Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Battlefield BAD COMPANY 2 :P


Recommended Posts

  • Replies 721
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ghost w głównym menu MW2 też ma nie za wiele wspólnego z tym z gry, ale czy to przeszkadza tysiącom jego fanów naśladować właśnie gościa z głównego menu? Wątpię by ta dziwna kamizelka z BFBC2 była kiedykolwiek stworzona na potrzeby maniaków fanów bohaterów BC2 jak to miało miejsce z polarem ghosta i innych z MW2.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Może to zabrzmi jak pytanie nooba, mimo że gram w tą grę długo... ale jak do cholery po strzeleniu dartem w pojazd strzelić z gustawa lub rpg tak by rakieta go goniła... jasna cholera widziałem rakiety wystrzeliwane w górę i lecące za pojazdem a sam tak nie umiem :roll: .

Link to post
Share on other sites

Gdy celujesz z jakiejś wyrzutni musisz poczekać, na to, aby pojawiła ci się(mniej więcej u dołu celownika o ile dobrze pamiętam)odległość od celu np. 60 metrów, wtedy strzelasz, a pocisk sam się naprowadza. Chyba że grasz HC tam chyba nie ma pokazanej odległości i musisz strzelać na wyczucie, po iluś sekundach.

 

 

PS. Tu masz pokazane:

Edited by admarss
Link to post
Share on other sites

Może to zabrzmi jak pytanie nooba, mimo że gram w tą grę długo... ale jak do cholery po strzeleniu dartem w pojazd strzelić z gustawa lub rpg tak by rakieta go goniła... jasna cholera widziałem rakiety wystrzeliwane w górę i lecące za pojazdem a sam tak nie umiem :roll: .

 

1. oznaczasz cel dartgunem

2. lokujesz cel-w CG/rpg-7 włączasz zooma i czekasz aż kwadrat namierzania przestanie migać i zapali się na stałe. Strzelasz, powtarzasz do skutku.

 

Przy okazji rada dla drugiej strony tego układu, zwłaszcza dla pilotów śmigłowców. Jeżeli będziecie pilotować-bierzcie specjalizację Vsmk-00 (ikona zasłony dymnej), a gunner Vdmg-00 (Pięść, zwiekszony damage). "Zasłona dymna" daje wam możliwość wyrzucania FLAR, w momencie namierzania. Najczęściej nie będziecie wiedzieć kiedy zostaniecie oznaczeni strzałką. Wyczucie flar jest dość trudne, dodatkowo nie pomaga fakt że w Blackhawku działają one dużo gorzej niż np w Apaczu/Mi.

Podstawowa zasada-na pierwszy dźwięk ostrzegający o namierzaniu, NATYCHMIAST odpalacie flary (seconday fire). Jeżeli to wyczujecie, wasze heli stanie się rzeczywiście latającą kanonierką (w bh pomocny może być eng naprawiający w locie). Przy odpowiednich warunkach pogodowych (trochę szczęścia, i brak rozgarniętych przeciwników) nie będzie problemem nabicie statystyk rzędu 50/0 lub nawet 70/0. Problemy zaczynają się , gdy jest w drużynie przeciwnej dwóch lub trzech dobrych strzelców dartguna-wtedy heli nie ma szans na lot dłuższy niż 30 sekund.

 

Przy okazji-tak wygląda wynik dobrego gunnera z którym czasem latam jako pilot:

Veh/Time/Kills

UH-60 Transport/20h 55m 15s/1 318

...statystycznie wychodzi mniej więcej 1 zabity na 1 minutę.

Edited by PrezesOi
Link to post
Share on other sites

Ja wczoraj zainstalowałem, dzisiaj zabrałem się za prawdziwe granie i musze powiedzieć że jak na początki przygód z BF gra mi się całkiem dobrze. Jedyne co mnie dziwi to moc broni wszelkiej maści. Niby hardcore a wywalając całego maga w gościa odczuwam jakiś niedosyt. Pozdrawiam i do zobaczenia w celowniku.

Link to post
Share on other sites

Na HC wystarczy jeden strzał lub dwa trzy z broni krótkiej lub długiej zależnie jakiej. Na normalu troszke więcej ale używaj noża i adrenalina Ci sie podniesie na 100%. Co do Twojego niedosytu kiedy ładujesz we wroga to pewnie grałem na HC ale mixed ;) Mój nick TABASCO6 wyślij mi zapa to pogramy razem ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

AT4 ssie...

Nie dość, że cel jest ostrzegany, to jeszcze w czasie kierowania rakietą jest się idealnym celem dla snajpera/nindży. A łatwiej trafić w pojazd korzystając z zestawu RPG/CG i tracer.

 

Przed patchem, tracer był niesamowicie wolny i wtedy AT-4 było dobre do strącania helikopterów. A teraz - cóż, ponoć ma lepszy dmg przeciwko pojazdom.

Link to post
Share on other sites

AT4 ssie ? ? Jak ktoś jest nieudacznikiem to tylko tyle może napisać... Jak ktoś opanował technike AT4 to wymiata :) a tracer ? ? uu świetna zabawa "lotką" zaznaczyć helika/czołg i wytrzelić rakiete.

 

Pozdro dla fanatyków AT4 ;] ;]

Tak, AT4 ssie. Dobrego śmigłowca (pilot+gunner) nigdy nie trafisz z AT4. Powodów jest kilka-słychać ostrzeżenie przed namierzaniem, rakieta po odpaleniu jest powolna i doskonale widoczna, a jej operator musi cały czas namierzać cel-czyli jest wystawiony na strzał. Pilot robi unik, gunner namierza ambitnego strzelca AT4, strzelec AT4 ginie, rakieta AT4 leci w kosmos.

Trochę cyferek:

AT4

Prędkość początkowa - 25m/s, po uruchomieniu modulu sterowania (trwa to kilka sekund!) - 50m/s

Obrażenia przeciwko pojazdom - 360 (dla informacji - wszystkie czołgi/wozy pancerne mają 1250 hp, wszystkie śmigłowce 500hp)

Przeładowanie - 6s

Promień rażenia piechoty:

Bezpośrednie trafienie zabiera 100hp. "Strefa śmierci" to promień 60cm od miejsca trafienia. Strefa ran nie śmiertelnych - 3m.

RPG

Prędkość: bez tracer darta - 40m/s cały czas. Z tracer dartem - 50m/s cały czas

Obrażenia przeciwko pojazdom - 360

Przeładowanie - 5.80s

Promień rażenia piechoty:

Bezpośrednie trafienie zabiera 100hp. "Strefa śmierci" to promień 100cm od miejsca trafienia. Strefa ran nie śmiertelnych - 6m.

CG

Prędkość: 75m/s(!) cały czas, niezależnie od obecności darta

Obrażenia przeciwko pojazdom - 280

Przeładowanie - 5.80s

Promień rażenia piechoty:

Bezpośrednie trafienie zabiera 100hp. "Strefa śmierci" to promień 180cm (!) od miejsca trafienia. Strefa ran nie śmiertelnych - 8m.

 

Powiem tak-CG to generator fragów, easy mode kombajn do wszystkiego, AT4 to bezużyteczny crap, a RPG to dająca najwięcej satysfakcji broń AT/AA (dodatkowo-po pewnym opanowaniu, nie jest problemem zabijanie biegnących piechocińców na dystansie kilkuset metrów).

Wszystkie dane liczbowe dotyczą "czystych" pojazdów i broni tzn-bez pencerza pojazdów (który zmniejsza uszkodzenia do 0.75 ich wartości), zwiększonych uszkodzeń od eksplozji (mnożnik 1.25 od standardu) i innych.

Edited by PrezesOi
Link to post
Share on other sites

Ahh no spoko :) Ale musisz przyznać że jak trafisz helika z tracera i pozniej CG/RPG to jakoś ci to zwisa.. A jak opanujesz technike AT4 i po wielu godzinnych treningach trafisz helika to uciecha jest i to wielka :) hehe i za to uwielbiam AT4 za tą radość co daje :) Według danych które tutaj opisałeś to takk AT4 ssie bo wolna, bo długo sie ładuje, bo słaba do piechoty itp ale radość jaka ona daje - bezcenna :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...