Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

To może wkleję w temacie.

 

Niestety każdego noża pewnie tak nie zamocujemy, bo wykorzystałem budowę pochwy, ale zawsze można pokombinować podobnie.

 

Wadą tego rozwiązania jest to, że kiedy mam na sobie chesta to nóż wkładam na czuja, a to wymaga przyzwyczajenia i poćwiczenia. Jak mam samą Iszą linię / I + plecak to można sobie spokojnie zaglądnąć.

 

Link do zdjęć krok po kroku:

 

 

https://picasaweb.google.com/ElPapaMuerte/15Maj2011#

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam to rozwiązane inaczej. W twoim wypadku linka dowiązana na końcu pochewki i przywiązana do adaptera. Linka o takiej długości by nóż nie zsunął się w dół. Pochewka wpychana za manierkę/adapter. Nie wyciągniesz co prawda noża płynnie, bo wyjdzie z pochewką ale za to bezpiecznie schowasz, a nawet odłożysz tymczasowo w trakcie pracy. Będzie bezpieczniej.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie, jakby łatwiej teraz schować nóż :)

 

Nie wiem, czy o to Ci chodziło, u mnie wygląda to tak, że ten rzep od adaptera przechodzi tak jak palec na zdjęciach (dwa ostatnie: https://picasaweb.google.com/ElPapaMuerte/15Maj2011#5606911195634004514 ), i jak chcę schować, to ciągnę pochwę do góry i łatwiej ją wyczuć nożem, przy wkładaniu noża sama zjeżdża na dół i nie majta się.

Link to post
Share on other sites

Już wyczerpały się pomysły. Szukam Chest Rig'a, jakiejś sprawdzonej konstrukcji która umożliwi mi:

-przenoszenie od 6-12 magazynków AK47 i z 3 do broni bocznej.

-przenoszenie zrywanej apteczki,

-przenoszenie żarcia,

-miejsce na utility pouch

-brak "pleców" dobrze będzie współgrał z dużymi i małym plecakami.

-będzie nadawała się do zielonej uzupełniona jakimś pasem,

-w ostateczności nada się do MOUT

 

Myślałem nad Heidrun od NFM. Chociaż szelki i ten pas z tyłu jak w FLC troszkę mnie odstraszają. Zwykły chińczyk i Taj mi nie wystarczają. W ostateczności niech będzie taj.

 

Liczę na wasze doświadczenie. Z góry dziękuję.

Edited by bd_siwek
Link to post
Share on other sites

Osobiscie biegam w RRV (pokroju taj+komfortowe szelki Miwo L). Jest to uniwersalne, a z tego co widze chciałbys w miare uniwersalne zestawienie.

 

 

- Taj+komfortowe szelki

 

- Pas Pt-2 -> jezeli nie bedzie bardzo obciążony to bez szelek mozesz nosic (jednak w Twoim przypadku proponował bym szelki niskoprofilowe).

 

 

 

Z doswiadczenia polecam noszenie wszystkich utility, radia, zrywanej apteczki, manierki, zrzutówki na pasie. Im niżej np. cargo na zamek tym wygodniej sie je otwiera. Pas nadaje sie zarówno na zielonke jak i na mouta/cqb.

 

 

Na taja dajesz 4x1 CQB (podwójna) (łącznie 8+1 magów), w razie potrzeby uzupełniasz potrójną/podwójną którą wrzucasz albo na taja albo na pas. Na lewą strone chesta ładownica na magi pistoletowe.

 

Rozmieszczenie reszty ładownic takich jak np. nóż, latarka lub inne rzeczy które znajadują sie na chescie musisz sam pod siebie dopasować. Kazdy ma odmienne upodobania względem rozmieszczenia ładownic etc.

 

 

Osobiscie polecam "doszycie" u jakiegos krawca pleców które będa szybkie w montażu (fastexy u podstawy chesta rozwiązują ten problem). Poprostu musiał by Ci ktos doszyć nowe plecy z szelkami... przydatna sprawa w przypadku montażu samego camela. W takim wypadku musisz poprosić przy zakupie kamizelki aby Ci nie wszywali całego tylnego pasa "molle" tylko zwykłą taśme z fastexami (tak jak orginalnie jest w rrv).

Edited by pietrasss
Link to post
Share on other sites

Osobiscie biegam w RRV (pokroju taj+komfortowe szelki Miwo L). Jest to uniwersalne, a z tego co widze chciałbys w miare uniwersalne zestawienie.

- Taj+komfortowe szelki

Sprawdzałem różne konstrukcje chestów, po przemyśleniach stwierdzam, że najciekawsza jest właśnie RRV-ka, co najwyżej delikatnie modowana: głównie przydałby się elastyczny fragment tylnego pasa, na przykład tak jak jest to rozwiązane w chest-riggu od MTG Obrazek. A skoro już mowa o produkcie MTG, fajny patentem jest też siatka od wewnątrz, choć idzie bez niej się obejść.

Czyli bierz RRV, a najlepiej popytaj krawców czy firmy typu PS TG, za ile by ci takie coś uszyli.

Link to post
Share on other sites

No to teraz ja mam niemałą zagwozdkę, na pas spodni wrzucam kaburę, ładownice z magazynkami do krótkiej, multitoola (LM Surge) i nóż. Próbuję wybierać z pasów ratowniczych i pytanie - czy PSE z MIWO twardy nie będzie do tego zastosowania za sztywny ?

Link to post
Share on other sites

A ja właśnie polecę ci mojego Heidrun'a. Pas super stabilizuje całą konstrukcję. Jak dobrze wyregulujesz to znajdzie się dokładnie w wycięciu powyżej nerek. Do tego szelki które nie są proste tylko wycięte w anatomiczny kształt. Oczywiście jak dobrze skonfigurujesz to uda ci się wszystko upchnąć. Ja na swoim noszę 8magów do głównej, mogę do 4 magów do krótkiej, 2 odłamkowe, 2 dymy, radio, apteczka. Zamiast 2 dymów masz akurat 4kolumny palsów aby wrzucić utility.

 

Zresztą zobacz w topic pokaż mój sprzęt - jeden z ostatnich postów - masz tam moją konfigurację z całym opisem. W praktyce wyrzucając 2 ładownice na granaty, mogę wstawić ładownice na magazynki i powiększa mi się ich liczba do 12, granaty przenoszę wyżej, po wyżuceniu 2 pojedyńczych na magi. Zostaje wtedy 2magi krótka, 2 odłamkowe i 12 magazynków. Do tego wkładasz SAPI, i mimo sporego ciężarumasz wszystko ustabilizowane bo są 4 punkty połączenia szelek do pasa - naprawdę pierwszy chestrig który mi pasuje. Mimo moich problemów z plecami po spadochronach i teraz paralotniach.

Link to post
Share on other sites

W tej chwili akurat biegam z ETLBV z pasem LC2 z comfortpadem MIWO, więc nie potrzebuję kolejnego sztywnego pasa. Wraz z ETLBV pas poszedł mi w górę i nagle dostanie się do krótkiej i jej zapasu amunicji stało się delikatnie mówiąc utrudnione - dlatego te dwie rzeczy chcę zrzucić na pas spodni, gdzie już w tej chwili , na typowym parciaku wisi nóż i multitool.

 

Jeżeli PSE twardy byłby za sztywny, to pewnie po prostu kupię pas 215Gear.

Link to post
Share on other sites

Dobry pas zawsze się przyda, nie tylko airsoftem człowiek żyje ;)

 

Ale trochę się władowałem z tą LBVką, bo to co działało przy zwykłych szelkach, już teraz przestało, jak pozostawiam pas na starej wysokości, to ładownice kamizelki są trochę za nisko. To chyba nie było szyte na kogoś mojej postury.

Edited by Sundowner
Link to post
Share on other sites

Dobry pas zawsze się przyda, nie tylko airsoftem człowiek żyje ;)

 

Ale trochę się władowałem z tą LBVką, bo to co działało przy zwykłych szelkach, już teraz przestało, jak pozostawiam pas na starej wysokości, to ładownice kamizelki są trochę za nisko. To chyba nie było szyte na kogoś mojej postury.

 

 

Podwiąż pas na paracordzie...albo przedłuż szlufki.

Link to post
Share on other sites
Guest Brit

Lepiej późno niż wcale, od prawej ręki:

Kydex na G17 (3 kolumny pals)

Apteczeka zrywana (2)

Ładownica 2X2 (4)

Ładownica 2x2 (4)

Cargo na pierdolety (założone na 3, admin na wierzchu, majcher pod spodem)

Cargo na butelkę z wodą (założone na 2, na wierzchu 2XFrag)

U góry po prawej frag, po lewej radio

zdjcie0455a.th.jpgzdjcie0454a.th.jpgzdjcie0456g.th.jpgzdjcie0452a.th.jpg

Link to post
Share on other sites

to ja zapytam tak dla pewności bo w sumie jestem zdecydowany i mam nadzieję że mnie nie zawiedziecie.

ta kamizelka (akurat nie będzie czarna)

http://www.camo-militaria.pl/index.php?products=product&prod_id=1120

 

No i pytanie czy ktoś może ma/używa / wie coś o jakości.

Bo ale tutaj ale na innej stronie gdzie jest nie ma szerszych wymiarów ani tym podobnych.

 

O ile to nie zamierza się rozwalić to ostateczne decyzja zależy od tego czy tam wejdą magazynki do P90

Edited by Landsil
Link to post
Share on other sites

Szmacianka, lepiej weź sobie coś modularnego, z molle. w razie czego zmieniasz ładownice z np. m4 na ak czy do p90 i masz po problemie.

Bo do tych ładownic nie wciśniesz maga od p90, jest za wysoki zeby go pionowo wsadzić w ładownice.

Link to post
Share on other sites

kurcze nie martw mnie, mi bardzo zależy koniecznie na tym wyglądzie i żadnym innym.

Wiesz z doświadczenie że za małe ładownice? bo myślałem żeby w ostateczności nosić otwarte i z gumkami żeby trzymały (wszyte albo się wszyje)

 

olśniło mnie żeby zapytać sprzedawcę o rozmiar ładownic więc teraz tylko powiedz czemu szmacianka, że na siatce to tak ma być ale jakość kiepska?

Link to post
Share on other sites

Nazwij to jak chcesz - wiem jak długie są magi od p90 (tak, miałem je w dłoni), i wiem ile mieszczą ładownice do M4 w takiej kamizelce.

To po prostu nie przejdzie. Mag od P90 jest za wysoki, żeby zamknać ładownicę, a sama ładownica jest za szeroka żeby obwodem przytrzymać magazynek w jednym miejscu.

 

Przez szmacianka miałem na myśli słabe wykonanie. Wiem że znajdą sie zaraz obrońcy chińskich kamizelek "że one nie są takie złe i można ich używać" ale w tej cenie możesz dostać coś lepiej wykonanego jakbyś się rozglądnął podejrzewam. Szczególnie ze musiałbyś oddać do przeszycia ładownice na niej czyli dochodzą Ci koszta krawca i materiału... taki bezsensowny pomysł jak na moje. ;) Cieżko Ci będzie znaleźć kamizelke z miejscami dedykowanymi pod P90 myślę.

Dlatego lepiej znajdź sobie jakaś kamizelkę na siatce ale z molle, i osobno dokup ładownice do P90. Jestem pewien że przeglądając pare sklepów, znajdziesz jakieś opcje a tutaj na wmasgu znajdziesz ich opisy czy warto czy nie warto.

Link to post
Share on other sites

Czy coś byście zmienili, dodali ?

 

48653169.jpg

 

30459379.jpg

 

MODUŁOWY PAS TAKTYCZNY PT-2 CZTEROPUNKTOWY

SZELKI 1-LINII. PŁASKIE

na pasie:

2x CARGO MAŁE MODUŁOWE

za Cargo po prawej - Apteczka Zrywana gen.2

po lewej WOREK NA ODZYSK

 

 

Nad pasem - Chest Rig z panelem (custom)

Na Chest Rig wchodzą -

2 x B-10 - NA 2 MAGAZYNKI DO M-16, M-4 firmy MIWO-MILITARY

 

2 x B-15 - MOD. CQB NA 2 MAG.'NA PŁASK' DO M-16 firmy MIWO-MILITARY

1 x Kieszeń na radiostację TK760

 

Do podpięcia w razie konieczności torba patrolowa na tył pasa.

Ładownice w trakcie wymiany na:

4 x Kieszeń na dwa magazynki M4/M16 "Super2M4"

Na Chest Rig wyje się panel na plecy do podpięcia Camela.

Edited by Xeratus
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...