Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Mam pytanie na temat gumki HU systemy, ale nie wiem czy piszę w dobrym miejscu :) Mianowicie po zamontowaniu nowej gumki HU systemy do repliki classic army replika zaczęła strzelać po 2-3 kulki a czasem kulki wypadały same po przechyleniu lufy repliki w dół. Nie pomogła zmiana magazynków na inne marki. Czy jest możliwe, że to tylko wina wadliwej gumki HU?

Z góry dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Jezeli wymieniles tylko gumke i zaczelo zle strzelac - to wina gumki.

Jak zrobiles cos jeszcze - to moze byc wiecej niz jeden powod (w tym wina gumki tez).

 

Jezeli kulka sama wypada - znaczy hop jest ustawiony na mniej niz zero i nic jej nie trzyma w komorze.

Moze zapomniales wstawic dystanser podczas wymiany gumki ?

Link to post
Share on other sites

Miałem ten sam problem. Na 99% jest to za szeroki kołnierz gumki. Zrób eksperyment. Wyciągnij lufę z repliki, zostaw na niej założoną gumkę i połóż kulkę na kołnierzu. Jeśli przelatuje bez oporów, to znaczy, że kołnierz jest za szeroki i kulka zatrzymuje się dopiero na cycku od gumki i w takim wypadku w komorze znajdują się 2 lub 3 kulki. (prawidłowej średnicy kołnierz powinien trzymać kulkę, nawet przy delikatnym jej dociskaniu w stronę lufy).

 

Rozwiązaniem tego problemu jest kupienie innej gumki, która ma odpowiedni kołnierz.

 

Pozdrawiam ^^

Link to post
Share on other sites

BZDURA ALERT!

 

 

Zrób eksperyment. Wyciągnij lufę z repliki, zostaw na niej założoną gumkę i połóż kulkę na kołnierzu. Jeśli przelatuje bez oporów, to znaczy, że kołnierz jest za szeroki i kulka zatrzymuje się dopiero na cycku od gumki i w takim wypadku w komorze znajdują się 2 lub 3 kulki. (prawidłowej średnicy kołnierz powinien trzymać kulkę, nawet przy delikatnym jej dociskaniu w stronę lufy).

 

To co piszesz jest wyssane z palca. Prawidłowo podana kulka do komory zatrzymuje się właśnie przed garbem gumki a nie na kołnierzu! Prawidłowej średnicy kołnierz ma za zadanie uszczelniać się z dysza a nie rozdzielać kulki. Jak podaje Ci 2-3 kulki to owszem, guma z komora jest do przeskładania el nie jest to wina gumki tylko np jej montażu albo faktu, że nie lubi się z komorą.

 

 

Tak czy siak kupic inna gumę mozna i nie zaszkodzi :).

Link to post
Share on other sites

Zapewniam Cię, że wyssane z palca nie jest, a poparte doświadczeniem. Nie jedną replikę w ręku miałem rozłożoną i akurat każdy problem związany z "podwójnym podaniem", był właśnie związany z tym o czym pisałem wcześniej.

 

Poza tym fakt, że piszesz "BZDURA ALERT" świadczy o twojej ignorancji wobec innych forumowiczów. Nawet nie sprawdziłeś tego co napisałem i jesteś święcie przekonany, że się mylę.

 

Wcale też się nie upieram, że tylko ja mam rację. Oczywiście są różne gumki, różne komory i różne repliki. Każda część pracuje w swój specyficzny sposób. Ja to o czym pisałem sprawdziłem na replice M14 G&G i M14 G&P i M4 (randomowej firmy). We wszystkich przypadkach powodem podwójnej kulki był zbyt szeroki kołnierz gumki.

 

I to fakt, że głównym zadaniem kołnierza jest uszczelnianie się z dyszą, ale nie tylko. Mówię jeszcze raz do osoby, która ma problem. Sprawdź i sam zobacz.

Link to post
Share on other sites

Jezeli wymieniles tylko gumke i zaczelo zle strzelac - to wina gumki.

Jak zrobiles cos jeszcze - to moze byc wiecej niz jeden powod (w tym wina gumki tez).

 

Jezeli kulka sama wypada - znaczy hop jest ustawiony na mniej niz zero i nic jej nie trzyma w komorze.

Moze zapomniales wstawic dystanser podczas wymiany gumki ?

 

Kulki same wypadają nie zależnie czy hop up jest na 100% czy tez 0%. Nic poza gumką nie zmieniałem. Dystanser też nie jest winn, bo wstawiałem różne i dalej było tak samo.

Link to post
Share on other sites

Miałem ten sam problem. Na 99% jest to za szeroki kołnierz gumki. Zrób eksperyment. Wyciągnij lufę z repliki, zostaw na niej założoną gumkę i połóż kulkę na kołnierzu. Jeśli przelatuje bez oporów, to znaczy, że kołnierz jest za szeroki i kulka zatrzymuje się dopiero na cycku od gumki i w takim wypadku w komorze znajdują się 2 lub 3 kulki. (prawidłowej średnicy kołnierz powinien trzymać kulkę, nawet przy delikatnym jej dociskaniu w stronę lufy).

 

Rozwiązaniem tego problemu jest kupienie innej gumki, która ma odpowiedni kołnierz.

 

Pozdrawiam ^^

 

Chyba u mnie sprawa wygląda tak jak napisałeś. Z gumka systemy kulki przelatują bez żadnych oporów natomiast po ponownym zamontowaniu gumki orginalnie dodawanej do repliki kulki nie przelatuja. dodatkowo po zmontwaniu wszyskiego ze stockową problem stzrelania po 2-3 kulki na single fire znika. Można więc podejrzewać, że jest wina z dopasowaniem gumki do mojej komory hop up. Nasuwa się więc pytania, które gumki wąski kołnierz i mogą działać z moją repliką. Za podpowiedzi będę bardzo wdzięczny :)

Link to post
Share on other sites

W mojej replice (M14 G&G) sprawują się zielone G&G. Próbowałem z promykiem fioletowym, ale za szeroki kołnierz. Dość ciasny jest też w czerwonej promyka, ale testowałem w innej replice. Całkiem dobrze sobie też radzą niebieskie madbulle.

 

Niestety na niepocieszenie powiem, że testowałem 3 zielone G&G i każda z nich potrzebowała innego oporu do przepchnięcia przez kołnierz, więc te różnice są nawet w tych samych modelach gumek.

Link to post
Share on other sites

W mojej replice (M14 G&G) sprawują się zielone G&G. Próbowałem z promykiem fioletowym, ale za szeroki kołnierz. Dość ciasny jest też w czerwonej promyka, ale testowałem w innej replice. Całkiem dobrze sobie też radzą niebieskie madbulle.

 

Niestety na niepocieszenie powiem, że testowałem 3 zielone G&G i każda z nich potrzebowała innego oporu do przepchnięcia przez kołnierz, więc te różnice są nawet w tych samych modelach gumek.

 

Dzięki za pomoc spróbuje tej zielonej G&G. Jak nie przypasuje to odeślę sklepowi :)

Jeszcze jedno znajomy proponował mi jeszcze wypróbowanie gumek modify, orientujecie się czymają one wąskie kołnierze?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

W nawiązaniu do problemu użytkownika groszekoki z za długim kołnierzem zielonej g&g (głównie strona 40 tematu), zacytuję swój post z tematu o UARze:

U mnie nastąpił problem może nie koniecznie tylko UARowy, bo w innych replikach też mógł wystąpić, mianowicie: długi kołnierz gumki zielonej g&g dość mocno przysłania kanał wlotu kulek, efektem czego słaba sprężyna w mid capach nie zawsze ma siłę przepchać kulki, które zatrzymują się na wystającym kołnierzu. Na hi capach problemu nie ma, żal mi zrezygnować z zielonej g&g, bo szczelność z dyszą typu ak shs jest wzorowa. Miniszlifierką z okrągłym kamieniem wyborowałem troszkę materiału w stronę gearboxa, w kanale dosyłającym kulki. Problem ustąpił, midy z słabą sprężyną podają ładnie. Ciekaw jestem tylko czy to gumka g&g ma za długi kołnierz, czy komora hopup źle odlana i za głęboko wpuszcza lufę z gumką. Mid capy to jakiś szarozielony plastik, nierozbieralne, w miejscu na zatrzask cyfra "140", zapewne pojemność magazynka.

 

Problem pojawił się wraz z zmianą gumki, więc jak dla mnie g&g mają za długie kołnierze, co może dać super szczelność, jak i stworzyć problemy z podawaniem kulek.

Link to post
Share on other sites

A mi się wydaje, że mamy dwa typy gumek zielonych G&G.

 

1. Lepsze - montowane w replikach top tech.

2. Losowe - osobno.

 

Skąd takie przypuszczenie? W każdej m14 G&G miałem doskonale wykonaną gumkę bez niedoróbek. Za to gdy kupowałem w sklepie to było różnie. Możliwe, że po prostu w montowni mają dodatkową kontrolę jakości, by nie poszła fama o krzywo strzelających lub tnących się replikach 1-szej klasy.

Link to post
Share on other sites

A mi się wydaje, że mamy dwa typy gumek zielonych G&G.

 

1. Lepsze - montowane w replikach top tech.

2. Losowe - osobno.

 

Skąd takie przypuszczenie? W każdej m14 G&G miałem doskonale wykonaną gumkę bez niedoróbek. Za to gdy kupowałem w sklepie to było różnie. Możliwe, że po prostu w montowni mają dodatkową kontrolę jakości, by nie poszła fama o krzywo strzelających lub tnących się replikach 1-szej klasy.

 

Dokładnie to samo zauważyłem o czym napisałeś, gumki ze sklepu zwykle maja nadlewki natomiast te fabryczne z replik gg sa lepiej wykonane.

Link to post
Share on other sites

Fioletowy promyk jest spoko ale trzeba sobie poobcinać to i owo. To tylko chwila roboty żyletką więc nie widzę problemu.

 

W sensie ta http://azteko.pl/prometheuslay-lax-wzmocniona-gumka-hop-up-soft-fioletowa-p-11815.html

 

Jak praktyka ma się do tego co napisano w opisie

 

 

Przeznaczona do replik o prędkości początkowej poniżej 400FPS.

 

 

Czy nie powinienem biorac pod uwage FPSów w giwerze użyć gumki czerwonej?

Link to post
Share on other sites

Ja zaryzykowałem i kupiłem zestaw do flat-hopa od Modify ( https://gunfire.pl/product-pol-1152201204-Silikonowa-Gumka-Hop-Up-Modify.html ). Nie strzelałem jeszcze z tego więc nie wiem jak się spisuję ale dam znać jak sprawdzę. Natomiast pierwsze wrażenie bardzo dobre, gumka wykonana idealnie, żadnych nadlewek, niedociągnięć. Dodatkowo po założeniu tej gumki zyskałem około 20 fps na stockowej komorze G&P i lufie promyka. Na stockowej gumce było około 430 fps, a teraz wydmuchał ponad 450, także jest bardzo szczelna. W weekend postrzelam to opiszę wrażenia.

Link to post
Share on other sites

...słyszałem że Laylaxowa Straight się do niczego nie nadaje.

 

Czy ja wiem? Ja znalazłem dla nie nietypowe zastosowanie. W gazowym Well G96 spisuje się świetnie w połączeniu z twardym dystanserem bridge Prometheusa. Co ciekawe pokazała pazurki dopiero przy kulkach 0,43 i 0,45 przy docisku ustawionym bardzo mocno. Przy mniejszym docisku i kulkach =<0,36 barkowało trochę powtarzalności w sile podkręcania, aczkolwiek może to być związane z napędem na GG.

 

W sensie ta http://azteko.pl/pro...wa-p-11815.html

 

Jak praktyka ma się do tego co napisano w opisie

 

Zapytaj Mendiego dlaczego fioletowego promyka pakuje do wioseł z 600FPS.

Link to post
Share on other sites

Nie wytrzymałem jednak z ciekawości i ostrzelałem komin w opuszczonym domu z okna :)

Replika G&P, lufa promyk 407mm, 390 fps na kulkach 0,28 G&G, gumka i dystanser Modify Baton Ryusoku flat-hop. Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że jestem zachwycony! W końcu osiągnąłem to czego szukałem :) Ciekawe jak będzie się zachowywać podczas dłuższego strzelania.

Wcześniej miałem problemy ze stockową gumką, kręciła średnio i nie bardzo dało się ją ustawić. Na tym secie ustawiłem hopka i uzyskałem 9/10 strzałów w komin wielkości metr na metr na odległości 70 metrów.

Widoczna poprawa trajektorii lotu. Kulka leci prosto prawie cały czas, po czym na końcu po prostu pikuje w dół.

Jednak dobra gumka to podstawa ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...