Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

DSC09824.JPG

2 podwójne ładownice po lewej i mała ładownica na shells-y nad nimi, cargo pod pachą. 3 ładownice po prawej, latarka i ładownica na granaty.

Nosiłem na plecach jeszcze dromadera zamocowanego na stałe do mole ale zamiast tego mam teraz plecak dopinany do klamr na dole i górze. (widać na zdjęciu.) Oczywiście plecak tylko na marsze, i patrole po 5+ godzin.

 

Gram tak żeby przeładowanie mieć w wolnej chwili za zasłoną, wyjęcie magazynka z ładownicy, szczególnie lewej nie jest super wygodne. Włożenie go do repliki to też nie 2s tak jak w emce.

Link to post
Share on other sites

Pomyślałem, że może dostanę od was tutaj jakąś dodatkową radę, ponieważ jestem na etapie planowania i projektowania swojego oporządzenia. Postanowiłem podzielić je na dwie linie, pierwsza (pas i lekkie szelki), oraz druga - zintegrowana kamizelka, obwieszona ładownicami (dużo siać kompozytu, i wszystko na realach :icon_razz:).

 

Zaczynam od pierwszej lini, której założenia i zastosowania mają być zastępujące:

 

- pierwsze i podstawowe założenie airsoftowca: założyć jak najwięcej i jak najciężej

- lekka, oparta na pasie modułowym z prostymi szelkami

- samowystarczalna - jeśli zajdzie potrzeba, to bez dodatkowej kamizelki będę w stanie operować, oczywiście w jakimś tam ograniczonym zakrasie, czyli obserwacja w bazie, lekki patrol, szybki lekki wymarsz z bazy, odpoczynek w obozie itp.

- powyższa samowystarczalność w zakresie operowania bronią długą i krótką (M4, plus jakiś prawdopodobnie glock lub Colt 1911)

- użyteczna w przypadku lekkich treningów - często i gęsto takie odbywamy w lasku za osiedlem :icon_wink:

 

Jako iż wszystko będę prawdopodobnie szyć samemu, nie przedstawiam konkretnych modeli, a ogólny opis.

Pas modułowy: najprostszy, lekko wyprofilowany, dwa rzędy taśm molle podszyte siatką dystansową plus w środku (może) pianka armotyzująca (chociaż gdy jest już siatka, to piankę chyba daruję sobie - dużo i tak na tym nie będę nosił).

Szelki: najprościej jak się da, czyli taśma z regulacją (widziałem panent na miwo ciekawy, gdzie fragment szelek to guma - rozciąga się i dostosowuje do sylwietki podczas ruchu, może zastosuje)

Kabura na boczniaka: udowa, podpinana do paska od spodni, lub pasa modułowego

Ładownice:

Dodatkowe kieszenie:

  • Pokrowiec na manierkę - schowany gdzieś z tyłu, daleko. W kamizelce będzie camelback, to w wypadku pozbycia się kamizelki.
  • Apteczka - IPMED - coś prostego, możliwie najbardziej kompaktowego, co nie przekroczy 3 kolumn molle
  • Małe cargo / organizer - notatni, latarka, multitool, jakiś kompas (nerka Supera podobno jest świetna pod tym względem, może jakaś wariacja na ten temat)
  • Pochwa na nóż - bo z nim to nie przepadam się rozstawać, ew jak dozbieram na jakiś składany ciekawy, to wrzuci się go do w/w cargo.

Zastanawia mnie jeszcze jedno, krótkofalówka. Navcomm z bowmanem i PTT. W takim rozstawieniu szpeju, krótkofalówka powinna być podpięta do pasa, a kabelki do PTT i bowmana już na kamizelce, czy same radio również na kamizelkę? Co prawda w airsofcie system QR jest nie przydatny, ale zawsze to trochę do lansu wewnętrznego jak QRS działa poprawnie, a kabelek łączący kamizelkę i pas raczej mu nie pomoże. W przypadku zdejmowania kamizelki, radio można zawsze przerzucić do kieszeni, ew podpiąc do szelek, więc to też nie będzie duży problem, jak myslice ?

 

Nad drugą linią się jeszcze nie zastanawiałem, ale od razu zapytam, łatwiej będzie zacząć. Jaką kamizelkę polecacie ? W związku z podziałem na dwie linie, kamizelka musi być wysokoprofilowa (chyba tak się na to mówi), Wklady balistyczne, chyba wystarczą mi same SAPI (klatka + plecy), na bokach mi nie zależy. Chciałbym mieć system QR, tak dla lansu i treningów czerwonej taktyki. CIRAS chyba spełni moje wymagania, ale może coś polecicie, co kiedyś gdzieś widzieliście ? Kamizelkę również sam sobie będę szyć więc jakieś własne modyfikacje będą, ale zawsze łatwiej jest się opierać o sprawdzone systemy niż projektować wszystko samemu od początku :icon_smile:

Edited by Panas
Link to post
Share on other sites

Szybkie pytanie.

 

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,312/KAMIZELKA-CHI-CZYK-MODU-OWY

 

czy

 

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,313/KAMIZELKA-MODU-OWA-TAJ

 

Do tego będę miał ładownice, do G-36 kwadraty na 3/4 magazynki(to jeszcze muszę przemyśleć na ile, ale skłaniał bym się na 4 tylko nie wiem jak mi się zmieści ), plus małe cargo pionowe i worek na odzysk.

Chciał bym by kamizelka przydała się w lesie jak i w CQB.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem TAJ. Bo jak nie będziesz potrzebował górnego panelu to go sobie złożysz i schowasz, wyjdzie Ci taki zgrabny chest jaki pokazywał ostatnio w tym temacie Yahalom. I powierzchnia pokryta oporządzniem mniejsza będzie, więc wentylacja lepsza.

Chińczyk daje większą powierzchnie montażową, ale z opisu nie wynika, żeby Ci była potrzebna. A zwinąć i schować to się tam niczego nie da.

 

Zastanowił bym się nad zamówieniem go z pasem modułowym (tym na plecach) przyszytym po stronie słabszej ręki, żeby tam worek na odzysk powiesić. Ale można i do samodzielnego pasa czy nawet paska w spodniach, jeśli komuś to pasuje.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio pytałem się o kolegę z forum o customa zrobionego przez lokalnego krawca. Może pomyśl o jakimś plate Carrierze i tak jak ten custom zastosuj rozwiązanie boków jak w JPC, czyli paski molle bez "bazowej powierzchni. a jeśli nie konieczne są plecy to polecam swoją NFM Heidrun. Duży Chest-rig z harnestem.

Link to post
Share on other sites

Szybkie pytanie.

 

http://www.miwo-mili...I-CZYK-MODU-OWY

 

czy

 

http://www.miwo-mili...KA-MODU-OWA-TAJ

 

Chciał bym by kamizelka przydała się w lesie jak i w CQB.

 

Potwierdzam zdanie Errhile'a - TAJ. Ale pomyśl, czy nie zamówić go w Lublińcu od razu z tymi komfortowymi szelkami z Chińczyka. Wzglęgnie pogadać z Praszką czy nie dołoży. Miałem kiedyś chińczyka i było całkiem wygodnie, nawet z dużym plecakiem.

Link to post
Share on other sites

Mam i 6094 jak i JPC. Do 6094 (Flyye i TMC) do frontowej kieszonki fajnie wchodzą 3 magi do Mk17. Może być jednak troszkę za duża dla Ciebie.

JPC zdecydowanie lepiej sobie dopasujesz, jednakże do frontowej kieszeni wchodzą jedynie stanagi - tutaj pozostanie niewykorzystana przestrzeń.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...