Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

No właśnie, wszytko ładnie tylko żadna z opcji, poza tymi od jarząbka mi się nie przyda, bo mam zamiar nosić to na pasie BW. Szkoda tylko ze te jarzabkowe dość drogie, w porównaniu z resztą mojego flectarnowego szpeju wręcz kosmicznie drogie.

 

Tańszych ładownic do S95 nie ma. No może te badziewne mil-teci, ale są wacka warte. Niestety sprzęt bw wbrew pozorom jest droższy od innych. Musisz się z tym liczyć, kupując kontraktowe wyroby.

Link to post
Share on other sites

 

Jest też to, tego "drugiego Miwo" ale szybki rzut oka na fotografię by stwierdzić, że Praszkowe lepsze. Ot, odrobinę więcej materiału po bokach i żadne gumki nie potrzebne :strach:

 

 

 

...przynajmniej w ładownicach ;)

 

@kosiniak - a nie dopuszczasz jakiejś wersji przejściowej aby portfel się na Ciebie nie złościł?

Edited by crogool
Link to post
Share on other sites

Mogła by być ładownica nie mocowana w systemie BW, byleby dało radę w jakiś sensowny sposób przymocować ją do pasa nośnego i nie wyglądało to tak jakby zaraz miało poodpadać. I nie utrudniało wkładania/wyjmowania maga.

Chyba kupię tą w systemie molle i jakoś spróbuje przerobić.

Edited by kosiniak
Link to post
Share on other sites

Nigdy nie miałem pojedynczej ładownicy na mag od G36 miałem tylko podwójne. Generalnie działa choć nie jest to szczyt ergonomii. Większy problem de facto stanowi włożenie tam magazynka niż jego wyjęcie z dość oczywistych względów. Ale jeśli mamy w linii torbę na zrzut to i tak nie musimy pchać go tam z powrotem.

Link to post
Share on other sites

Przypomne może rozmiary niektórych ładownic BW(kontraktowych):

 

-potrójna do MP2 (UZI)/MP5 , o wymiarach 21x14x3 cm);

-podwójna do G3, wymiary 14 x 8 x 7 cm;

-pojedyncza do G3, wymiary 14 x 8 x 3,5 cm ;

-pojedyncza do G36, wymiary 17 x 9 x 3,5 cm (używana także jako podwójna ładownica do MP5);

-podwójna do G36, wymiary 17 x 9 x 7 cm.

Link to post
Share on other sites

Dotarła do mnie ładownica od uzi, mag od Gietki się mieści i wygląda to nawet sensownie. Zastanawiałem się nad jednym czy te z mocowaniem molle da rade zawiesić na pasie BW, w koncu gdyby wyciągnąć paski mocujące i tylko je zapiąć na kształt szlufki to może by się trzymały. Jeśli ktoś ma pas BW i cokolwiek w systemie molle, może mógł przetestować takie mocowanie?

 

turntablized - nie wiem czy dobrze cie zrozumiałem, wsadziłeś dwa magi od g36 do ładownicy z UZI?? Ja siedzę i kombinuję już od kilku minut i nijak mi nie wychodzi :D

Link to post
Share on other sites

Mocowania molle różnią się między sobą sposobem blokowania taśmy więc nie ma pewności, że dana ładownica będzie się trzymać. Czasami się trzymały same od siebie, czasami wymagały wspomożenia się klipsami do papieru, czasem nic nie pomagało.

 

Przykładowo to zdjęcie powstało w trakcie testowania możliwości łączenia molle z S95

DSC01740.JPG

 

Jednak zdjęcie ma pewien ukryty haczyk - pod S95 znajduje się typowy comfortpad w systemie molle. Właściwie to do niego były doczepione ładownice, sam comfortpad był połączony z S95 w bardzo kreatywny sposób a mianowicie za pomocą sznurka (właściwie to paracordu żeby było taktycznie :D). Co ciekawe rozwiązanie to całkiem znośnie działało w okresie przejściowym gdy szpej typowego soldata BW zaczął być niewystarczający wobec moich potrzeb a nie miałem jeszcze odpowiednio skonfigurowanego zestawu oporządzenia opartego na molle.

Link to post
Share on other sites

Nie nie w wsadziłem dwóch magazynków g36 do jednej ładownicy od uzi.

Jak już zdążyłeś zauważyć jest to niemożliwe.

Napisałem: "Nigdy nie miałem pojedynczej ładownicy na mag od G36 miałem tylko podwójne." - ( ładownice podwójne na podwójne magazynki a w nich po 2 magazynki :) ).

 

Jest inny myk żeby ładownice przystosować do systemu S95 jeśli już o to pytasz mianowicie doszywając a raczej nitując do ładownicy coś takiego

http://www.vest.pl/product-pol-751-Komplet...stemowe-BW.html

http://www.vest.pl/product-pol-750-Zapieci...stemowe-BW.html

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Odświeżę kotleta jak najbardziej umyślnie.

 

Ze zdumieniem dzisiaj stwierdziłem, że absolutnie NIE JEST PRAWDĄ iż magazynek g36 nie mieści się do podwójnej ładownicy g3.

 

Otóż - wchodzi, ale tylko jeden. Znaczy się drugi wejdzie, ale wtedy nie można zamknąć ładownicy.

 

Jeden magazynek nawet z zaczepami, wsadzony w zewnętrzną przegródkę siedzi w niej całkiem przyzwoicie, a ładownicę można praktycznie normalnie zamknąć (potrzeba tylko leciutko naciągnąć klapkę).

Wiadomo - nie jest to dedykowana ładownica, mag nie będzie siedział idealnie. Ładownica też oczywiście nie jest tak kompaktowa, jak te na 1 mag, bo z tyłu zostaje puste miejsce (choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby trzymać tam jakieś pierdółki)

 

 

No ale - jak dla mnie różnica cenowa w pełni rekompensuje te niewielkie w sumie wady.

 

 

Jak ktoś nie wierzy, to mogę zrobić zdjęcia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...