Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

OK, lufa MadBull'a dedykowana do AK, wstawiona w M4 od AGM przy w miarę stabilnych 380fps :)

 

Do tego dystanser MadBull i przeźroczysta guma tego samego producenta - wszystko śmiga pięknie i idealnie :)

 

Guma się ładnie dotarła i chodzi wszystko cacy :) Przy silikonowym przeźroczystym Guarderze kulki klinowały się i często kończyłem strzelanki w połowie bo wyciorem nie dało się kulek wyjąć :/

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Chłopaki miał ktoś ostatnio problemy z czarnymi guardrami od krakmanów ? Coś mi się widzi że tak jak BB są jakieś lewe bo przy -2/-3 stopni zamarzyły w obu moich giwerach ( obie 2 tygodnie temu wstawione ) a taka choćby stokowa gumka w G36 JG kręciła i działała bardzo dobrze .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Taa , w kilku innych replikach już miałem te gumki i nie było problemów , dla testu włożyłem do jednej z tych replik starego guardera który był już mocno zajechany , wystawiłem na 1h na balkon i strzelał lepiej niż nowy po 5 minutach na mrozie .

 

PS.Jedna z replik która dziś wysiadła miała 455 FPS .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

też mam ten problem z gumką Guardera (przynajmniej tak mi się wydaje że to wina gumki).

25-30 metrów stabilnego lotu kulki a potem każda w swoją strone, chociaż zdarzało się że i po 15 metrach kulka spadała na glebe :wink: Sprawdzane na 4 rodzajach kulek i na każdych to samo...

Nie wydaje mi się że tak powinny latać kulki przy lufie 6,04 i 450fps :wink:

Edited by Gieniu
Link to post
Share on other sites

też mam ten problem z gumką Guardera (przynajmniej tak mi się wydaje że to wina gumki).

25-30 metrów stabilnego lotu kulki a potem każda w swoją strone, chociaż zdarzało się że i po 15 metrach kulka spadała na glebe :wink: Sprawdzane na 4 rodzajach kulek i na każdych to samo...

Nie wydaje mi się że tak powinny latać kulki przy lufie 6,04 i 450fps :wink:

 

Źle założona gumka/smar na gumce, kulkach, w magazynku lub komorze?

Link to post
Share on other sites

O czym Wy piep.. mówicie - odpisywałem na post Gienia, który pisał, że jego replika pluje, a nie strzela. Przyczyną może by być właśnie smar na gumce, stąd na o tym pisałem. A, że smar można dać na zewnątrz gumy co by łatwiej wlazła do komory to inna rzecz, akurat o tym nie pisałem.

Link to post
Share on other sites

Źle założona gumka/smar na gumce, kulkach, w magazynku lub komorze?

 

Gumka założona dobrze, na pewno nie ma na niej żadnego siuwaksu typu smar/silikon, komora również czysta. Kulki ze świeżych paczuszek więc też odpadają (tym bardziej że na 4 rodzajach BB te same objawy), magazynek czysty (zresztą też dla pewności pożyczałem magi od kumpli).

Myślę nad wymianą gumki na coś innego, tylko teraz pytanie do Was, jaka gumka HU jest godna polecenia poza Guarderem i Systemą??

Link to post
Share on other sites

Kupiłem czerwonego Madbulla Shark, 500 fps, lufa promyka... efekt dziwny - kulki na wyzerowanym hopupie lecą w kosmos. Muszę ją zdjąć i wyczyścić, albo założyć tą drugą, bo możliwe że sylikon mi się dostał do środka (nasmarowałem zewnętrzną stronę, żeby było łatwiej włożyć do komory).

 

Edit : Po włożeniu drugiej gumki nadal to samo... sprawdzę na innych dystanserach.

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites
Guest konrad2271

Cześć

Kupiłem replikę pj4a1 na taiwanguns. I napotkałem pewien problem, przy włączonym hop up'ie na całkowitą możliwość kulka ciągle spada w dół. W pewnym momencie pomyślałem, że zła gumka. Poszedłem do kolegi, który ma tą samą replikę. Ma taki sam problem. Nasmarowałem gumkę smarem silikonowym. Po wystrzeleniu 500kulek zaczęło coś podkręcać. Ok wystrzeliłem z 20 kulek. Przerwa... I dalej, po 10 kulkach znów zaczęło dobrze lecieć. Już przeszło 4 strzelanki a gumka dalej nie podkręca. Wina temperatury? Nie rozruszana gumka?(wystrzeliłem masę kulek więc chyba nie). I problem co każdą strzelanke. Rozpakowujemy się a ja jak idiota strzelam cały magazynek w drzewa aby rozruszać. Później ustawianie itp itd. Da się coś z tym zrobić?

Link to post
Share on other sites

Zmień dystanser na długopis-made.

 

A ja nadal mam problem... wygląda to na wadę gumki - to miejsce, które podkręca jest za bardzo zapadnięte (nawet kiedy gumka jest luzem) no i efekt jest taki że kulki 0,28 lecą w kosmos... :| Nie wiem kto i do jakich komor projektował tą gumę, ale chyba wywaliłem 40 złotych w błoto :|

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...