Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz nosić układ szelki z pasem + PC to zmień szelki na niskoprofilowe

(osobiście używam kopii tych http://www.emdomusa....nder/s-mc-1.JPG )

szelek nie zmieniam, są OK i nic nie uwiera. Siedziałem tak jak na zdjęciu od rana do wieczora w słońcu i temperaturze 28 stopni w cieniu. Pod PC i tak nie ma cyrkulacji powietrza, w każdym człowiek prędzej czy później ma saunę.

Granaty proponuje na lewy bok kamizelki,szybki i łatwy dostęp.

chyba tak zrobię.

Nie kupuj ładownic 4x2 tylko dwa razy po 2x2

tu masz rację, dzięki (:

A teraz powiedz mi co trzymasz w tym chlebaku i cargo pionowym?

Cargo: dwie anteny do radia, multimetr, detonator do spłonek, gówienka z zakresu "rzeczy mające 1001 zastosowań w praktyce".

chlebak: na rajdzie miałem śpiwór, palnik campingaza razem z butlą, zapas żywności, siatka maskująca, papier toaletowy. Plecaka nie potrzebowałem. Woda na plecach, Source 2l.

Te pierdoły pokroju.... na co Ci to?

chociażby po to, żeby szybko zgasić długą antenę prętową. Improwizowana sznurówka do tego doprowadzała mnie do szału.

Radio na prawy bok kamizelki.

będę miał kieszeń, sprawdzę. jak będzie wygodniej to tam wyląduje.

jaki rozmiar granatów?

dymne i grochówki.

 

Chłopaki, wiem że mam ciężki charakter, ale dzięki za pomoc ; )

Link to post
Share on other sites
szelek nie zmieniam, są OK i nic nie uwiera. Siedziałem tak jak na zdjęciu od rana do wieczora w słońcu i temperaturze 28 stopni w cieniu. Pod PC i tak nie ma cyrkulacji powietrza, w każdym człowiek prędzej czy później ma saunę.

 

No właśnie siedziałeś,czynność wymagająca najmniej ruchu,proponuje sprawdzić podczas działań,może być znacznie mniej komfortowo. Ja osobiście używam kamizelki zintegrowanej Nemezis i powiem Ci sauny nie mam,fakt faktem jest mi cieplej ale nie

żeby się ze mnie lało. Do PC obowiązkowo combat shirta,jak zauważyłem na zdjęciu nie posiadasz takowego,a przydałby się,komfort powinien znacząco wzrosnąć.

 

Po przeczytaniu co nosisz w chlebaku oraz cargo powiem tak:

 

Pas wywal i w jego miejsce ewentualnie wstaw duty belt z comfort padem+ szelki niskropofilowe. Zamiast pasa kup dobry plecak do którego zapakujesz radio,pokrowiec na wodę,anteny(swoja drogą,jedna nie wystarczy), żarcie i inne pierdoły. Dostępu szybkiego do nich nie musisz mieć, jeśli musisz zmienić częstotliwość radia-wystarczy że zdejmiesz plecak. Śpiwór i karimatę jeśli będą potrzebne podczepisz do zewnętrznych troków i jazda.

 

:happy:

Link to post
Share on other sites

"myślisz, że jak chodzisz po celi to nie siedzisz?" - sorry za suchara, ale w tym kontekście było moje siedzenie na Military Days (: Combat shirt w drodze.

 

Zamiast pasa kup dobry plecak do którego zapakujesz radio,pokrowiec na wodę,anteny(swoja drogą,jedna nie wystarczy), żarcie i inne pierdoły.

MTG Spearpoint pokroju tego?

Link to post
Share on other sites

Wegorz, nie bój nic, my też mamy ciężkie charaktery :happy: . A mnie się któregoś dnia zrewanżujesz pomocą z RF-10'ką, bo Ty ogarniasz temat, a ja tak średnio :dry: .

 

Szelek zmieniać nie musisz, jasne, ale wierz mi - po to wymyślono szelki pierwszej linii. I będzie to zmiana sensowna, na korzyść wygody.

 

Zdecydowanie podpisuję się pod idą żeby anteny trzymać razem z radiem. Choćby dlatego, żeby nie taszczyć zbędnego balastu, kiedy zdecydujesz się porzucić / zostawić w domu radio.

Link to post
Share on other sites

Co do radia to jak coś to wal na PW, bo my tu chcemy je podpiąć pod modemy w laptopach (powiem, ze się da, po co, po nic - 4 fun).

 

Przy szelkach na razie zostaję z prozaicznego powodu, nie cierpię regulacji. Same pasoszelki do lasu na niedzielny wypad są świetne bo leciutkie, camel leci na plecy. reszta szpeju w domu. I wierz mi, moje lenistwo nie pozwoli na procedurę "wymień szelki / wyreguluj ". Więc szelki 1-linii zostają z dutybeltem na drugim planie zapotrzebowania. Może jestem masochistą, ale jacko i pt w chwili obecnej mają status neutralny, nie jest to perfekcja, ale nie przeszkadza.

Mam taką propozycję od znajomego, nawet mi się podoba. Może nie wszystko tak jak napisał, ale ogólny zarys mi się podoba.

PC przód dół ammo

góra granaty na adminie

prawy bok radio

lewy ammo dodatkowe

tzn. łądowice na 3 magazynki sztuk 2

tył camel

camel montuj tak by 2 palsy z lewej strony były wolne

tam daj radio

jeśli bez pasa to na camel po lewo odzysk; po prawo apteka

Może z tej dyskusji wyniknie kolejny zadowolny ASGej :D

Link to post
Share on other sites

"myślisz, że jak chodzisz po celi to nie siedzisz?" - sorry za suchara, ale w tym kontekście było moje siedzenie na Military Days (: Combat shirt w drodze.

 

 

MTG Spearpoint pokroju tego?

 

 

Tak wywnioskowałem z twojej wypowiedzi :happy:

 

 

Proponowałbym najpierw sprawdzić wymiary tego plecaka. Pokrowiec z wodą trzymałbyś w siatkowanej kieszeni,natomiast radio luzem, i tutaj pojawia się obawa że radio może się majtać,podczas marszu. Proponuje sprawdzić również Linchpina firmy Camelback'a link:

http://www.camelbak.com/Military-Tactical/Packs/Linchpin.aspx

 

Możesz również zagadać Erhhilem, on ostatnio zakupił ciekawy dwukomorowy mały plecaczek :happy:

 

EDIT: jakieś babole wyszły :wink:

 

EDIT 2:

 

1.PC przód dół ammo - zgadzam się

2.góra granaty na adminie - od biedy można,ale osobiście uważam że po lewej stronie dostęp jest szybszy i bardziej intuicyjni. Admin zbędny.

3.prawy bok radio - ok

4.lewy ammo dodatkowe

tzn. łądowice na 3 magazynki sztuk 2 - brzydze się ładownic na 3 magazynki,duże to a i wyjąć ciężko,poza tym jaki sens mają dodatkowe na magi po lewej stronie? Jak dodatkowe to najlepiej na kupić shingla na 2 magi i na pas. Mam tak i sprawdza się bardzo dobrze,magi są szybko dostępne,a i miejsca nie zabierają na kamizelce dzięki czemu mogę tam dać coś co jest bardziej niezbędne np granaty ręczne bądź do granatnika.

5.tył camel - ok

camel montuj tak by 2 palsy z lewej strony były wolne

6.tam daj radio - a będziesz mógł sam sobie zmienić częstotliwość? :happy: Ja osobiście układam tak sprzęt,abym mógł jak najwięcej rzeczy zrobić samodzielnie.

Edited by szcz3p4n
Link to post
Share on other sites

Ja w sumie wywaliłem wyściełane szelki na rzecz wąskich, płaskich ucieczkowych (też kopia Emdom'ów, tylko zmodyfikowana na 6-punktowe) - pas opiera mi się na biodrach i tyle. Dobrze współgrają z plecakiem, camelem czy czym tam.

 

Montowanie granatów nad ładownicami na magazynki - poważnie się boję, że utrudni to wyjmowanie magazynków. A to by było bez sensu zupełnie.

A'propos dodatkowego ammo - ile amunicji potrzebujesz? Albo mi coś umknęło, albo móiwsz już o 4x2 (czyli 8) i teraz kolejne 2x3 (następne 6)... 14 magazynków na sobie upchnąć sensownie - ciężka sprawa...

Link to post
Share on other sites
Admin zbędny.
może nie do końca admin na pierdoły, ale coś na małe kobinerki, tretetki, zapas spłonek elektrycznych, dwa małe zapalniki elektryczne (czasówki), kilka baterii 9V by się w sumie przydało. I jako uporządkowany zestaw w wygodnym do obsługi pouchu byłoby lepiej niż wspaniale.
łądowice na 3 magazynki sztuk 2
mam jedną na trzy. nie za wygodne, prędzej podwójny irasek z klapą. klapy na froncie raczej będą zdjęte.
6.tam daj radio - a będziesz mógł sam sobie zmienić częstotliwość?

z reguły przez bardzo długi czas pracuję na jednej częstotliwości. Do nawiązania łączności na azymut trzeba rozwiesić antenę, czyli radio i tak wyjmuję z kieszeni.

 

Edyta:

A'propos dodatkowego ammo - ile amunicji potrzebujesz? Albo mi coś umknęło, albo móiwsz już o 4x2 (czyli 8) i teraz kolejne 2x3 (następne 6)... 14 magazynków na sobie upchnąć sensownie - ciężka sprawa...
propozycja znajomego. Chyba że na froncie będą 4 magazynki w iraskach, obok nich miejsce na dwa rozpryski (myślę, że wygodne), a dymy bliżej tyłu za ammo dodatkowym w podwójnych iraskach. Bądź co bądź w składnikach kamizelki się nie różnimy za wiele. Ostateczna konfiguracja, co najwygodniej, będzie i tak jak dostanę paczkę do domu. Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites
może nie do końca admin na pierdoły, ale coś na małe kobinerki, tretetki, zapas spłonek elektrycznych, dwa małe zapalniki elektryczne (czasówki), kilka baterii 9V by się w sumie przydało. I jako uporządkowany zestaw w wygodnym do obsługi pouchu byłoby lepiej niż wspaniale.

 

http://www.cqbtactical.pl/maxpedition-0246g-pocket-organizer-green-p-457.html

 

Proszę bardzo,mały organizer,który możesz upchać wszędzie-ładownica,kieszeń w spodniach bądź na rękawie koszuli/combat shirta,nie trzeba żadnego admina.

 

Pamiętaj! Im więcej zapakujesz na kamizelkę tym cięższa będzie,przez szybciej się zmęczysz i będzie mniej komfortowo :happy:

 

Magów Ci wystarczy max 8, RTO powinien być z tyłu a nie na pierwszej lini ognia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie wiem czy tak można, ale spróbuje, jak coś to można usunąć ten temat.

 

Czy ktoś mógł by mi pomóc dobrać sprzęt aby wyglądać mniej więcej tak?

 

http://onlyformen.pl/onlyformen/skull_mask_3813/4.jpg

http://onlyformen.pl/onlyformen/skull_mask_3813/6.jpg

 

Chodzi mi o Mundur, kamizelkę (najlepiej taka do m4), plecak, nakolanniki, kabura prawdopodobnie na glocka 18c cymy, ewentualnie buty (mam czarne).

I czy mundur woodland by do tego pasował? http://images.kaneva.com/filestore2/3031661/3599641/woodland.jpg

Zależało by mi na jak najmniejszej cenie.

Edited by Ceos
Link to post
Share on other sites

Gość na zdjęciu ma gejowską kominiarkę Ghosta, mundur UCP (a nie chiński Woodland, który podlinkowałeś), kamizelki ma dwie, zapewne PACA i MBSS. Obstawiam Flyye, to jakiś zwykły ASGej. Cały sprzęt to CB Flyye, czarne Alty, ACU UCP i ta śmieszna kominiarka.

Link to post
Share on other sites

cordura wz.93 i cordura oliv bez rygla - cena 75,00 zł

cordura wz.93 i cordura oliv z ryglem - cena 78,75 zł

Poliester wz.93 bez rygla - cena 70,00 zł

Poliester wz.93 z ryglem - cena 73,50 zł

 

swoją drogą podejście do klienta po prostu kosmos (: dawno nie zostałem tak pozytywnie zaskoczony.

Link to post
Share on other sites

Nie jest to plecak, a kieszeń w standardzie molle. Powiem ci tak, miwo uszyło tego customa według mojego pomysłu, lecz nie byłoby pewnie problemem gdyby ci zmodyfikowali jakbyś ich poprosił. Obiecali, że do środy wyślą, więc na razie siedzę w oczekiwaniu jak na szpilkach.

nowyproj4.th.jpg

 

edyta:

A może lepiej dodatkowe cargo wieszane na samym plecaku?

wyszedłem z tego samego założenia.

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites

Nie jest to plecak, a kieszeń w standardzie molle. Powiem ci tak, miwo uszyło tego customa według mojego pomysłu, lecz nie byłoby pewnie problemem gdyby ci zmodyfikowali jakbyś ich poprosił. Obiecali, że do środy wyślą, więc na razie siedzę w oczekiwaniu jak na szpilkach.

 

że to kieszeń nie ma większego znaczenia - proste szelki zawsze można domontować.

Co do dodatkowego cargo na zapasowy akumulator - zysk ze zwiększenia wysokości o te parę cm (akumulator byłby umieszczony na dnie) jest taki, że osobne cargo tej wielkości do niczego się nie przyda a cena będzie niewspółmierna (dodatkowy zamek/napy/taśmy itp.) do efektu.

 

tak czy inaczej dzięki za info

Link to post
Share on other sites

Panowie, zastanawiam się nad umieszczeniem bocznej na chińczyku z miwo. Z jednej strony wydaje mi się to dość wyraźne rozwiązanie - tak przynajmniej wyszło w moich testach, z drugiej strony powoduje odjęcie jednej ładownicy. Do tej pory chińczyka traktowałem jako panel amunicyjny na 4x2, bo reszta lądowała na pierwszej linii. Tam też była klamka, ale niewygodnie mi się po nią sięgało, a z racji konstrukcji ud (;-)) niewygodnie tez przesunąć mi ją na uda. Teraz mam na chuińczyki 3x2, a pozostałą łądwonicę dołączyłem do piatej na pasie. Macie może jakieś inne pomysły?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...