk416 boyi/pj po wyjęciu z pudełka, a jaki po założeniu lufy 363 precyzyjnej, komory KA i gumy systemy?

Ja bym brał to co Ci się podoba. Oba są bardzo super, tak więc Twój wybór.

 

Pozdrawiam.

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Posiadam tę replikę z drugiej reki, jest w stanie idealnym, ale już swój mały tuning zrobiłem, ale mam jeszcze jeden problem - zacina mi się ta blaszka od wyrzutnika łusek - ta co przykrywa komorę( z wytłoczonym napisem HK).

Zacina się w momencie wciśnięcia bolt'a, podejrzewam ze coś za ciasno spasowane jest, bo jak przyszedł do mnie to ładnie chodziło a jak go złożyłem po swojemu to się zaczęło coś chrzanić.

 

Ma ktoś jakiś pomysł. ???

 

A tak od siebie ja chinoli nie lubię ale ten jest wyjątkowy, ma to coś i jest ładnie wykonany i dużo stali ma w sobie. :-P

Link to post
Share on other sites
Zacina się w momencie wciśnięcia bolt'a, podejrzewam ze coś za ciasno spasowane jest, bo jak przyszedł do mnie to ładnie chodziło a jak go złożyłem po swojemu to się zaczęło coś chrzanić.

 

Ma ktoś jakiś pomysł. ???

 

ale już swój mały tuning zrobiłem

Stawiam, że wymieniałeś cylinder. Np. na bore up.

Link to post
Share on other sites

Stawiam, że wymieniałeś cylinder. Np. na bore up.

 

Właśnie że nie wymieniałem cylindra, nawet mierzyłem ten stary z zewnątrz suwmiarką elektroniczną i ten drugi co włożyłem też , był o 0,05 mm mniejszy, to go zmieniłem.

Natomiast może być to wina szkieletu bo jest ta czarna farba wytarta w tym miejscu gdzie ta blaszka się porusza - przy głowicy cylindra.

Może papierem ściernym trochę go tam przeszlifować i tą blaszkę ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam prośbę do posiadaczy HK z oznaczeniami. Czy mógłby ktoś wstawić albo przesłać mi na maila oznaczenia, które są na upper receiver'rze (górnej części body) ?

Kupiłem bez oznaczeń i sam chcę je zrobić, ale tych nie mogę nigdzie znaleźć.

Albo jakieś źródło gdzie mogę je znaleźć?

Byłbym niezmiernie wdzięczny gdyby ktoś pomógł!

Gdyby komuś się chciało:

mail: kylu-biker@o2.pl

;-)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Czytałem gdzieś, że ostatnio Boyi się poprawiło i jakościowo stoi na lepszym poziomie... Czy to prawda? :zastanawia: Kupował ktoś ostatnio tą replikę?

I jeszcze jedna prośba. Mógłby kto zrobić mi kilka zdjęć 416-stki z oznaczeniami? Byłbym bardzo wdzięczny :wink: Najwyżej kupię bez oznaczeń, a później se je dorobię, bo aktualnie nie ma nigdzie dostępnej z oznaczeniami :icon_cry: No chyba że się mylę...? :icon_neutral:

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Macałem nówkę tego czegoś niedawno, wersja oczywiście bez oznaczeń.

 

Powiem tyle - z zewnątrz jest lepiej niż typowe emki Boyi, ale JG jest bez wątpienia lepsze i to pod każdym względem - bebechów, spasowania, wyglądu zewnętrznego.

Ogólnie bieda jak za 750zł, aczkolwiek w okolicach 500 by było ok.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...