Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Akurat pochowałem, plecaczek zamocowany za pomocą klamer naprawczych. Zielone paski i czarne klamry są od plecaczka. Dolne zawinąłem i są mocowane do pleców od strony ciała. Tak się układają, że nic nie uwiera ani nie przeszkadza. Teraz w planach mam zakup płyt oraz hydracji (stary bukłak nie mieści się do środka a i chińskiemu nie ufam).

Edited by HellMaker666
Link to post
Share on other sites

Ode mnie taka oto konfiguracja:

 

imag0355ns.th.jpg

 

 

 

 

 

1 linia:

 

imag0356h.th.jpg

 

 

pas WP, torba zrzutówka PSTG, 2x fastmag (all china made) Serpa CQC made in krakman, montaż do pasa przerobiony na kaburę udową (sama platforma udowa nie wygodna) ładownica na mag od bocznej - od serpy

 

 

2 linia :

 

imag0357b.th.jpg

 

RRV PSTG multicam crye, a na niej ładownica pistoletowa, ładownica shingle na pojemniki z kulkami, aktualne ładownice sprzedałem , lecz będą zwykłe klapowe 2x2, ładownica na radio, i jakiś admin panel, od PSTG wszystko będzie.

 

 

Plecy:

 

imag0358y.th.jpg

 

 

Plecak - puki co szkolny Nike, będzie z czasem TT Essential Pack Multicam.

 

Widac także hi-capa 5.1tm , radio baofeng 5r uv , antena nagoya, Hedset (nie stockowy)

 

Możliwe że ładownica pistoloetowa Z pasa powędruje na rrv, a fastmagi bliżej podsunę do zrzutówki..

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Cześć. Szukam jakichś porad dotyczących konfiguracji mojego oporządzenia. W tym momencie mam chesta w stylu RACKa na płaskich szelkach typu X. I tu jest problem bo są niewygodne w zakładaniu i zdejmowaniu :/ Do tego chce camela i tu pytanie:

 

-Dokupić jakiś camel typu ambush i zakładać szelki na szelki? i czy ten pasek spinający szelki z przodu nie bd mi przeszkadzał w użytkowaniu racka, czy nie wypadnie mi w połowie jakichś ladownic. A szelki od chesta przerobić do tego na H.

 

-Czy lepiej dorobić plecy takie jak kilka postów wyżej kolega zapostował i mieć z bańki.

http://www.gophoto.it/view.php?i=http://www.bdstacticalgear.com/misc_images/hydro_straps.jpg#.USSppKWN5UU

 

Nie robie reko ale lekka stylizacja na "marine" jest. (sprzęt CB/OD+marpat+emka).

 

Chciałbym aby to wyglądało w miarę spójnie i spełniało swoje zadanie. Pozdr

Edited by Loniu
Link to post
Share on other sites

Ja biegam w podobnym secie tj zamiast RACKa mam RRV z układem H. Na to bez problemu zakładam Linchpina lub Ambusha, szelki na szelki.

 

A ten pasek z przodu spinający szelki razem nie wypada na wysokości tego miejsca gdzie zazwyczaj w chestach jest admin pouch? Nie przeszkadza w używaniu ładownic z górnej części chesta?

Link to post
Share on other sites

Czesty zawsze będą niewygodne w zakładaniu. Póki nie trą cię taśmy o szyję zostaw jak jest. Osobiście preferuję camela na własnych szelkach i nie używam pasa piersiowego. Założyłem na szelki camela dwa plastikowe haczyki skanibalizowane z jakiejś starej torby i zahaczam o co popadnie. http://picasaweb.google.com/114830867239562996812/ManewrySztaboweNysa11XI2010?gsessionid=6v10Fxp9rI5JiAwirP_UuA#5543837252414578578 po przybliżeniu ładnie widać doczepienie do Dringa na czeście.

Link to post
Share on other sites

Ok to tak chyba zrobię :icon_smile: Oddzielnie camel, chest bez zmian.

 

To druga sprawa, oprócz omówionej górnej części oporządzenia chciałem zapytać o pierwszą linię.

 

Potrzebuję tu torby zrzutowej, prostej kabury na colta 1911, ładownicy na magi do tego colta, ew. nóż na tym.

 

-Lepiej kabure+nóż+ładownice dać na panel udowy i tylko torbe na pas czy lepiej zakupić grubszy pas i wszystko dać na niego?

 

Ten pas w opcji z panelem udowym dalby rade?: http://allegro.pl/pas-usmc-riggers-belt-brown-44-cale-110-cm-i3012802610.html Wytrzymałby torbe zrzutową i pasek od panelu udowego czy za słaby?

 

Pozdr

Edited by Loniu
Link to post
Share on other sites

W moim minichescie trzymam jedną szelkę zapiętą, rozpinam tę drugą. Przełożyć ramię i głowę, zapiąć drugą szelkę pod pachą, zapiąć pasek u dołu.

 

Dołożyłem do chesta PLCE klamry (naprawcze), i stosuję tę samą metodę.

 

...a plecak z wodą i resztą gratów noszę na jego własnych szelkach :)

Link to post
Share on other sites

Ten pasek co pokazałeś to jest do spodni. Co do reszty to wszystko było. W sumie to nawet o paskach piersiowych i czestach też było.

 

Ogarnąłem oba tematy o konfiguracji uff.. :icon_smile:

 

Wnioski mam takie:

 

- trzecia linia:

 

Cmalebak ambush czy plecak MBSS? Wydaje mi się, że MBSS jest bardziej nastawiony na zamocowanie na molle(płaskie szelki) skłaniam się ku ambushowi. Dobrze kombinuję?

 

-Druga linia:

 

Na "cheście" zostawię amunicję, małe cargo i w miejscu wywalonego admin poucha wstawię radio i ładownice pistoletowe z bbloaderami.

 

-Pierwsza linia:

 

Dutybelt z comfortpadem od flyye: na nim(od prawej): kabura, nóż, apteczka, torba zrzutowa, ładownica na magi do bocznej. Max 5kg, więc planuję bez szelek. Rezygnuję z paneli/kabur udowych.

 

Prosiłbym o jakieś podpowiedzi, uwagi czy dobrze to wymyśliłem.

 

Pozdrawiam

Edited by Loniu
Link to post
Share on other sites

Wziąłbym płaskie szelki. Nie zaszkodzi. Bez szelek to na pasie profilowanym możesz śmigać a nie prostym. Na pas przepiąłbym też ze dwa magi do głównej.

 

Hmm wizja 3 par szelek trochę mnie przeraża. Co do magów to mam 6 tylko, co mi da to przepięcie? Nie planuje za bardzo pozbywania się chesta w czasie rozgrywki, chyba, że inne korzyści masz na myśli.

 

Jeżeli dołożę jeszcze te magi to robi się tego sporo wtedy na pasie i zaczyna wchodzić w grę pas w stylu PT2. Tylko, że jestem dość niski (176cm) i mój chest jest dość "wysoki"(4 wiersze palsow).

 

-Przerobić chesta(zwęzić w pionie) i dokupić PT2 czy zostawić chesta i przeżyć z obładowanym dutybeltem?

Edited by Loniu
Link to post
Share on other sites

Na tym zdjęciu co dałem wyżej mam 3 pary szelek i to nie jest nic przerażającego., tym bardziej, że minimum 2 z nich to taśmy (nie wiem jakie masz w "RACKu").

Magi na pasie przydają się przy zamianie w pozycji leżącej, w biegu i paru innych momentach. Ja tylko napisałem jak ja bym zrobił. Szelki zawsze możesz dokupić.

Link to post
Share on other sites

Dzięki, jakbyś mi tylko powiedział jeszcze czy jako 3 linię lepiej kupić camelbak ambush czy plecak MBSS? Ze względu na szelki bardziej skłaniałbym się ku ambshowi ale nie mam doświadczenia i wole dopytać.

 

PS: W RACKu mam płaskie szelki.

 

pozdr

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...