Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam. A jaką gumkę i jaki dystanser byście polecili do emki z 460 Fps i precką G&G , aktualnie posiadam systemę energy i jest sporawy rozżut , ale ostatnio zauważyłem że gumka jest przecięta ( długość szczeliny ok 2-3mm) tuż za wypustką od strony kołnierza i nie wiem czy pęknięcie pojawiło się nie dawno czy może jest już jakiś czas i dla tego kulki mają taki rozrzut przy końcowej fazie...

także czekam na porady , cały temat przeczytałem i padają typy na :

 

dystanser: madbula (a może kupić jakiś typu H)??

gumka: deep fire, systema, guarder czarny??

a może coś innego??

 

Z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Gumka to już sprawa indywidualna. Ogólnie to Systema, Guarder lub G&G- najbardziej polecane gumki. Wymiana na nową znacznie poprawi skupienie- wiadomo na pękniętej gumie daleko się nie zajedzie.

 

Jak będziesz zamawiał gumkę i będą mieli dystansery H Elementa (markowe po 40 zł to przepłacanie) to można nabyć.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie a jaką gumę polecacie do repliki z przedziału 400 - 420? Niestety systema jest praktycznie nieosiągalna. Jeśli guarder to jaki ?

 

Czy ktoś miał do czynienia z tym Elementem ? : http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_134&products_id=5056&name=Element_-_Gumka_HopUp_-_RH55 i do tego dystanser H

Edited by Morphys
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

A co myślicie o gumce JBU : http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_134&products_id=6048&name=JBU_-_Gumka_Hop_Up

Ile fps wytrzymuje bo na specu nie podają

Nie wiem ile wytrzymują, ale IMHO tak jak czarny guarder są do replik 450+. Strzelałem ze słabszej i lipa była (320), z odrobinę silniejszej było lepiej (370), do silniejszej nie zdążyłem zamontować, bo wyciągnąłem z niej GB i założyłem słabszy z powrotem ;-).

Link to post
Share on other sites

Nie wiem ile wytrzymują, ale IMHO tak jak czarny guarder są do replik 450+. Strzelałem ze słabszej i lipa była (320), z odrobinę silniejszej było lepiej (370), do silniejszej nie zdążyłem zamontować, bo wyciągnąłem z niej GB i założyłem słabszy z powrotem ;-).

A co lepsze czarny guarder czy wlasnie ta JBU ?

Link to post
Share on other sites

Niestety guma JBU niedostępna. Chciałem ją przetestować. Kulek to teraz dokańczam ICS następne G&G. Poprzednio zawiodłem się na przezroczystym guarderze bo po 2k kulek cały postrzępiony w środku ( nie reguluje hopa od max do minmum ). No nic wtedy zamówię czarną systemę. Dzięki za rady :wink:

Link to post
Share on other sites

Ja naprawdę nie wiem co wy robicie z tymi guarderami przezroczystymi. Nie zdarzyło mi się podkręcać na nich hopa więcej niż na 1/3 jeszcze nigdy, a strzelam zawsze na bardzo ciężkich w stosunku do mocy repliki kulkach, mam gumę która ma z 70k przebiegu jak nic i kręci jak dzika, kolesie strzelali na tym z dużych prędkości i też żyją... Ech...

Link to post
Share on other sites

Ech... nie wiem czemu ale po wymianie starego wypaczonego już czarnego guradera, na nową zieloną G&G, replika zaczęła strzelać jakby chciała a nie mogła. Raz strzeli ok po 2 - 3 strzałach zasięg spada o polowe, czasem potrafi sie zaciąć. Wtedy musze wyjąć maga, wypadnie zacięta kulka, i znów albo strzeli dobrze albo nie, kulki latają w prawo i lewo, raz daleko raz blisko innym razem wcale. Kiedy zasięg spada to z repliki wydobywa sie dziwny ostry dźwięk, tak jakby była nieszczelna. Uszczelniałem ją teflonem, kombinowałem na wszelkie sposoby, zawsze jest to samo. PO kilkunastu próbach zrezygnowany włożyłem starą gumkę i problem ustąpił bez zbędnego kombinowania. Niestety ten stary guarder jest już tak wypaczony że nie da się optymalnie ustawić hopa. Niby jest dobrze ale mogło by być lepiej... Nie mam zielonego pojęcia co jest nie tak z tą nową gumką... :(

Link to post
Share on other sites

Podobnie miałem z gauderem, ale to pewnie nie to samo. Za pierwszym razem jak go zamontowałem wszystko było OK. Później doszła wymiana lufy no i gumke trzeba było przełożyć. Na początek był problem z lufą ale go się wyeliminowało i nadszedł czas na gumkę. Ze zwartej zrobiła się taka sflaczała i rozciągnięta, po włożeniu lufy z gumką do komory na końcu lufy guma się "sfilcowała" i takie jajko się z niej robiło. Blokowało to co którąś kulkę (jeśli magazynek był na wpół naładowany nie występował ten problem), niektóre leciały na 5 metrów, a podkręcało w cały świat. Wymieniłem gumke na standardową i jest dużo lepiej.

O dziwo później zamontowałem tą sflaczałą gumkę w innej replice i jest miód.

Link to post
Share on other sites

mam pytanie. Mam czarną systemę w moim g36 stock, precka jbu. I problem w tym, że nie mogę ustawić hopa tak, żeby kulka leciała w niebo - czyt. hopek za mocno ustawiony. Maksymalne ustawienie to jest poprostu że kulka leci prosto. Dzieję się tak na 0,23 gfc, strzelam na hopie na max! Przez co nie mogę dać cięższych kulek bo będą leciały bliżej - tak wynika z rozumowania. Chodzi o dystanser czy to normalne, że nie mogę ustawić tak hopa , że podkręca kulki za mocno bo się tak nie da. Kiedyś tak pamietam zrobiłem i to była granica "za mocnego" ustawienia.

 

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Panowie nie ma co pisac ze taka czy taka gumka jest dobra....

Prawda jest taka ze trzeba sprawdzic na SWOJEJ replice i wtedy ma sie pewnosc.

Wszystkie gumki sa ok ... ale nie do kazdej repliki.

Moje augi np toleruja tylko i wylacznie guardera przezroczystego.

Sprawdzalem czarna systeme, czarnego guardera, zielona GG - nic nie strzelalo dobrze.

Za to guarder zawsze jest ok.

 

Nie licze juz tego ze gumke trzeba DOBRZE zalozyc - nie za mocno wcisnac lufe, ale tez nie za slabo.

Za mocno sie wcisnie - wypacza sie kolnierz i zbyt mocno wchodzi w komore - wtedy wystaje (patrzac od strony magazynka widac kolnierz) i blokuje podawanie kulek. Ale ja mam tak glownie w guarderach przezroczystych bo sa bardzo miekkie. Za to jak za slabo sie wcisnie gumke - dysza nie bedzie sie uszczelniac i jest szansa pobrac 2 kulki na raz.

 

Inna sprawa - gumki nie maja idealnie takich samych wymiarow. Wiadomo tez ze mieszanka gumy jest rozna. Roznie tez uszczelniaja sie z konkretnymi dyszami, ze juz o srednicy komory hopa nie wspomne (teflon fix przy niektorych kombinacjach gumek/komor to mus - inaczej traci sie do 50 fps).

 

Jedyna sensowna rada to - kupic gumke. Jak nie dziala dobrze - kupic inna. Powtorzyc poki nie trafi sie na wlasciwa - i przy niej zostac.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Nie licze juz tego ze gumke trzeba DOBRZE zalozyc - nie za mocno wcisnac lufe, ale tez nie za slabo.

Za mocno sie wcisnie - wypacza sie kolnierz i zbyt mocno wchodzi w komore - wtedy wystaje (patrzac od strony magazynka widac kolnierz) i blokuje podawanie kulek. Ale ja mam tak glownie w guarderach przezroczystych bo sa bardzo miekkie. Za to jak za slabo sie wcisnie gumke - dysza nie bedzie sie uszczelniac i jest szansa pobrac 2 kulki na raz.

No właśnie ja mam tego typu problem z gumką guardera przeźroczystą. Nie blokuje kulek i karabin strzela po kilka kulek na raz. Lufy raczej nie da się już bardziej docisnąć ani gumki cofnąć. Komora metalowa CA w M14. Jest na to jakiś patent, bo jak na razie to nie widzę nigdzie gumek systemy na stanie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...