Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

A dlaczego np. gumki Systemy są sprzedawane z pierścieniem mocującym a inne np. Phrometheusa nie mają tego w zestawie ?

Nie mogę nigdzie znaleźć nic o pierścieniach mocujących do gumek hopsiupowych.

Kupiłem broń używaną i widzę że mam ten pierścień ale jest on luzem dołączony z innymi pierdołami do broni. Gumkę w niej mam czarną więc podejrzewam że to jednak systema bo i ten pierścień przecież mam.

Tylko czy on nie powinien się znajdować gdzieś w komorze ?

 

 

Pierścień powinien być nałożony na lufę i razem z lufą wsunięty do komory. Czyli od początku lufy wygląda to tak: gumka, pierścień. Na to nasuwasz kormorę.

Proste.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Już teraz jarzę o co biega.

Troszkę mnie zmyliło to że skoro te pierścienie mocujące są sprzedawane razem z gumkami to myślałem że są uniwersalne bardziej, natomiast u mnie ten pierścień mocujący od gumki leży nieużywany bo na lufę mam założony inny.

Mam precyzyjną długą lufę (snajperka APS Type 96 Maruzena) i do tego komore PDI i tam taki pierścień jest włożony tylko że ma inny kształt i to mnie zmyliło.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam, mam problem, wymieniłem ostatnio lufę w cm.031d na JBU 6,03 przy okazji też gumkę HU na przezroczystego GUARDERA. Złożyłem całość do kupy, gumkę nasunąłem prosto z lekkim oporem, wlazła tak jak miała wleźć w ten równoległy rowek, lufa zamocowana jest prosto blokada zatrzasnęła się na rowkach zgodnie z planem. Lufa siedzi w komorze HU prosto i nie jest obrócona ani w lewo ani w prawo, gumka HU też się nie obróciła. mimo tego w końcowej fazie lotu kulki skręcają systematycznie w lewo. Dopiero obrócenie karabinu o taki kąt w prawo sprawia że kulki lecą idealnie prosto i podkręcają się w górę nie w lewo (czyt. lecą idealnie prosto wtedy kiedy krzyż jest ułożony pionowo)

krzy2db3.jpg

nie jestem w stanie obrócić lufy wewnętrznej o taki kąt ze względu na rowki którymi mocowana jest w komorze HU, nie mogę obrócić gumki HU o taki kąt ponieważ

ma ten swój rowek ustalający.... i co dalej...? przecież nie będę obracał karabinu o ok 10 stopni w prawo chcąc celnie strzelać... ładnie proszę o radę

Edited by MATLAK
Link to post
Share on other sites

Problem się rozwiązał... z powodu wielokrotnego wkładania i wyciągania lufy z komory HU przezroczysty guarder został nacięty przez krawędź okienka HU lufy i jest do wywalenia ok 30zł w plecy. Założyłem stocka, po minimalnym obrocie lufy w prawo kulki lecą prawie idealnie prosto z tym że podkręcenie jest biedne. No cóż trzeba od SYSTEMY kupić gumkę...

Link to post
Share on other sites

A co z gumkami KM Head,ma ktoś ?. Ponoć poprawiają szczelność komory...

 

Mam tą o twardości 45, przy sprężynie PDI 130% (~104m/s).

 

"Domowym sposobem" utwardziłem nieco dystanser i już przy delikatnym ustawieniu hopka (pozycja 2-3 na skali, w kałaszu) podkręca wyśmienicie(nie sprawdzałem jak się spisuje bez "ulepszenia" po prostu na mój gust był zbyt miękki).

Link to post
Share on other sites

Jako, że nikt nie napisał, to opowiem co nieco o czerwonych madbullach. Gumki są dobre, jedna siedzi w M14 z precką systemy, druga w stockowym UMP. Podkręcają ładnie, chociaż z celnością różnie bywa na większych dystansach, ale to chyba raczej wina wiatru i lekkich kulek.

 

Gumki są bardzo wytrzymałe i dość miękkie, miałem problem z włożeniem lufy systemy z gumką do komory i strasznie się z tym męczyłem, ale gumka zniosła wszystkie wywijania się na drugą stronę, wyciąganie obcążkami, rozciąganie i inne siłowe wyczyny przy próbach upchnięcia wszystkiego jak należy. Problemem okazała się lufa systemy, która była zwyczajnie za gruba i musiałem ją nieco przypiłować na zewnątrz teraz jest bez problemu. Wcześniej jak upchnąłem wszystko na wazelinie, to po jakimś czasie gumka się jakoś zawinęła i miałem na niej zacinkę. Chociaż dla porównania, zestaw lufa systemy + gumka systemy nie mieści się do komory G36 JG za Chiny Ludowe więc zakładam, że madbull jest od systemy nieco cieńszy.

 

Co do docierania się gumek, to tutaj dość dziwna sprawa, ale ten sylikon jest na tyle mocny, że po wywaleniu już około 10000 kulek wygląda jak nówka (w każdym razie nie ma żadnych śladów zużycia widocznych gołym okiem) - nie mam pojęcia czy to dobrze.

 

Gumeczki są wyposażone w takie specjalne wypustki, które mają zapobiegać podwójnym kulkom i nawet na shitowych pestkach to się sprawdza. Natomiast cały ten patent powoduje, że kulka nieco ciaśniej przechodzi przez kołnierz gumki, porównując ze stockową chińska gumką np przy testowaniu musiałem sporo mocniej puknąć w kulkę paluchem na kołnierzu madbulla niż na chińskim kondomie, żeby przeszła. Nie wiem jaki to ma wpływ na siłę strzału i jego moc, teoretycznie powinno spowalniać kulkę, ale o ile w przypadku M14 ciężko mi powiedzieć czy tak jest, bo gun po wymianie gumy miał awarię GB i naprawiając od razu wstawiłem M110 i łożyskowaną prowadnicę więc nie mam pojęcia jak ma się tu sprawa stock chińczyk vs madbull co do prędkości wylotowej, ale w przypadku UMP jakoś nie zaobserwowałem, żeby zasięg, czy prędkość kulki spadły.

 

Nie mogę jednoznacznie powiedzieć, czy te gumki są jakieś wypas i jak się mają ich właściwości podkręcania do systemy czy guardera, ale na pewno nie są badziewne i nie ma co na nie narzekać (ja w każdym razie jestem zadowolony). Biorąc pod uwagę cenę (ze zbrojowni brałem - 40 kółek za 2 sztuki z tymi fikuśnymi dystanserami, czyli 20 zeta za gumkę wychodzi), myślę, że to dobry zakup, przynajmniej jeśli ktoś ma 2 repliki np i chce tanio wstawić z nich dość przyzwoite i bardzo wytrzymałe gumki sylikonowe.

Link to post
Share on other sites

Co Wy chcecie od tego biednego Guardera ;-). Mam to w paru replikach i sobie doskonale dają radę te gumeczki. Każda replika ma poniżej 380 na pokładzie, miałem ją też w FALu już po tuningu, ostatnio mnie podkusiło na wymianę na fioletowego promyka i niestety te 40 zeta wywalone w błoto zostały. Żeby nie to, że muszę całą replikę rozebrać na części, żeby to wymienić, to już dawno bym ją wywalił ;-).

Jak się wkurzę to zmienię cholerę na systemę.

Link to post
Share on other sites

U mnie z guarderami zawsze miałem problem z dokładną regulacją , albo biły w górę albo spadają w dół BB.

 

Co do madbulli , miałem w sumie 4 .W G3SG1 stok JG , działała świetnie , 2x w SR25 PJ 480 fps , działały dobrze ale szybko się zużyły i wystrzępiły , po ok 2000/2500 BB i teraz mam w MP5 , średnio działa . Do tego miałem na nich kilka zacinek , qulka blokowała się właśnie na tych wypustkach zapobiegających podwójnemu strzałowi .

Link to post
Share on other sites

Tak się śmiesznie składa, że w raz z dwoma kolegami posiadamy mp5 JG. I:

1-szy kolega ma gume stockową, więc nie ma o czym mówić.

2-gi kolega ma systeme i sprawuje sie nieźle. Strzela kulkami 0,20 z hop upem ustawionym mniej więcej po srodku i strzela ze miło, ale (zawsze ejst jakieś ale) na chrono wychodzi mu 315fps (na stockowych wszyscy mielismy ok. 320-325)

Ja mam guardera też ąłdnei strzelam :P ale musze urzywać kulek 0,23 bo 0.2 na najniższyk HU i tak wywala mi w kosmos. Jednak na chrono wychodzi mi ok. 335.

 

Mój guarder jest oczywiscie silikonowy, ok systemce nei wiem nic :(

 

Skąd tak duża rużnica?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czerwony Mad Bull - Bez rewelacji. Spisuje się podobnie jak stockowa gumka CA, tylko ma węższe widełki błędu. Jeśli jest podkręcona odrobinę za mało, to kulki lądują kilka metrów przed lufą, a jeżeli za bardzo, to w sumie też. Zwyczajnie gumka tak się ściska, że ledwo wypuszcza kulki.

 

Osobiście? Zdecydowanie odradzam zakup.

 

 

A ponadto ten śmieszny dystanser nie mieści się do komory.

Link to post
Share on other sites

Tym nie mniej czerwony MadBull nie umywa się do gumki Systemy, której posiadam dwie sztuki. Spośród wielu gumek, ta od MB nie wyróżnia się zupełnie niczym. A te wszystkie bajery w stylu postrzępionych wypustek czy pokrzywionych dystanserów zupełnie nie mają przełożenia na rzeczywiste osiągi. O czym zresztą wspomniał mój przedmówca.;]

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy dystansery z zestawu MB Shark coś dają ?

Zamierzam zakupić gumkę systemy i zastanawiam się nad dystanserami.

 

Innym rozwiązaniem są Dystansery gumki hop-up typu H Big-Out.

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=2007

 

 

Tak, te dystansery duza daja. Ale lepiej sobie kup je na taiwangun. Kosztuja 9zl a nie roznia sie niczym od tych za ponad 40zl

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ten promyk to jest w aktualnych warunkach taki syf, że się wierzyć nie chce. Replika ~400 zasięg gorszy od stokowego w 100% galaxy tak z 10m co najmniej, a o rozrzucie się nie będę rozpisywał, przy najbliższej okazji wywalam to z FAL`a żeby nerwów nie psuło.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...