Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

Shardoc powiedz mi jak to się dzieje że na chińczyku nie jesteś w stanie na raz powiesic 4x2 magazynki i broni krótkiej? Z moich obliczeń wynika że tam jest z 16 komórek pals...

 

Sylwku - ja się tak nosiłem pare razy i nie było problemu ;) Oczywiście wygodniejsze były by płaskie szelki no ale to stanowczo ogranicza nam mase pasa(przy podobnym komforcie)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Shardoc powiedz mi jak to się dzieje że na chińczyku nie jesteś w stanie na raz powiesic 4x2 magazynki i broni krótkiej? Z moich obliczeń wynika że tam jest z 16 komórek pals...

 

 

Boczna skrajnie po prawej cholernie mi przeszkadza. Wolałem więc ciut ją wycentrować. Chciałem też mieć cargo, więc ono jest skrajnie po lewej.

Link to post
Share on other sites

Ja na ten przykład lubiłem nosić boczną po lewej stronie - jakoś tak było mi wygodniej, choć jestem praworęczny. Kiedyś wyglądało to tak: Zdjęcie 1 Zdjęcie 2

Już dość dawno jednak zrezygnowałem z takiej konfiguracji. Z ciekawostek które mi osobiście się spodobały, był pomysł noszenia bocznej centralnie na klacie, mniej więcej tam, gdzie jest normalnie panel admina, choć to raczej możliwe do zrobienia w konstrukcjach typu TAJ, nie zaś chińczyk (choć i chińczyk jest chyba dość wysoki na to, by zamontować kaburę a pod spodem magazynki do głównej tak, aby jedno z drugim nie kolidowało). Oczywiście najlepiej taki patent działa ze sztywną kaburą.

Link to post
Share on other sites

Radio na plecach, z boku się nie da, chyba że antenę na jakimś elastycznym przedłużaczu się wyprowadzi. Cytrynowa cordura z Praszki to mit, kolory są OK, a nikt na wybiegu podczas rewii mody w tym nie będzie zapierniczał. Kombinacja kolejna: grucha od radmora zamiast słuchawki, ożywię to opisze dokładniej.

p9230139d.th.jpg p9230138.th.jpg p9230137.th.jpg

reszta w drodze. Czy ktoś czy są jakieś kieszenie na flary 23 x 4 cm? Mam całą walizę sygnałowych środków pirotechnicznych i głupio by się walało nieużywane.

Link to post
Share on other sites

Fajny ten patent z poziomym cargo pod rzędem ładownic...

To w sumie jedyny sensowy patent, by na kamizelce lub wysokim chest-rigu umieścić cokolwiek innego na przodzie, aniżeli ładownice na magi właśnie. Dwa rzędy ładownic - niespecjalnie, nawet jeśli dasz ładownicę od krótkiej nad kieszenią na magi do główniej, (bądź odwrotnie) nie będzie toto jakieś super wygodne połączenie. Owszem, da się wyciągnąć co trzeba, ale wymaga to troszkę wprawy. A w wypadku kieszeni na zamek nie ma tego problemu: nie trzeba unosić klapy, widać zawartość i ma się do niej bezpośredni dostęp.

Teraz jednak przerzuciłem się na mały panel piersiowy tylko na magi i inne ładownice - jeden rząd w każdym razie, do tego pas oporządzeniowy z drugim rzędem ładownic, między innymi właśnie cargiem - taka opcja wydaje mi się najbardziej sensowna.

Link to post
Share on other sites

Panowie, a tak z innej beczki.

Jak już mamy swój wspaniały szpej, o którym tutaj piszemy to pojawia się problem jego transportu.

 

Potrzebuję jakiegoś worka, do którego zmieszczę M4 ze standardową lufą, więc długość ograniczona przez replikę. I żeby było trochu miejsca, żeby upchać cały szpej poza umundurowaniem (beltkit, MULE, ew. chest, wszystko z zawartością)

 

Oczywiście od razu znalazłbym jakiś worek transportowy armijny, ale jest jeszcze jeden wymóg.

Mianowicie chodzi o to, żeby worek takowy po dotarciu na manewry był z takiego materiału, aby po zrolowaniu dało się go przytroczyć/schować w plecaku i był w miarę mało wadzący.

Słynny worek BW kolega zwinął to lekki klocek z tego wyszedł, a to ma być właśnie dość cienkie.

 

Gdzieś widziałem takie fajne worki, ale były bez jakiegokolwiek uchwytu, a wolałbym, żeby miało to jakiś najprostrzy uchwyt. Mogę sam sobie potem dorobić, ale miło by było.

Link to post
Share on other sites

Mam takie: http://www.miwo-military.pl/?p=8.972.'SHINGLE'-NA-2-X-2-MAGAZYNKI.B-19.MIWO-MILITARY , a to podwójny shingiel taki: hhttp://www.miwo-military.pl/?p=8.966.'SHINGLE'-NA-2-MAGAZYNKI.B-18.MIWO-MILITARY. Ja noszę tam stanagi na co dzień, ale normalne magazynki do AK wchodzą. Podejrzewam, że na ścisk wejdą i wafle - jak chcesz, mogę sprawdzić w domu.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pytanie z cyklu: "co wybrać"

 

RRV + ładownice + plecak MAP (z kamelem)

 

Czy pas+szelki np.: miwo + ładownice i plecak coś 20l - 25l z kamelem

 

Do czego:

 

Głownie teren leśny czasem krótkie jebanki, czasem imprezy 12h, 24h, maksymalnie 48h.

 

Co nosić:

8 magów STANAG

krótka,

4 l wody (3 camel, 1 manierka)

Pierdoły

Karimata,

kurtka,

polar,

Jedzenie,

nóż,

apteczka indywidualna

granaty 2x rozprysk

1x dym

Edited by Kalashnikov
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...