Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Z tego co tu poczytałem, dalej mam dylemat, czy brać przeźroczystego Guardera (z dystanserem) czy czarną Systeme (bez dystansera) i dokupić te dystanserki H z taiwanguna za 10zł... chociaż chyba na razie bardziej w stronę Systemy się skłaniam...

 

Moja replika to AKM CM.036, czyli między 400fps a 450fps (nie mieżyłem dokładnie)...

 

Ze standardową gumką hopka mam czasami problemy... o temperaturach rzędu +5 i mniej już nie mówię, bo gumka twardnieje i zasięg spada o połowe lub więcej... ale najgorsze, że czasami dzieje mi się tak nawet jak jest ciepło :/ (tzn objawy ''zewnętrzne'' czyli spadek zasięgu i ''dławienie'' karabinu).

 

Rozkładałem już hopka, smarowałem i składałem spowrotem, jakiś czas działało ok a potem znowu się to zdarzało, że tak jakby dusiło karabin i kulki leciały połowe tego co mają, czyli jakieś 20-25m...

 

aaa zapomniałbym dodać - kulki lecą tak na semi... na auto sprawa wygląda tak, że pierwsza też tak leci, druga troche dalej, 3cia jeszcze dalej a 4-5 i następne już lecą jak powinny, czyli 40-50m... nawet na zimnie :/

 

Mowa oczywiście o kulkach 0,25g

 

ps. kiedy używałem kulek 0,2g problemu w cieple w ogóle nie było... no a w zimie normalka, bo twardniała gumka, no ale nie aż tak spadał zasięg.

Edited by danielosw
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

najpier powiem jaki zestaw.

m41a1N ( z WGC Custom z lutego 2008 r.)

wymieniłem na SUKCESYWNIE w miare jak nazbierałem kaski zgodnie z zaleceniami bardziej doswiadczonych klegów na forum :)nastepujące elementy.

sprezyne Guardera SP120

"bateryjke" 9.6V Iteleckta 2000 mA

gumka HU systema

dystanser typu H Big-Out ( ale nie wiem juz jakiej firmy na opakowaniu jest napisane tylko BOS-501 H-hop i made in Japan ;) )

i lufe precyzyjna KM-HEDA 1950 6.04mm L=363 mm

i tak "smigłaem" przezdłuzszy czas,

Co sie stało ?

otóz postanowiłem wymienic ostatni element tzn , słynną komore HU G&P NA osławioną komore King Arms'a

dlaczego ?Bo naczytałem sie ze stockowa komora G&P z tego okresu nie była najlepsza delikatnie mówią a i ze swoich obserwacji zauwazyłem ze cos mozna by było przedewszystkim zrobic z rozrzutem,

I teraz głowny proble i pytanie

Doputy miałem starą komore to mogłem tak podkręcic kuleczki ze zawijały mocno do góry

po wymianie komory przy maksymalnym podkreceniu lulki idą tylko poziomo , daleko ale poziomo, bez charakterystycznej "górki" hmmm , niby dobrze ale mam wrazenie ze zasieg mi spadł, :(

nie zmierzyłem tego jeszcze , ale powiem ze mierzyłem na starej komorze ( kupiłem miare 50 m postawiłem tarcze 23p (POPIERSIE ) i nie było problemu z zasiegiem najmniejszego , było spokojnie ponad 50m , gorzej niestety z celnoscią :(, i własnie dlatego ta komora , kulki blaster 0.25g

rozebrałem komore i zaczełem bawic sie dystanserami, porównałem jak mocno "wybrzusza" sie gumka do wnetrza lufy, przy stocowym dystanserzez G&P I i tym "H-hop" , zdecydownie bardziej przy stocowym, czy to normalne?

moze to słabe podkrecanie tez jest spowodowane tym ze niechcący posmarowałem gumke od srodka olejem silikonowym , przy przekładaniu gumki gdy zmieniłem komore, jezeli cos sie zmieni po paru tysiącach kulek , napisze s[rostowanie :)

jeszcze raz ponawiam pytanie czy to normalne ze przy dystanserze typu "H" Gumka znaczaco mniej sie "wybrzusza"

i czy radzicie nie stosowac dystansera typu "H" w tej kofiguracji?

pozdrawiam i licze na jakąś rade

jeszcze jedno , prezentacja repliki nie miała na celu chwalenie sie , chciałem tylko podac jak najwiecej danych by ktos doradzający mił jak najpełniejszy obraz ,

Pozdrdawiam jeszcze raz:)

Link to post
Share on other sites

własnie wróciłem ze strzelanki, ale bynajmniej nie w dobrym nastroju, gumka jak by doszłado siebie , ale zato replika strzela mniej wiecej tak: strzeli 3 kulki w miare ok. potem dwie w dół jakby zupełnie nie podkrecane , a towarzyszu temu taki dziwny inny dzwiek ni to z lufy ni to z GB , jest twardszy , metaliczny , jakby replika nie miała nic w lufie albo tłok nie miał oporu, za chwile znowu wypluwa kulke podkreconą, albo fantastycznie podkrecona do góry, potem powtórka , o jakims skupieniu nie ma mowy, co jest?, jest znacznie gorzej niz w stocu,, to było strzelanie na semi , ale na auto jest podobnie , jeszcze nie zagladałem do komory i nie ogladałem gumki, bo replike zostawiłem u kolegi, dodam ze do tej pory nie miałem takich problemów nigdy . wszystko było ok zanim wymieniłem komore na KA, ale dodam ze przy tej wymianie rozbierałem ze cztery razy GB, bo miałem problem ze stykami i zaciecia na semi czego przyczyną była uszkodzona dzwigienka ognia pojedynczego i ja wymieniłem, gumka HU SYSTEMA MA JUZ OKOŁO ROKU CZASU

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie

 

Wymieniłem gumkę i dystanser z oryginalnych CM.036 na czarnego Guardera. Zakładając gumkę stwierdziłem że bardzo luźno wchodzi na lufę, ma wręcz 2mm luzu ale jednak trzyma się na lufie. Zmontowałem wszytko dałem hop up na połowę kulka stanęła w lufie O.o Teraz żeby dobrze ustawić HopUP trzeba ustawić go prawie na minimum i tak sobie strzelam. Pierwsze 100 strzałów to kulki latały w kosmos na lewo prawo i po spirali. Czasami nawet bywało tak że kulka wytaczała się z lufy. W miarę się to uspokoiło ale teraz przy każdym strzelaniu zawsze parę pierwszych kulek leci 15 metrów i w dół jak by ich nie podkręcało kolejne lecą już normalnie. Z 50 metrów lekko. Słyszałem że gumka HopUP musi się dotrzeć ale czy takie coś jest normalne że nie podkręca mi? O.o

 

1. Czy to normalne że gumka ma takie luzy?

2. Dlaczego wtedy kulki mi latały gdzie chciały a czasami się wytaczały?

3. Czemu mi nie podkręca parę pierwszych strzałów?

4. Co jest tego przyczyną?

5. Jak to naprawić?

 

Proszę o pomoc

Link to post
Share on other sites
1. Czy to normalne że gumka ma takie luzy?

Nie powinna mieć luzów.

2. Dlaczego wtedy kulki mi latały gdzie chciały a czasami się wytaczały?

Jeśli miałeś luzy na gumce, to najprawdopodobniej była nieszczelność. I kulki wylatywały z różną prędkośćią... i latały gdzie chciały.

3. Czemu mi nie podkręca parę pierwszych strzałów?

To ciężko stwierdzić. Ja tak miałem używając mid-capów. Przy pełnym magazynku kulki latały bardzo słabo... mniej więcej 15 pierwszych. Reszta leciała już dobrze.

Co jest tego przyczyną?

Przyczyn może być bardzo dużo. Podstawowa to nieszczelność. Mogłeś też zalać gumkę olejem.

Jak to naprawić?

Jeśli nie chcesz rozkręcać repliki to odwróć ją, przytkaj koniec lufy (delikatnie!) i strzel 2-3 razy. Jeżeli poczujesz, że powietrze wylatuje przez otwór którym podawane są kulki do komory, to znaczy, że jest nieszczelność.

 

Zrób teflon fixa, powtórz test (najlepiej przemierzyć na chronometrze).

Można też próbować na innej gumce.

Edited by AdiBrody_B-52
Link to post
Share on other sites

Proszę o zdjęcie Hop-upu z dolniej strony bez takiego usztywniacza. Chodzi mi o miejsce od którego do którego jest Gumka najlepiej jakby ktoś to zaznaczył na zdjęciu. i Co zrobić by podczas instalowania gumki przesuwała się jednostajnie dołem oraz górą.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja zastosowałem czerwoną gumkę MB Shark w JG 6620 (czyli przy 360-90fps w zależności od kulek, pogody i humoru), a do tego oczywiście taki też dystanser. Muszę powiedzieć, że szukałem dowodu na potwierdzenie własnego sceptycyzmu, ale nie bardzo mam się do czego przyczepić. Porównywałem jej działanie z Guarderem w takiej samej broni i MB wypadła lepiej, praktycznie tak jak SYSTEMA (bez widocznej różnicy). Teraz niedawno zmieniłem komorę HU na metalową i nie było problemów z montażem, ani z degradacją osiągów. Także ostrożnie, ale polecam.

 

P.s. powtarzalność osiągnąłem po wystrzeleniu ~210 kulek.

Link to post
Share on other sites

Madbull dobry, bardzo wytrzymały przede wszystkim (już tyle razy go miętoliłem jak mi się zapiekł w komorze, przy różnych grzebaniach, wyciągałem obcążkami, gniótł się, zawijał parę razy i dalej żywy i brak zauważalnych śladów zużycia).

 

Jest tylko jedna wada tej gumki, przy niższych temperaturach, tak od 10 w dół, kilka pierwszych strzałów jest zawsze z tyłka, raz bardziej, raz mniej podkręci, ale to tylko jeśli jedzie się singlem, na auto zawsze ładny sznureczek idzie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Z tego co sprawdzałem, ten problem się wziął z tego, że czerwony MB, gdy jest za mocno podkręcony, albo źle osadzony w komorze, to "łapie" kulki na singlu, prawdopodobnie przez te trzy ząbki "zapobiegające wyaltywaniu podwójnej kulki (czasem pojedynczej też)".

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Szybkie pytanie:

Najlepsza gumka hop-up do komory Prometheusa to?

Dla: G&P M4A1 (380-400 fps)

 

Moja wiedza ogranicza się tylko do pozytywnych komentarzy nt.:

Prometheus, Gurader, Systema

 

Pozdrawiam!

Edited by Devito
Link to post
Share on other sites

Cześć.

 

Mam taki problem.

 

Poprosiłem kumpla, żeby wymienił mi, w replice AKS-74U BOYI, lufę stockową na precyzyjną Systemy.

 

Wymienił także gumkę wzmocnioną ICS na czarną Systemy. Po tych operacjach zasięg repliki spadł.

 

Czy problemem może być po prostu niedotarcie gumki? Czy problem może leżec gdzie indziej?

 

Replika ma moc w granicach 410 - 430 fps. Dzięki z góry za odpowiedź.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...