Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PS TACTICAL GEAR


Recommended Posts

  • Replies 961
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Powiem tak - sam jestem zwolennikiem stosowania szelek w układzie H (dlatego też takie zastosowane zostały np. w Thor CQB ,który wkrótce w nowej wersji wróci do oferty), jednak z doświadczenia i zamówień wielu klientów, nie zawsze jest możliwość dobrego montażu szelek typu H lub X na niektórych pasach (unikając oczywiści zabierania dodatkowych PALS lub stosowania jakichkolwiek przejściówek), podczas gdy część pasów np. amerykańskich dostosowana była właśnie do układu Y. Z drugiej strony, należy też pamiętać o jednej zasadzie - jedni uważają, że szelki H są najlepsze, inni że Y. Tak samo jak część osób nie wyobraża sobie pójścia do zielonej w kamizelce podczas gdy inni uważają ten typ oporządzenia za najlepszy. Jedynym wyjściem jest więc dostarczenie klientom możliwie dużej ilości opcji tak, aby samodzielnie mogli zdecydować co im najbardziej jest potrzebne.

Link to post
Share on other sites

We wroclawiu jest sam Ktulu wiec moze sie z nim umów na ogladanie? Jak sie spodoba to zaplacisz i po problemie.

 

Już pytałem Ktulu i niestety:

 

 

....

Co do miejsca ich wykonywania - narazie we Wrocławiu nie ma możliwości ich zobaczenia (wykonywane są tymczasowo w innym miejscu).

....

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam

Jeżeli chodzi o typowe ładownice shingle (czyli płaskie ładownice, najlepiej obszyte taśmami systemu modułowego) tylko że z klapami, to raczej coś takiego nie wejdzie do oferty (jest to mówiąc szczerze rozwiązanie dość niewygodne i wg. mojej opinii bezsensowne).

 

Jeżeli natomiast chodzi o połączenie tradycyjnych ładownic na 2 magazynki w "grupy" czyli ładownice 1x2, 2x2 i 3x2 to tak, kieszenie te są w planach. (naturalnie jest możliwość ich zamówienia, przy czym nie ma ich jeszcze w stałej ofercie)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Kthulu tak sobie przeglądam stonkę sklepu i przyszły mi do głowy dwie rzeczy

może byłoby z tym troszkę roboty ale (przynajmniej moim zdaniem) podanie wymiarów danego elementu byłoby dobrą rzeczą ułatwiło by co nieco

i zrobić galerię poglądową materiałów (kolorystyka) w jakich szyjesz sprzęt

ot takie moje spostrzeżenia

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam

Wymiary pojawią się jeszcze w ten weekend (przy uniwersalnych wymiary, przy reszcie ile zajmują kolumn i rzędów PALS, ponieważ nie ma sensu podawać wymiarów ładownic). Co do kolorów, niestety obecny moduł sklepowy nie daje jakiejś sensownej możliwości umieszczenia takiej galerii. Docelowo jednak wszystkie produkty mają mieć zdjęcia w każdym wariancie kolorystycznym.

Link to post
Share on other sites

Co do Nemezisa to byłem jego posiadaczem, ale zrzuciłem się na inny szpej. Ogólnie to bardzo fajna kamizelka, tyle, że jak zamawiasz lepiej bez tego, rzepu. A system taśm molle do góry. Poprostu rzep się nie przydaje, lepiej tasiemki.

Rzepy trzymają mocno, systemu QR nie wykorzystałem bo nie było po co. Leży na człowieku idealnie, chyba, że ktoś jest naprawdę chudy.

 

Ogólnie wszystko oki, ale ten rzep.

Link to post
Share on other sites

Zamawiaj bez rzepa - tak po prostu.

 

PSTG przysłało mi zamówionego mini-chesta w woodlandzie, z małymi modyfikacjami typu siatkowa kieszeń od wewnątrz i dodatkowa klamra boczna. Realizacja zamówienia zajęła Piotrkowi... 8 godzin (środa przed południem) wieczorem wysłał, w piątek przed południem miałem to już u siebie. Bardzo przyzwoita rzecz, bardzo dobra cena. Zdjęcia wkleję.

Link to post
Share on other sites

Musze Kthula pochwalić, przyszedł zamówiony chest Basic-1 i jest świetnie wykonany. Każdy wie jaka ze mnie maruda więc nie muszę nic więcej pisać zeby bylo wiadomo że jest zajebisty. :wink:

 

To już możemy założyć klub szczęśliwych posiadaczy panelu Basic-1.

Też mam i sobie chwale :happy:

Link to post
Share on other sites

Fotki mojego chest'a Basic-1 PSTG.

 

100_8433.jpg

materiał: cordura 1000d oliv

taśmy: poliamidowe 25mm Pasamon

klamry: National Molding (Side Squeeze 40mm & Side Squeeze 25mm)

 

100_8441.jpg

100_8442.jpg

 

- szelki są wystarczająco szerokie (6cm) i wygodne więc nawet przy obładowanym chest'cie dadzą radę. Zakres regulacji pozwala na dopasowanie nawet na "misia" :biggrin:

 

100_8435.jpg

100_8436.jpg

100_8437.jpg

 

- regulator pasa też całkiem przyjemny (defetyści zaraz będą marudzić), "misiaki" nie powinny mieć także tutaj problemu

100_8434.jpg

 

- kieszeń wewnętrzna na rzep, otwierana dwoma "uszkami" z taśmy 25mm, idealna na mapy, notatniki i inne płaskie przedmioty

100_8446.jpg

 

- dodatkowo mój Basic-1 różni się dwoma "detalami" które zażyczyłem sobie składając zamówienie (z tego co pamiętam to dodatkowe 10zł), oczywiście problemów z realizacją mojego życzenia nie było :happy: mianowicie montaż damskiej części jednej z klamer na shockcord (guma) oraz dodatkowa kieszeń siatkowa po wewnętrznej stronie chest'a podzielona na 3 mniejsze kieszonki.

100_8443.jpg

100_8445.jpg

100_8448.jpg

 

Przykładowa konfiguracja (proszę się nie czepiać bo jest "z dupy" do fotek) na kieszeniach MIWO Praszka, PSTG i BHI:

100_8430.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...