Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hi-Cap Vs. Low-Cap,Real-cap


Recommended Posts

  • Replies 450
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kuba ma ciężki styl pisania, ciężki dla osób, które się z nim nie zgadzają, bo dość nieprzyjemny. Wiem, bo też bywam jego ofiarą.

 

Ale to co ma do zakomunikowania wam drodzy zagorzali przeciwnicy HC to prosta sprawa - nie wymagajcie od innych, by się dostosowali do was. Wybierajcie imprezy, które pasują do waszego 'profilu', a jeśli ich w okolicy nie ma, sami je organizujcie. To naprawdę nic trudnego, starczy wasz zapał w forumowe dyskutowanie przekształcić w zapał zapraszania ludzi na swoją imprezę i czytelnego opisania proponowanych zasad.

 

Próby zwalczenia HC są z góry skazane na niepowodzenie. Nie próbujcie walczyć z istnieniem typowego jebankowicza, bo to zachowanie godne Don Kichota. Teoretycznie chwalebne, a w praktyce zwyczajnie naiwne i głupie. Bez urazy.

 

Co do postaw strzeleckich. Drogi kolego, czy chcesz od każdego jebankowca wymagać poprawnej postawy strzeleckiej? Kto chce, ten się będzie tego uczył i stosował. Argument, że po to powstały airsoftowe zabawki, aby replikować zabronioną Japończykom broń to jak zabraniać grać ludziom w Diablo, bo komputery powstały po to, by przyspieszyć matematyczne wyliczenia na uczelniach i w urzędach.

 

Grajcie na lowcapach, uczcie się taktyki wojskowej, ćwiczcie techniki prowadzenia ognia, jeździjcie na obozy szkoleniowe, bierzcie udział w ambitnych imprezach milsimowo-taktyczno-survivalowo-sportowych, ale zastanówcie się - czy naprawdę macie prawo WYMAGAĆ TEGO SAMEGO od wszystkich innych graczy?

I czy nie lepiej robić te ambitne rzeczy i mieć świadomość, że się jest wisienką na torcie, elitą (tak to działania elitarne), na tle 'zwykłych jebankowców'.

 

Inne ujęcie. Mój team używa tylko LC/RC/MC i bez względu na to, czy to jebanka czy milsim, ma całkiem niezły tzw. fragrate (a właściwie to trzech moich kolegów ma genialny fragrate i podnoszą nam statystykę). I nigdy z ich ust nie słyszałem utyskiwań na HC.

 

Z mojej strony zamiast pieklić się na forach napisałem dośc przystępny podręcznik taktyki, prowadzę bloga promującego 'taktyczność', organizuję imprezy i szkolenia. Nieskromnie to zabrzmi - ale jak wam się wydaje, czyje podejście jest skuteczniejsze, moje czy wasze?

 

Pozdrawiam

 

P.S. Powała - wiem, że ty swoją robotę odwalasz, więc nie czuj się adresatem.

Link to post
Share on other sites

Olewam, szukam jakiego druma do mp5. Polecacie jakieś konkretne modele?

Mi starczą midy które nie będą się "cieły". Albo lowy pasujące do ca25. Przewagą hicapa nad innymi magazynkami jest to, że kulki są zawsze podawane. Nie ma sprężyny która po jakimś czasie się wyrabia. Nie ma w 2 rzędów kulek które się blokują u wejścia.

Link to post
Share on other sites
(...) Grajcie na lowcapach, uczcie się taktyki wojskowej, ćwiczcie techniki prowadzenia ognia, jeździjcie na obozy szkoleniowe, bierzcie udział w ambitnych imprezach milsimowo-taktyczno-survivalowo-sportowych, ale zastanówcie się - czy naprawdę macie prawo WYMAGAĆ TEGO SAMEGO od wszystkich innych graczy?

I czy nie lepiej robić te ambitne rzeczy i mieć świadomość, że się jest wisienką na torcie, elitą (tak to działania elitarne), na tle 'zwykłych jebankowców'. (...) Z mojej strony zamiast pieklić się na forach napisałem dośc przystępny podręcznik taktyki, prowadzę bloga promującego 'taktyczność', organizuję imprezy i szkolenia. Nieskromnie to zabrzmi - ale jak wam się wydaje, czyje podejście jest skuteczniejsze, moje czy wasze? (...)

 

Masz rację. :maniak_OK:

 

(...) P.S. Powała - wiem, że ty swoją robotę odwalasz, więc nie czuj się adresatem.

 

Nie czuję się adresatem. :maniak_usmiech:

 

PS.

Niech żyją LC i MC! :maniak_jezyk2:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Użyamaw MC i LC ponieważ konieczność oszczędzania kulek oraz częstej zmiany maga jest dla mnie elementem budującym. klimat rozgrywki. W pewnych sytuacjach będę przez to mniej skuteczny niż gracz z HC- co do tego nie mam wątpliwości... Ale ja strzelam dla przyjemności a nie dla statystyk ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Kurczę. Zawziąłem się w sobie i w ostatni weekend pojehcałem na strzelankę z dwoma hicapami ( tylko ). Reety. To była mordęga. Nie można się skupić na celowaniu bo trzeba podkręcać ( ba . Ciagle coś grzechocze. Już sobie przypomniałem czemu po dwóch tygodniach zakupiłem pierwsze lowcapy...

Śmieszna rzecz. W czasie ostrzału przeciwnika, po wystrzeleniu x kulek ręka sama szuka ładownicy żeby wyłuskać kolejny magazynek.

To zdecydowanie nie dla mnie.

Link to post
Share on other sites

Ja jestem zwolennikiem Real/Low Cap.Midy tylko przy bardzo dobrych kulkach.Ale bardziej niż Hi-cap zdradza latająca batka w kolbie.

 

Kiedy jest zimno a nie mam rękawiczek to mi ciarki po plecach przechodzą jak pomyślę że sztywnym paluchem muszę kręcić kółeczko.

Link to post
Share on other sites

Ale bardziej niż Hi-cap zdradza latająca batka w kolbie.

 

To akurat można bardzo łatwo wyeliminować.

 

Co do tematu, sam jadę na mid-capach (120). Taki kompromis pomiędzy grzechoczącym hi-capem a opróżnionym po 2 sekundach low'em :wink:

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zdecydowanie wolę low/mid od hi-capów, z kilku powodów, które zostały już wymienione: nie grzechoczą i fajnie wymienia się magi ;)

Posiadam 2 mid-capy(120 kulek), 2 low-capy(68 kulek) oraz hi-capa z repliki(350 kulek).

Szczerze mówiąc podkręcanie tego magazynka nie jest problemem, bo na dwóch podkręceniach magazynka do końca potrafi podać wszystkie kulki(z wyjątkiem kilkunastu ostatnich, podkręcenie nic nie daje). Chodzi tu o magazynek dołączony z repliką KWA LMT Defender.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio przekonałem się do Midów. Mam teraz do mojej "Giety" 4 sztuki, ładuję je po 100 kulek i mam dwa razy więcej amunicji niż poprzednio przy Lowach. Jak dotąd na kulkach Madbull 0,25 (wystrzelone 800 kulek) nie mialem ani jednego zacięcia.

W MP5 używam nadal LC.

Link to post
Share on other sites

Tylko Hi-Cap, tyle tylko że u nas w ekipie stosuję się tylko ogień pojedynczy. Zamiast marudzić że używanie takich magów jest nierealistyczne pomyślcie czy strzelanie na ciągłym z często masakrycznym rofem, zerowym odrzutem i z o wiele lepszym skupieniu niż w broni ostrej takie jest.

Link to post
Share on other sites

Pomijając całe to bezsensowne pitolenie zastanawia mnie jak można bawić się na różnych pojemnościach magazynków. Mam 6 LC i jednego MC. Standardowo biorę tylko lowcapy. Gdy wezmę ze sobą MC okazuje się, że i tak go zmieniam, gdy jest w połowie pełny.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...