Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Kolejny głupi problem:

 

Hopup przestał podkręcać kulki. Mogą być 2 powody

 

1. Mam midcapy, które delikatnie smaruję silikonem w sprayu.

2. Coś się stało w gumkę (Czarna Systema)

 

Stawiałbym na to drugie ponieważ wydaje mi się patrząc w lufę, że gumka popychana przez dystanser nie wchodzi tak głęboko, jak wcześniej.

Letnie temperatury, które ostatnio dotarły do naszego kraju chyba nie mogły wpłynąć na rozciągliwość gumki.

 

(Komora KA do M4, lufa KM Head, Dystanser czarny Deep Fire "H")

 

Jakiś pomysł?

 

Dodam, że karabin strzelał BOSKO (zasięg i precyzja) i nagle kupa :(

Link to post
Share on other sites

1. Mam midcapy, które delikatnie smaruję silikonem w sprayu.

 

To jest najpewniejsza przyczyna, tylko podaj mi definicję swojego "delikatnie". Weź innego mag'a, suche kulasy i przestrzelaj trochę.

 

2. Coś się stało w gumkę (Czarna Systema)

Stawiałbym na to drugie ponieważ wydaje mi się patrząc w lufę, że gumka popychana przez dystanser nie wchodzi tak głęboko, jak wcześniej.

 

Dystansery H są mniejsze od zwykłych i tak niestety jest - łatwo się pozbyć tej przypadłości, poszukaj na forum.

 

Letnie temperatury, które ostatnio dotarły do naszego kraju chyba nie mogły wpłynąć na rozciągliwość gumki.

 

Nie...

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam.

Szukałem w kilku tematach, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi. Zamierzam kupić gumkę HU do mojego l85 (450 fps, lufa promyk, komora King Arms) i mam 2 pytania:

1. Czy gumka od KA będzie jakoś lepiej współpracować z komora HU KA?

2. Co są warte gumki KM Head (czy cena jest tu proporcjonalna do jakości?) oraz jaka jest najlepsza do tej prędkości wylotowej (45, 55 czy 65 HR)?

 

Dodam, ze w tej chwili mam dystanser H bodajże od PJ oraz gumke HU czarna Systemy. Co prawda skupienie jest piękne, to zasięgiem pokonują moja replikę stockowe lr300 od PJ. Utraty szczelności nie ma, mierzone po założeniu gumki.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Cześć!

Dzisiaj założyłem do mojego akms czarną systeme, sprawdziłem niby wszystko równo, ale jak przyszło do strzelania to pierwsze kulki po 10m spadały, ale z każdą następna kulką leciały coraz dalej. Wystrzeliłem ok 200 i jest mozna powiedzieć ok, natamiast jest jeszcze problem, że jedna leci idealnie prosto, a inna w dół albo góre. hop jest na 3/4 docisku a strzelam 0.25 czy jest to może moja wina, cyz guma się jeszcze dociera?

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...