Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Możliwe że twardość gumki jest zbyt wysoka jak dla takiej małej mocy.

 

Gumka systemy działa dobrze w mojej mp5k 300 fps, w kumpla m 15a2 360 fps więc nie sądzę. Natomiast polecam wsadzić dystanser typu h deep fire lub element - być może problem leży właśnie w dystanserze.

 

Do m4 GP polecam ww zestaw - gumka systemy + dystanser H

Link to post
Share on other sites

Wiec może gumka jest za miękka i spaliła się, parę gumek już spaliłem więc to chyba nie żaden wyczyn, ale... myślę ze to wina nieszczelności układu, teflon powinien załatwić sprawę, możliwe też że źle zmontowałeś i np. lufa nie dochodzi do końca komory. Weź to rozbierz i złóż uszczelniając układ teflonem.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

wyciągnąłem właśnie lufę w celu przeczyszczenia i zastanawiam się również nad czyszczeniem gumki hop-up tudzież całej komory. Mógłbym prosić o jakieś wskazówki ? Smaruje się czymś hop-up? Jak czyścić?

 

Czyścić ? No możesz jak jest co czyścić - gumkę można tam przetrzeć jakąś bawełnianą szmatkę jeśli zalana jest smarem, ale to nie ma czego czyścić - to samo się tyczy komory.

 

Tak czy na wspak to nie trzeba lufy wyciągać w celu jej wyczyszczenia - HU na zero i czyścisz (najlepiej mieć zaznaczone dokładnie na wyciorze ile maks go można wepchnąć w tą lufę).

Link to post
Share on other sites

Ja w chinolach od razu robię tak. Bierzesz miskę taką o przekroju nie większym niż 20cm i bierzesz płyn do naczyń [tylko jakiś dobry a nie "dużo tanio tesco" :D ].

 

Rozcieńczasz płyn z wodą ciepłą [trochę tego wlej] i wyjmij lufę i gumkę i dystanser z komory.

 

Wkładasz komorę i gumkę do mixtury i myrdasz trochę. Przydatne też są patyczki do uszu. W chinolach trochę tego żylcu jest.

 

Jak wyczyścisz to płuczesz w wodzie wszystko.

 

Lufę to można wyciorem też z płynem do naczyń.

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

 

PS: Co do gumek hopa, to czy ktoś testował hopy KM-Heada?

Link to post
Share on other sites

Mam czerwoną KMa i kręci bardzo ładnie, tylko kołnierz ma o połowę krótszy niż zwykłe gumki HU więc nie wszystkie dysze się uszczelniają. Jak ją krzywo zamontujesz choć trochę to kulki skręcają bardziej niż w przypadku normalnej.

Link to post
Share on other sites

Może w elce tak ( chodź do końca nie wiem dlaczego ) natomiast w M16 z mosiężna dyszą do M4 i M130 kołnierz eksplodował ;) Czarna systemy ma mniejszy dzyndzel do podkręcania i lepszy, odzyskałem trochę mocy dzięki temu oraz szczelności kołnierza z dyszą.

Link to post
Share on other sites

A Sharki MB jak dobrze sobie radzą <400fps?

 

Mam dwa sharki MB w UMP (340fps) i M14(370fps) i spisują się genialnie, ale spotkałem się też z krytycznymi opiniami, więc ciężko powiedzieć. Natomiast te gumki mają jedną zaletę, są bardzo wytrzymałe, po kilkunastu tysiącach kulek nie ma śladów zużycia, ani spadku osiągów. U mnie bardzo ładnie kręcą kulki.

 

Jeśli nie masz pewności, bierz Systemę, ale w chińskich komorach nie zawsze chce ona wejść, więc czasem trzeba opiłować lufę, żeby wszystko wlazło ładnie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie masz pewności, bierz Systemę, ale w chińskich komorach nie zawsze chce ona wejść, więc czasem trzeba opiłować lufę, żeby wszystko wlazło ładnie.

 

 

Dziękuje za rady :F

 

Nie no, tak kombinuje jak koń pod górkę w G3 na komorze CA [po tym jak rozwaliłem stockową], Systema słabo kręci. Chyba wezmę fioletowego Promyka.

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To w ogóle warto sobie tymi gumkami MB Shark zawracać głowę? U mnie jedna osoba chwali te gumki, że przy dużych mocach kulka jest lepiej podkręcona, a replika celniejsza.

 

Ja mam sprężynę - około 550 fps i zastanawiam się nad tym jaką gumkę stosować. W tym momencie mam czarną guardera. Uważacie, że jest jakaś inna bardziej odpowiednia?

 

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Systema słabo kręci. Chyba wezmę fioletowego Promyka.

Fioletowy promyk też mistrzostwo świata nie jest, mam go w FALu i zachwycony nie jestem, a on teoretycznie do 400-420 jest maksymalnie. Żeby nie to, że trzeba tyle rozbierać, to bym się go pozbył na rzecz Guardera, dużo lepszy był Guarder w moim przypadku.

Link to post
Share on other sites

Mam czerwonego Promyka w HaKusi i daję pięknie, dużo lepiej niż Systema, ale nie wiem czy ma to związek, że cały zespół lufy mam Prometheus [komora, lufa, gumka].

 

W G3 mam około 360fps, więc chyba zainwestuje w tego Promyka, albo wytrzasnę gumkę TM.

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...