Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hi-Cap Vs. Low-Cap,Real-cap


Recommended Posts

Wyjedź Denesz z naszego kraju (albo skocz do Bydgoszczy, też opcja :icon_biggrin:), idź na dobrze zaopatrzona strzelnicę, weź do łapki M4, nastaw na ogień ciągły i puść serię 10 strzałów z 25m. Potem test powtórz z repliką ASG :icon_biggrin:. Polecam, mocne wrażenia.

 

Nie muszę nigdzie wyjeżdżać ani iść na strzelnicę. Strzelałem z M-ki na ciągłym :>. I nadal uważam że się da. Z PK również się da nie śląc amunicji w niebo. Codziennie możliwość kontrolowanego strzelania ciągłym z tej broni udowadniają setki żołnierzy.

Kwestia ostrzelania i warunków fizycznych ;>

Link to post
Share on other sites
  • Replies 450
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zapłonnnnnn :D.

 

Albo mnie nie zrozumiełeś albo odpowiadasz nie na to co napisałem. Nie napisałem, że się nie da. Ba, wiem z doświadczenia, że się da. Ja tylko napisałem żebyś porównał serię z repliki ASG na 25m z serią z broni palnej na 25m. Z repliczki zmieszczę się w denku od puszki po browarku. A Ty z ostrej jak? Zmieścisz się w wiadrze? Miedniczce? Średniej wielkości wannie?

Link to post
Share on other sites

Zapłonnnnnn :icon_biggrin:.

 

Albo mnie nie zrozumiełeś albo odpowiadasz nie na to co napisałem. Nie napisałem, że się nie da. Ba, wiem z doświadczenia, że się da. Ja tylko napisałem żebyś porównał serię z repliki ASG na 25m z serią z broni palnej na 25m. Z repliczki zmieszczę się w denku od puszki po browarku. A Ty z ostrej jak? Zmieścisz się w wiadrze? Miedniczce? Średniej wielkości wannie?

 

Tak tak. W Wannie. W stodole też.

Kurczę. Dex. Łebski z Ciebie gość, ale czasem jak coś chlapniesz to nie wiem czy to z Kafki, z Nietzschego czy tylko z Matrixa...

Edited by danesz
Link to post
Share on other sites
Z repliczki zmieszczę się w denku od puszki po browarku.

 

Serio serio? Przecinasz puszkę na pół i z 25 metrów wstrzeliwujesz wszystkie kulki do środka? Chciałbym to zobaczyć. :)

Już nie mówiąc o skupieniu w realnych warunkach gry, z wiatrem, roślinnością i na dystansie 40 metrów.

Link to post
Share on other sites

W sumię nawet jakby broń palna na załóżmy "30 strzałowej seri" strzelała celniej odna dystansie porównywalnym z donością repliki. To tak czy siak to był by minus dla replik ASG, bo nie strzelają one tak jak ostre :icon_wink:

 

A tak wogóle to wpajanie ludziom, że Low-capy, częsta zmiana magazynków jest to jedyna słuszna forma ASG, bo tak jest w rzeczywistości, jest conajmniej dziwne. To tak jakby modelarzowi ktoś kazał w replicę samolotu zamieścić czarną skrzynkę,pasy bezpieczeństwa niby fajnie,ale po co.

 

Pozostaje jeszcze kwestia klimatu, którego braku z powodu dużej ilości HI-capów w znanych ekipach nie uraczyłem.

 

Jak chcecie to nie widzę problemu, róbcie co chceta, ale nie piszcie, że to jak Wy rozumiecie ASG i jakie stosujecie zasady jest lepsze.

Edited by korobov
Link to post
Share on other sites

 

A tak wogóle to wpajanie ludziom, że Low-capy, częsta zmiana magazynków jest to jedyna słuszna forma ASG, bo tak jest w rzeczywistości, jest conajmniej dziwne. To tak jakby modelarzowi ktoś kazał w replicę samolotu zamieścić czarną skrzynkę,pasy bezpieczeństwa niby fajnie,ale po co.

 

Pozostaje jeszcze kwestia klimatu, którego braku z powodu dużej ilości HI-capów w znanych ekipach nie uraczyłem.

 

Jak chcecie to nie widzę problemu, róbcie co chceta, ale nie piszcie, że to jak Wy rozumiecie ASG i jakie stosujecie zasady jest lepsze.

 

Jeśli ktoś ma ROF na poziomie większym niż 20 rps to hi-capy po prostu nie podają, za to lowy i midy tak.

Link to post
Share on other sites

A no właśnie! Trzeba pilnować, aby cały czas był słusznie nakręcony. :D Hi-capy mają, według mnie, bardzo dużą wadę - grzechoczą jak cholera.

 

I powiedzcie mi koledzy, bo się zgubiłem w temacie, czy jest jakaś różnica między Mid-capami, a Low-capami, OPRÓCZ pojemności. Z góry dziękuję.

Edited by proteziaksaspl
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Ja uzywam low capow, uwazam ze sa lepsze do airsoftu niz reale. Dlaczego? Bo w rzeczywistosci jesli ktos stoi za krzakiem to galazki nie sa problemem, pocisk je przebije i trafi w cel. W airsofcie kazda, nawet najmniejsza galazka jest dla kulki czesto przeszkoda nie do pokonania, zeby ja pokonac potrzeba niezadko kilku strzalow. To, co mozna w rzeczywistosci zrobic jednym strzalem u nas trzeba kilkoma dlatego wg mnie lepsze do airsoftu sa low capy.

Mam jednego hicapa na sytuacje awaryje, szczesliwie jeszcze nie mialem potrzeby uzywac go od kiedy mam lowy.

Z hicapami nie ma mowy o cichej akcji, o jakims skradaniu bo przy nawet najmniejszym ruchu grzechocze zdradzajac nasza pozycje.

Link to post
Share on other sites

Dlatego u nas najczęściej stosujemy limit amunicji:

1HC=3MC=9LC

Przynajmniej wyrównany jest poziom amunicyjny, HC i tak trzeba podkręcać i nie wystrzeli więcej niż 30-35 kul (przynajmniej te podstawowe HC), Jak ktoś wysieje cały zapas wcześniej, potem już nie ma pestek.

 

PS używam LC - kiedyś spróbowałem i ciągle ich ilość wzrasta ;)

Link to post
Share on other sites

Ja używam 60-kulkowych low-ów.

Uważam że 30 kulkowe reale też są fajne, ale realia airsoftowe wymagają odpowiednio więcej "amunicji".

Repliki mają zazwyczaj większą szybkostrzelność, a mniejszą celność i zasięg aniżeli ostre odpowiedniki.

Dlatego 60 kulkowe lowy są odpowiednim wg. mnie odpowiednim kompromisem.

Co do midów, też są spoko, ale jak dla mnie to już za duża pojemność.

W asg liczy się zabawa, a dla mnie jedną z atrakcji jest konieczność sprawnej i częstej zmiany magazynka.

 

Pozdrawiam.

Edited by Wojtasasg
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hi-cap to grzechotka dla dziecka i tyle,zero realistyki walki.To uczucie przeładowanie Lowa czy mida jest wręcz epickie :icon_wink:

Co prawda korzystam też czasem z hi-capa ale jakoś za tym nie przepadam.Mi się trafił do gietki 30 kulkowy Low-cap co można w tym wypadku nazwać realem hehe.

Edited by Irnyy
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...