Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

Próbuję sobie wyobrazić sytuację, w której pas nośny wciska PTT, ale jakoś nie potrafię. 1-punktowe nosisz, że ci wciska?

 

C22 pisząc pusta miał na myśli, że nie ma wkładów (tudzież ich replik). Kamizelki zintegrowane z reguły nosi się razem z płytami :wink:. To tak jakby kupić sobię IBA i biegać w samej szmacie. Mija się z celem.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak już kupujecie podróbki to chociaż próbujcie je złożyć poprawnie. Linka powinna iść pod taśmą 40mm poprzeczną - tam jest jej kanał. Jak ci QR nie działa to po co ci kamizelka z QR? I to żałosna podróba - śmieć? Lepiej daj zarobić jakiemuś z custom-makerów w PL a nie w piratom w PRC. Jeśli nie nosisz miękkiej balistyki i płyt do tego to naprawdę CIRAS jest raczej operetką a nie oporządzeniem... Wypychanie kamizelki to nie jest jej sensowne wyposażenie - masz mieć w niej magazynki, łączność, IFAK, hydrację i potem wedle woli i potrzeb. Jeśli pas włączał ci PTT to miałeś PTT albo pas w złym miejscu. Normalnie to się nie zdarza.

 

Zdążyłem zauważyć że wielu z was nie potrafi jakoś zidentyfikować własnych potrzeb tylko kupuje impulsywnie jakieś bezsensowne pierdolety a potem komplikuje sobie nimi życie.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy ktoś zadawał takie pytanie, ale jak by się miała konfiguracja kamizelki w coyote brown z ładownicami i wszystkimi innymi pierdółkami w multicam ? Trzymało by to jakoś poziom czy wyglądało by co najmniej śmiesznie ? ;)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam

chcę kupić oporządzenie tylko do zielonej i wymyśliłem coś takiego

 

1 linia

pas z rękawem (2 rzędy pals) oraz szelki ucieczkowe na tym:

-kabura do klamki

-magi do klamki

-apteczka zrywana

-2 świece dymne

-torba patrolowa

-radio

-zrzut

-małe cargo

-camel

 

2 linia

chest (zwykły prosty):

-4x2 połączone magi g36

-małe albo średnie cargo

-2-3 granaty 40mm

 

3 linia

plecak

 

coś w tym zmienić (dodać, wyrzucić)

sprzęt od kogo byście polecili

Link to post
Share on other sites

Połączone magi g36 dużo miejsca zajmują - nosiłbym tylko 4, pojedynczo w cheście, i 2 wrzucił na pas w ładownicę "szybką". Będzie znacznie wygodniej Ci leżeć i w razie zrzutu chesta masz 2 magi na pasie do długiej, lub szybki dostęp do nich w pozycji leżącej. 6 magów do długiej wystarczy.

 

Camela noś w plecaku/na plecach, a nie na pasie (?). Na pas wrzuć manierkę z kubkiem.

Link to post
Share on other sites

Co do połączonych magów g36 noszonych z przodu powiem tyle, że podczas czołgania połamią się łączenia i będą przepięknie utrudniały samo czołganie. Najlepiej jak przedmówca - 4 w pojedynczych, 2 na 1 linii, najwyżej 2 połączone na start w replice (jak nie masz co zrobić z 8 magiem).

Link to post
Share on other sites

Do stricte zielonej taktyki nie pchał bym chesta. Jeżeli bawisz sie też trochę w terenie innym niż las to tak ale do samego lasu to będzie mniej wygodne niż włożenie wszystkiego na pas.

 

Ja proponuję PT2/3+Jaco plus i wszystko to co ci potrzebne żebyś załadował na pas.

 

Gekon: http://www.pakieser.com/airsoft/gear/Multicam_back2.JPG

Oceń sam, mi osobiście takie rozwiązanie nie kłuje oczu.

Edited by Piotro
Link to post
Share on other sites

Co do camela to źle się wyraziłem chodzi o to że będzie pod chestem tak żebym miał go zawsze przysobie a jak mam plecak to wędruje do niego (manierka to zdecydowanie za mało dla mnie)

 

Próbowałem u znajomego włożyć wszystko to co chciałbym mieć na pas i nie dało rady, za mało miejsca stąd chest na magi do gietki

 

Co myślicie o kamizelce w stylu atek3 miwo lubliniec

Link to post
Share on other sites

Przód cały razem z pasem (pierwszy rząd ładownic mocowany do pasa i kamizelki boki i tył tak samo, tył torba patrolowa i Camel albo plecak

Dlatego mam problem z tym wszystkim co wybrać co będzie najlepsze do zielonej: długie patrole, rozpoznanie; co będzie najbardziej komfortowe

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Atek nie nada się do zielonej. Zdajesz sobie sprawę jak będą cierpieć Twoje ramiona i kręgosłup kiedy załadujesz na kamizelkę camelbaka, ładownice i buttpack, a dodatkowo pas doczepisz do kamizelki? Do zielonej przeważnie zabiera się dużo sprzętu, lekka, siatkowa kamizelka to nie jest dobry pomysł.

Link to post
Share on other sites

Jeśli plecak mały/średni, to pas na cienkich szelkach będzie dobry. Obciążenie z pasa, przy dobrym wyregulowaniu, idzie na uda, plecak na ramiona. Przy ATEKu miałbyś na ramionach podwójny ciężar, a to niczego dobrego nie zwiastuje. Do dużego plecaka, typu ZPG, kamizelka to jedyne słuszne, moim zdaniem, rozwiązanie, gdyż pas biodrowy jest dość spory i utrudnia noszenie pasa.

Link to post
Share on other sites

Mati13k bardziej myślałem o wzorze atek 3 z miwo lubliniec ale zrobione z corduty

jeśli nie to, to jaką kamizelkę byś polecił

powiem szczerze, że mam problemy z kręgosłupem i to całkiem całkiem ale nie potrafię odpuścić sobie kilku rzeczy mimo to

Link to post
Share on other sites

Miałem podobny problem. Ale zdecydowałem się po prostu zamienić magazynki od G na M4. Ale zanim to nastąpiło nosiłem po 2 spakietowane i powiązane w ładownicach przeznaczonych na 3 magi od M4 (zmieści się nawet do ładownicy od ALICE). Nie jest to może szczyt szybkości ale można magazynki śmiało przenosić. Minus taki, że zamiast 12 magazynków miałem 8.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...