Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

A mnie panowie z SM zaskoczyli pozytywnie w sobotę :) Trzeba było przewiesc wode z pl. Piłsudskiego na starówkę, do roboty zaprzęgliśmy ŻW (dokładniej dach honkera), policje (suka), a nawet służby sprzątające :) Jednak panowie z SM jak sie dowiedzieli ze potrzebna woda, sami załadowali 2 samochody (w tym jeden ten mały xD) i nam zawieźli. Naprawdę Pozytywnie mnie zaskoczyli :)

Link to post
Share on other sites

w sobotę w wawie była inna sytuacja akurat i musieli oni to robić co im kazalismy. było wydane rozporządzenie ze podlegamy bezpośrednio pod BOR potem ZW, policja, straż miejska... Mnie natomiast irytowali bo praktycznie nic nie robili oprócz stania, gadania i "puszczania bąków" policja podobnie choć bardziej angażowała się do pracy...

Link to post
Share on other sites

1. Zgoda + oznaczenie terenu. Nie wiem czy taśmą, wątpię, żeby było jakieś rozporządzenie na ten temat, ale oznaczenie powinno być takie, aby osoba postronna nie znalazła się bezwiednie w niebezpieczeństwie.

 

Zastanawiałem się nad zgodą - czy to z leśnictwa czy Policji czy PKP. Jako kto wystąpić o zgodę? Aby to miało ręce i nogi widzę dwie możliwości:

- o zgodę występują wszyscy członkowie danej grupy (ale wtedy ktoś się może przyczepić jeżeli ekipa zaprosi inną a tych ludzi nie ma na zgodzie)

- założyć stowarzyszenie zwykłe i wystąpić w takiej formie o zgodę na organizowanie strzelanek (wtedy koniecznie informować kiedy robimy spotkanie by nie brać odpowiedzialności, jeżeli jacyś inni ludzie będą tam "bałaganić")

 

Ja dotychczas stosuje telefon na 112 i wyjaśnienie sprawy, przedstawiam się oraz podaje miejsce i czas "operacji".

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Przytoczę wam niepisane rozporządzenie Wielkiego Wodza Szeryfów SM w Rybniku (zasłyszane od jedengo z SM - spotkałem go na imprezie i był w ... innych stanach świadomości). Rozmowa i ... szczena mi opadła (jeśli nie zmyślał to niezłą mamy w Rybniku komedię). Szeryf sprecyzował tereny do działania. Wywnioskowałem, że w Rybniku organizuje się spotkania ASG (takie w ilości ponad 10 osób) głównie w 3 miejscach. I w zależności od miejsca stosuje się inne procedury.

1. okolice strzelnicy LOK-u i Strzelnicy Koła Łowieckiego (są blisko siebie) oraz tzw. starej prochowni - strzelnica LOK zalecane działania ostro (spisywać, karać) - bo na niej strzelają ostrą amunicją!?. Strzelnica KŁ - ostrożnie bo mogą się tam znajdować synowie ważnych ludzi (nie drażnić), na prochowni procedura jak na strzelnicy Lok-u.

2. Tzw. Zastawie - gonić za ... zaśmiecanie lasu i zakłócanie porządku publicznego - choć te spotkania odbywają się w głębi lasu (tutaj raczej straż leśna miałaby pole do popisu a nie SM).

3. "Za ptk" - uważać bo mają układy z Policją

gdybym był "w innych stanach świadomości" to pomyślałbym, że miałem dziwne sny. Ale wtedy miałem pecha lub szczęście i po losowaniu wypadł mi dyżur jako kierowca. Ale to i tak wygląda, że ludzie nawet bez środków wspomagających mają inne stany świadomości...

 

Camel

Link to post
Share on other sites

Cóż ja zrobiłem inaczej, wybrałem się pewnego dnia do komendy w Piotrkowie Tryb. gdzie odbyłem rozmowę z naczelnikiem i komendantem, zaprezentowałem repliki. Tak samo było zresztą ze strażą miejską. Efekt Policjanci kiedyś podjechali do kolegów i z uśmiechem na ustach powiedzieli chłopakom, że musieli przyjechać, bo kobitka zadzwoniła, że "Ruskie napadają". Kilka razy chodziliśmy po ulicach Piotrkowa w pełnym rynsztunku aby rozpromować Airsoft. Mieliśmy nawet ulotki reklamowe i dochodziliśmy do radiowozów. Akcja ogólnie wyszła wspaniale i nikt się nie czepia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Cóż ja zrobiłem inaczej, wybrałem się pewnego dnia do komendy w Piotrkowie Tryb. gdzie odbyłem rozmowę z naczelnikiem i komendantem, zaprezentowałem repliki. Tak samo było zresztą ze strażą miejską. Efekt Policjanci kiedyś podjechali do kolegów i z uśmiechem na ustach powiedzieli chłopakom, że musieli przyjechać, bo kobitka zadzwoniła, że "Ruskie napadają". Kilka razy chodziliśmy po ulicach Piotrkowa w pełnym rynsztunku aby rozpromować Airsoft. Mieliśmy nawet ulotki reklamowe i dochodziliśmy do radiowozów. Akcja ogólnie wyszła wspaniale i nikt się nie czepia.

 

Jeśli to było na zasadzie "Chodźcie na miasto popromować grupę..." i nigdzie tego OFICJALNIE nie zgłaszaliście, nie było to w ramach jakiejś imprezy Np: WOŚP, czy jakaś brama na wesele kumpla, to wasze zachowanie było czystym idiotyzmem i niczym się nie różniło od zwykłych lansiarzy, którym przyjemność sprawia kiedy patrzą na nich ludzie. I ulotki Was nie usprawiedliwiają.

Łażenie po mieście jest naprawdę miernym pomysłem- lepiej jak chcecie pozyskać rekrutów, to połaźcie po szkołach średnich, wyższych, zróbcie jakąś ciekawą prezentacje multimedialną, sprzętową i postarajcie się o zaproszenie od dyrekcji. Wywieście plakaty w sklepach militarnych i pokazujcie się na oficjalnych imprezach (zorganizujcie np jakiś pokaz, oczywiście wszystko za zgodą organizatora itd). Do tego czasem zaproście media na dobrze przygotowaną strzelankę.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 2 weeks later...
mojego kolege spisala wlasnie POLICJA za to, ze biegal po orlenie prze lasem z replika i szukal sierzanta

 

Właśnie przez takie głupie akcje Policji/ Straży Miejskiej znając życie niedługo wejdzie ustawa o malowaniu górnej części repliki na zielono(coś takiego ma być/jest w DE)

 

A mnie się wydaje, że to przez nieodpowiedzialnych ludzi biegających z repliką po Orlenie.

Link to post
Share on other sites

Moje zdanie na temat straży miejskiej jest takie, że chłopaki powinni przede wszystkim promować miasto. Nosić stroje z epoki, mieć halabardy, jeździć konno, a nie wyręczać policję. We Wrocławiu jest latarnik w pelerynie, który zapala oryginalne gazowe latarnie w reprezentacyjnej części miasta, tak więc strażnicy z epoki byliby jak najbardziej na miejscu. Nie dość, że atrakcja turystyczna, to w dodatku mogliby ograniczyć pijackie ekscesy, bo od tego głównie są. Od łapania złodziei, bandytów i idiotów z replikami na Orlenie niech pozostanie policja. A problemy sr@nia psem na trawniku i maziania sprejem po murze można załatwić w inny, skuteczniejszy sposób*, niż poprzez powoływanie straży.

 

Pomysły malowania replik, lansowane przez różnej maści oszołomów wracają co jakiś czas jak bumerang, ale mało który polityk się tym interesuje, żeby miało w ogóle szanse przejść przez parlament.

 

 

 

* przykład z Mediolanu, miasto jest czyste, wręcz wylizane, choć Włosi nie słyną z przesadnego dbania o porządek. Problem brudnego miasta rozwiązano powołując firmy, których zadaniem jest zbieranie psich kup w sposób przypominający wymianę stopionego rdzenia w reaktorze. Przyjeżdżają w maskach i pełnym stroju, ze specjalnym kubłem, z kamerą, która wszystko rejestruje, ustawiają ogrodzenie, dezynfekują chodnik, słowem robią cyrk. Następnie mieszkańcy danej ulicy dostają fakturę za tę operację, zwykle wychodzi około 3000 euro do podziału. Najpierw ludzie się sądzili (często wygrywali), ale obecnie z umiłowania świętego spokoju wolą sami posprzątać po swoim i cudzym psie, a ci co nie mają psa gonią do sprzątania tych co mają. Podobnie jest z grafitti, ludzie sami pilnują, żeby żaden idiota nie pomazał świeżo wyczyszczonej fasady budynku.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Straż miejska bawi się w Policję i co gorsza domagają się większych praw i posiadania broni palnej...

Idea straży miejskiej jako jednostki prewencyjnej pilnującej porządku w miejscach publicznych niestety upadła bardzo dawno temu. Do ich zadań należy np. sprzątanie pijaków z miejsc publicznych, pilnowanie tego, żeby nie bylo min przeciwpiechotnych na trawnikach przed blokami itd. itp.

 

Nie ukrywajmy, że do SM idą osoby które nie dostały się do Policji i mają chore ambicje ścigania przestepców a nie wykonywania tego do czego faktycznie zostali powołani. Najczęsciej bawią się w funkcjonariuszy ruchu drogowego (ostatnie badania pokazały, że wykrywanie przestępstw drogowych wzrosło o 800% dzięki SM). Chyba o czymś to świadczy ? :blink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...