Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

B4rt: jeśli nie koniecznie musi być "twarda" ta kabura to od siebie polecę mudpila z miwo, używam takiej z USP.45, siedzi sztywno, nic nie lata, nie przesuwa się po udzie, no i jest do tego uniwersalna (akurat jestem leworęczny, więc mi na tym zależy).

 

Rollson: w pasoszelkach kaburę mam schowaną w nadupniku, całkiem niezłe rozwiązanie, krótkiej w lesie używa się sporadycznie, więc nie musi być non stop pod ręką a i wydobyć ją w miarę szybko nie ma problemu.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Też zabawię się w zielonego i zadam śmieszne pytanie:

Gdzie przenosicie litrowe butle z green gazem? Póki co zawsze była okazja zostawić pokrowce i wszelkie butle w czyimś aucie/pod drzewem w umówionym miejscu, ale jakby nie było takiej możliwości, chciałbym mieć umożliwione w miarę bezpieczne przenoszenie tej butli ze sobą.

Niby miejsce na camelbacka ją pomieści, ale to raczej nie jest zbyt inteligentne miejsce :D. Chyba najlepszym wyjściem byłby jakiś chlebak z miwo albo plecak, ale najchętniej zaopatrzyłbym się w jakąś tubowatą kieszeń z twardego materiału, która pomieściłaby tylko ją i najlepiej miała PALSy tak, żeby można ją było walnąć sobie jak chlebak, nad tyłkiem.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Pokrowiec na butelkę, mam wrażenie, pomyślany jest na Nalgene. Wszystkie butle z gazem, jakie w ręku miałem, są węższe i wyższe niż moja Nalgenka.

 

Moja butla z gazem właśnie została relegowana do plecaka, przedtem mieszkała w dużym, pionowym cargo (pełniącym u mnie rolę chlebaka) razem z pałatką.

Link to post
Share on other sites

A pokrowiec na butelke Flyye? Na ASGshopie jest.

Hm, nawet pasuje pod moje kryteria. Dzięki za pomysł, porozglądam się w komisie i w okolicy, żeby trochę poprzymierzać.

Jakaś chińska podróba ACM czy czegoś też nie byłaby zła :icon_razz2:

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Zmieniłem trochę ułożenie ładownic, teraz jest wygodniej. Dokładniej włożyłem wkład medyczny w cargo z zamkiem, bo nie korzystam z tego najczęściej, a używanie tego zamka nie jest zbyt wygodne. Przydatne i podręczne narzędzia przełożyłem do ładownicy, w której wcześniej był właśnie wkład medyczny, jest ona wygodniejsza w użytkowaniu. Teraz wszystko powinno być raczej ok :)

 

p01091111590001.th.jpg

 

Od lewej:

-ładownica na 2 magi od ak x2

-zrzut

-kieszeń ogólnego zastosowania (akurat w niej trzymam czerwoną szmatkę i jakieś duperele)

-kieszeń z wkładem medycznym

-kieszeń ogólnego zastosowania (tutaj podręczne narzędzia, taśma)

-mała kieszeń ogólna (tutaj szalokominiarka w razie w, i szybkoładowarka do kulek)

-ładownica na 2 magi od ak

-na plecach pokrowiec na camelbaka, i na lewej szelce kieszeń na granat (narazie siedzi tam opatrunek osobisty)

Link to post
Share on other sites

Buduję sobie zestaw i do zielonej na jakiegoś milsima ( pasoszelkami pod platem) i do budynku (raczej bez pasoszelek), na jakieś 6-8, max 11 magazynków. Pasoszelki nie muszą być wykorzystywane z kamizelką, część sprzętu może sobie wędrować z jednego na drugie. Cel - jako taka stylizacja na naszych.

 

stan obecny:

* PC termit wz93, płyty sapi na klacie i plecach, boczne w drodze.

* camelbak 2l + pokrowiec termo wz93

* nadupnik (raczej będzie się pojawiać tylko na dłuższe wypady w las) wz93

* cargo pionowe duże wz93

* PT3 + Jacko olive drab

* ładownica na 3 magazynki do AK wz93

 

W planach:

* irasek 4 x 2 magi

* odzysk

* 3 x granat i pytanie: czy ładować to na iraski, czy na bok kamizelki, czy proponujecie lepsze/wygodniejsze rozwiązanie? może lepsze na NICO? docelowo na granaty dymne/rozpryskowe.

* na radio pmr

* apteczka?

* Customowa kieszeń na plecy na radiostację RF10 made by Praszka

* pierdoły pokroju grimlocki, malice, inne plastiki itd d:

 

W przyszłości dojdzie glock17 i pewnie kilka magazynków. Prosiłbym bardziej doświadczonych o ewentualną krytykę i porady.

 

p9050055m.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Potrzebuje kamizelki do lasu, i chciałem się zapytać, co Panowie myślą o tej replice AAV FSBE https://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_kamizelki_taktyczne/kamizelka_taktyczna_aav_fsbe-olive_a_c_m-1236.html .

 

Czy ktoś ja miał? Poleca? odradza?

 

Może coś innego w podobnej cenie?

 

Przepraszam za brak polskich znaków w niektórych miejscach, ale mieszkam we Włoszech(mam włoskiego Windowsa) , i to czego mi przeglądarka nie podkreśli to poprawić nie mogę ;)

 

 

Link to post
Share on other sites

Buduję sobie zestaw [...]

 

 

W jaki sposób zamierzasz połączyć noszenie camela z noszeniem RF'ki na plecach?

 

Wydaje mi się, że może to być skomplikowane i niewygodne :zastanawia: bo ani jedno-na-drugie, ani obok siebie raczej dobrze się nie będzie nosić. Chyba, żeby radio na górze pleców, a pokrowiec z camelem poziomo na dole (pęcherze bodajże Platypusa mają podłączenie rurki w narożniku, żeby noszenie ich poziomo miało sens).

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc - ale mówię to teoretycznie, bo w praktyce takiego układu nie ćwiczyłem i z braku możliwości technicznych, nie przećwiczę - wygląda mi to na szalenie niewygodny pomysł: radio będzie Ci cisnąć camela (w końcu to jest bodaj 3kg razem z baterią, prawda?), a na częściowo opróżnionym zacznie się gibać na wszystkie strony.

Stąd mój koncept, żeby camel poziomo na nerkach.

 

Ale domyślam się że radio-na-camelu ma pozwalać na ściągnięcie całego zestawu w pleców *noszonego na szelkach camela) tak, żeby np. dostroić częstotliwość bez proszenia o to kolegi ze ekipy. pozostaje jednak pytanie o wygodę szelek camela po dociążeniu go dodatkowo radiem.

 

Może lepiej nieduży plecak, w który zmieścisz jedno i drugie, a pozwoli zachować sztywność układu? :zastanawia:

Link to post
Share on other sites

camel pod radiem, cokolwiek. To akurat jest najmniej ważne - sama kieszeń będzie mieć kilka opcji zamocowania. camel nie ma szelek - jest mocowany taśmami do PC. Radio będzie albo na palsach, albo na pasku przez ramię, albo z własnymi szelkami, to nie jest akurat problem. Jak Miwo mi uszyje, to wrzucę zdjęcia. Na Gdynia Military Days radio wisiało na camelu, tyle że w orginalnej czeskiej szmacie i wszystko było OK.

img2832hz.th.jpg p9060056.th.jpg p9060057.th.jpg

Jak widać radio sobie wisiało na camelu na dwóch linkach. Gibało się, ale dało radę - więc czemu kieszeń przymocowana całą powierzchnią nie gibająca się nie da rady?

Pasoszelki są biedne, bo to był konfig bardziej na turystyczny rajdzik na 3 dni, ze śpiworkiem bez plecaka. Ot, takie minimum do życia by papier życia się zmieścił.

Potrzebuję porady, czy to (linki do stron na poprzedniej stronie) :

W planach:

* irasek 4 x 2 magi

* odzysk

* 3 x granat i pytanie: czy ładować to na iraski, czy na bok kamizelki, czy proponujecie lepsze/wygodniejsze rozwiązanie? może lepsze na NICO? docelowo na granaty dymne/rozpryskowe.

* na radio pmr

* apteczka?

* Customowa kieszeń na plecy na radiostację RF10 made by Praszka

* pierdoły pokroju grimlocki, malice, inne plastiki itd d:

jest poprawne, co można zmienić na bardziej komfortowe, a czego się pozbyć.

 

edytka: camel nie będzie ciśnięty, radio swoim ciężarem bardziej odciąga kieszeń do tyłu. Nawet jakby cisnął to wszystko by dalej działało, skoro wytrzymał moje turlanie się i glebę na plecy no wszystko zniesie :D

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz nosić układ szelki z pasem + PC to zmień szelki na niskoprofilowe

(osobiście używam kopii tych http://www.emdomusa.com/images/suspender/s-mc-1.JPG )

Dlaczego?

 

Maja mniej elementów plastikowych przez co nie będzie Ci nic uwierać pod PC. Szelki Jacko są za duże powierzchniową przez co osłabiasz cyrkulacje powietrza pod PC.

 

Nie kupuj ładownic 4x2 tylko dwa razy po 2x2, dzięki temu będziesz miał większa elastyczność przy konfiguracji pasoszelek czy np chesta.

 

Granaty na bok kamizelki- bez sensu jest pakować coś na ładownice które będą z przodu,niepotrzebnie poszerzysz sobie

sylwetkę a i przy czołganiu/leżeniu będzie aż nadto niewygodne,poza tym dostęp leżąc będzie wręcz niemożliwy. Granaty proponuje na lewy bok kamizelki,szybki i łatwy dostęp.

 

Odzysk na pas,jak jesteś praworęczny to po lewej stronie pasa między godziną 6 a 9.

Radio na prawy bok kamizelki.

Te pierdoły pokroju.... na co Ci to?

 

A teraz powiedz mi co trzymasz w tym chlebaku i cargo pionowym?

Link to post
Share on other sites

O, widzę, żeś mnie Szczepan ubiegł :happy: .

 

Na ładownice można worek zrzutowy powiesić, z pełnymi ładownicami na granaty (jaki rozmiar granatów? Standardowe GR-2 albo rolki po taśmie życia? Za GR-2 nie dam głowy, ale grochowce z rolek słabo wchodzą w zwykłą ładownicę miwo na granat, lepsze są kieszenie na dymne. A kieszenie na NICO są chyba za szczupłe w ogóle) to będize z grubsza tak, jakbyś miał 3 magi do eMki jeden na drugim.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...