Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

"Królować" to króluje modułowy Plate Carrier, bez niskoprofilówki. ;-) Po to są warianty i po to są rozwiązania systemowe żeby sobie dobrać opo jak komu w danych okolicznościach będzie najwygodniej. Słowem zalecałbym posiadanie przynajmniej Plate Carriera modułowego, dutybelta z panelami udowymi i szelkami, klasycznych pasoszelek/kamizelki taktycznej z pasem modułowym i jednego lub dwu chestrigów (dużego i mini do plecaka). Do tego 2-3 plecaki + stosowna hydracja i jesteśmy ustawieni ;-)

 

Wiem że temat obszerny, ale czy mógłbyś podać po przykładzie do każdego punktu? Tak żeby być ustawionym ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Mati13k

Do każdego z tych punktów można podać setki przykładów. Rączki uschły? Wystarczy znaleźć jakiegokolwiek producenta robiącego szpej i można znaleźć niemal wszystkie przykłady (np. Flyye, które akurat robi kopie różnych firm).

Link to post
Share on other sites

W sumie korzystając z okazji chciałbym spytać o jakość/poprawność takowej konfiguracji leśnej:

 

#pas pt-3 + szelki Jacko (jedziemy od lewej)

  • ładownica 2x2 m4/m16
  • Maxp Bottle Holder + dopięty nóż
  • torba zrzutowa
  • buttpack + pouch na radio z boku
  • cargo małe pionowe
  • ładownica 2x2 m4/m16

 

+ camel (dromader) z dopiętą apteczką

 

Pozostaje jeszcze trochę miejsca na ewentualne późniejsze graty (zarówno pas jak i PALSy na kieszeniach).

 

Boczniaka zazwyczaj noszę w prawej ładownicy z magazynkiem do długiej. Noszę 7+1 magów do długiej i brak zapasu do krótkiej (zwyczajnie nie używam zbyt często).

Link to post
Share on other sites

Klasyczny symetryczny riflemen set :)

Moje doświadczenia odnośnie kieszeni na stanagi. Gdy mamy worek zrzutowy, fajnie się sprawują ładownice na trzy magazynki, które zajmują też dwa PALSy. Wówczasz po stronie ręki słabszej mamy 6 magów do szybkiej wymiany. Jeżeli to mało, to na drugą stronę można wrzucić kolejną kieszeń na 3 magi i jest jeszcze miejsce na klamke, granaty, ifaka lub jeszcze więcej magów :)

Edited by Cincin
Link to post
Share on other sites
Guest Brit

Taki tam set oparty na DFLCS z wywalonym panelem plecowym:

przodru.th.jpg

prawax.th.jpg

lewau.th.jpg

 

Od prawej cargo+frag, kabura, 2x2M4, 2x2M4, apteczka, cargo+admin, na szelce radio, nóż trafi obok kabury.

 

Coś zmienić?

Link to post
Share on other sites

Taki tam set oparty na DFLCS z wywalonym panelem plecowym:

przodru.th.jpg

prawax.th.jpg

lewau.th.jpg

 

Od prawej cargo+frag, kabura, 2x2M4, 2x2M4, apteczka, cargo+admin, na szelce radio, nóż trafi obok kabury.

 

Coś zmienić?

 

 

Radio na szelce Ci nie przeszkadza? Nie wiem, czy to tylko takie zdjęcie, ale dziwnie "rozległy" jest ten set.

Link to post
Share on other sites
Guest Brit

Radio na szelce nie jest szczytem luksusu i prawdopodobnie trafi gdzieś na cargo. Co do rozwlekłości - przednie panele mają po 9 kolumn PALS, wiec są dosyć szerokie, ale dzięki temu sporo tam wchodzi.

Link to post
Share on other sites

Najpewniej rozpadnie sie po nie długim czasie, będzie latać po udzie jak osobnik pewnej religii po pustym sklepie, czas wyciągnięcia repliki z niej będzie długi i ogólnie lepiej sie w to nie pakować a kupić raz a porządnie coś z tworzywa. Miałem kiedyś coś podobnego i po jednym użytkowaniu stwierdziłem ze nie tędy droga.

Link to post
Share on other sites

Mam dziwny problem. Ostatnio zacząłem nosić MBSS Flyye wraz z płytami, atrapami dokładnie. Ładownice mi ściskają tak magazynki, że mi się łamią. Jakiś patent jest na to? Usuwać gumki? Mowa tutaj o kontraktowych hamerykańskich w UCP.

Link to post
Share on other sites

Zapewne jest to wina płyty która pod wpływem wybrzuszenia płyty zmniejsza pojemność ładownic, ale to już zapewne wiesz. Myśle że najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie przerobić ładownice na regulowany ścisk gumkami lub całkowicie zmienić ładownice na regulowane. Jezeli wywalisz obecną gumę i okaze sie ze magazynki są np. za luźne to zrobisz gumke ze ściągaczem.

Link to post
Share on other sites

p6160739.th.jpg

Dojdzie zrzut i ładownice, jak pojawi się u mnie wreszcie sensowna ilość magazynków.

I do czego jest ten czarny plastik Sourcea, bo bym go najchętniej z pokrowca usunął. Czy testował już ktoś podczepienie camela z jednej strony o szelki, z drugiej o pas, czy to na maksa niewygodne rozwiązanie.

A tak to z ML : jacko+, pt3, nadupnik, jedno cargo, jedna ładownica. Możliwe, że dojdzie szyta na miarę pod radiostację RF10. Konfiguruję pod zieloną, jakieś wskazówki czy rady? (:

 

edit: grafika

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites

Brak dump bag`a, więcej ładownic, jakas ładownica na krótką i wciśnij gdzieś nóż.

Podczepianie camela pod szele+pas jest ok. Testowałem u siebie na starym camelb termobag w 3c i zdawało egzamin.

Co to jest to czarne nie wiem ale ja bym wywalił.

 

Po co pasek piersiowy? Jak dociążysz pas to nic się nie będzie bujało.

Edited by raeone
Link to post
Share on other sites

Czy testował już ktoś podczepienie camela z jednej strony o szelki, z drugiej o pas, czy to na maksa niewygodne rozwiązanie.

Działa, nosiłem tak camela na PT-3 ze zwykłymi szelkami i był git, Ty masz Jacko, więc będzie grało jeszcze lepiej.

Jak dokupisz magów, to akurat widzę na pasie miejsce do wepchnięcia nawet 4 ładownic, do tego zrzut i będzie cacy.

Link to post
Share on other sites

Schowaj siatkę maskującą dokładnie do chlebaka. Jak będziesz przedzierał się przez gęste chaszcze to po jakimś czasie strasznie ją zniszczysz, a z tej sztucznej roślinności nic nie zostanie.

 

Pomyśl o jakiejś małej kieszeni na apteczkę (chociaż minimum --> rękawiczki, maseczka do RKO, plastry, NRC, bandaż, gazik) i kursem PP (jeżeli nie masz).

Link to post
Share on other sites

Dzięki koledzy za wyczerpujące informacje. Rekonfiguracja w toku.

Pomyśl o jakiejś małej kieszeni na apteczkę (chociaż minimum --> rękawiczki, maseczka do RKO, plastry, NRC, bandaż, gazik) i kursem PP (jeżeli nie masz).

Apteczka z braku laku jest chwilowo w zasuwanym na zamek pokrowcu w cargo i z o wiele bogatszą zawartością.

Na amunicję to bym sobie jakiegoś mini-chesta ogarnął, ale to tylko ja ;]

Co prawda nie mam chesta, ale okazało się że na urodzinki fundnięto mi 'termita'. Więc na niego pójdą jakieś iraski czy coś, ale temat ogarnę jak go dostanę w swoje łapki.

Po co pasek piersiowy? Jak dociążysz pas to nic się nie będzie bujało.

No już go dostałem od ML razem z szelkami, w chwili obecnej nie przeszkadza, a odczepić żaden problem.

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście bym chciał pasek piersiowy - co prawda nie mam luzów, ale zawsze to pewniej się trzyma.

 

A ten czarny plastik w camelu Source'a, to chwyt do wygodniejszego nalewania wody. Można wymontować odkręcając korek i następnie odkręcając ów plastik.

Link to post
Share on other sites

Mam do dyspozycji takie oporządzenie jak:

 

PLECAK ALICE MEDIUM bez stelaża

Kamizelka OMEGA BLACKHAWK+PAS LC2

LBV+PAS LC2

Szelki z LBV+PAS LC2

camelbak

 

Z kieszeni ALICE mam:

 

3xM16

1x200SAW

1x IFAK

1x Buttpack

1x nóż

2xmanierka

 

Potrzebuje to skonfigurować na manewry 24h.

 

Potrzebuje: 9 magów przy sobie 3 w plecaku na zapas. Do plecaka poncho, kurtka, polar, gaz, żarcie. Przy sobie 4 litry wody 1 w manierce 3 w camelu. Sig Sauer(nie mam kabury póki co nosiłem w kieszeni na maga w omedze) nóż, kulki i inne potrzebne pierdoły nosze w SAW, IFAK.

 

Ktoś ma sugestie jak to dobrze skonfigurować? Omega i plecak niestety za dobrze ze sobą nie współgrają dlatego mam zagwozdkę.

Edited by Kalashnikov
Link to post
Share on other sites

Nie mam edyty.

 

Póki co zrobiłem coś takiego:

 

Szelki LBV+pas na pasie od lewej: 2xM16, Manierka, IFAK, SAW, nóz, M16. W sawie jest Sig. I na to camelbak czyli mam 4 litry. Następnie medium alice + 1 manierka przytroczona do niego. I w miarę wygodnie.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...