Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

Złożyłem sobie zestaw do zielonej na bazie szelek + pas. Mam jednak mały problem z radiem. Dokupiłem mały plecak/camela który zajmuje większość pleców i siedzi praktycznie na ładownicach z tyłu pasa. Ładownica na radio na szelce odpada, bo przechodzą tam szelki od plecaka. Nie przeszkadza mi jakoś ustawienie ładownicy w tym miejscu, tylko nie wiem czy zasięg radia jakoś tragicznie nie spadnie, jeśli będzie umiejscowione w takim miejscu jak do tej pory. Zdjęcia chyba lepiej opiszą ten "problem". Jakieś rady?

 

Na sobie:

http://www64.zippyshare.com/v/90917212/file.html

 

Same szelki:

http://www13.zippyshare.com/v/70623849/file.html

 

Plecak:

http://www13.zippyshare.com/v/73147861/file.html

Edited by rollson
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiem, tylko właśnie mam problem z jego umiejscowieniem. Jak dam je na szelki to po założeniu plecaka będzie to przeszkadzało. Montowanie plecaka do pleców szelek też odpada, bo chciałbym mieć do niego szybki dostęp bez pomocy drugiej osoby.

Link to post
Share on other sites

Dobrze jest, takiemu radyjku (zakładam, że to zwykła PMR) nic nie pomoże. Jeśli zaś to radio 5W to nie ma to znaczenia. Zostaw jak jest, przynajmniej kable ci nie przeszkadzają a radio nie wadzi się z kolbą.

Radio jest w miarę dostępne więc jeśli masz nadmiar kabla to wyciągniesz, jeśli nie, to wypniesz zestaw. Tak czy inaczej tracąc łączność możesz je wyciągnąć. Jedyne co bym w twojej konfiguracji zmienił pod siebie to przerzucił jedną ładownicę na prawą stronę i wszystko przesunął o 2 kolumny w lewo. Jednak to pod mój gust.

Link to post
Share on other sites

Jest dokładnie tak jak Rumun napisał, to bandolier na 6 magów i tak, oszczędzałem :) Dostęp do magazynków mam łatwy, także z ułożeniem tej ładownicy nie ma problemu. Radyjko to Puxing px-2r.

Edited by rollson
Link to post
Share on other sites

To ciekawe co mówisz. W znaczeniu kiedy ta różnica jest zauważalna? Bo jakoś tak w moim użyciu Quansheng na pasie wisi, na 2W ustawiony, i jakoś mi nigdy zasięgu nie brakuje. Z moich obserwacji wynika, że te 30-40 centymetrów NIE wpływa na zasięg w żadnym stopniu.

A z zupełnie innej beczki to montowanie radia na plecach, poza działaniami policyjnymi typu CQB (akcje w stylu wpad i wypad ;) ), jest największą bzdurą świata. Chyba, że ktoś ustawia kanał na cały dzień i jest on święty :) Równie dobrze mógłbym na plecach zamontować sobie magi do krótkiej (no co, mało kiedy używam) ;)

Link to post
Share on other sites

Dluzsza antena zauwazalnie poprawia czulosc i zasieg radia, po porownaniu orginalnej antenki z wouxuna i nagoyi na-771 moge powiedziec ze jest zauwazalna roznica. Na wiekszych odleglosciach przy orginalnej antence radio czasami rwalo transmisje, po zmiania na nagoye sygnal znaczaco sie poprawil.

 

 

Zgadzam sie z toba co do reszty twojej wypowidzi, radio na plecach to nie najlepsze rozwiazanie. ale wszystko zalezy od zastosowania. W moim wypadku raz ustawiona czestotliwosc jest zazwyczaj uzywana przez cala gre. Na zdjeciach nizej pokazalem moja konfiguracje, radio marconi h4855 na ramieniu jest uzywane do prowadzenia komunikacji wewnatrz sekcji, natomiast wouxun do koordynacji dzialan miedzy nimi. wszystko jest sterowane z radia marconi ktore posiada podwojne ptt.

https://picasaweb.google.com/114511843180625100648/27Marca2012

Edited by Qb@
Link to post
Share on other sites

1000501o.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

1000503w.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Taki secik posiadam

 

Na pasie od lewej: podwójna ładownica do m4 z naszytymi kieszeniami na magi do krótkiej, zrzut, duże cargo pionowe - mieści mre, cargo poziome na największe graty typu zapasowe skarpety, kulki, paracord inne tego typu pierdoły, nożyk S&W SAR, manierka z wodą, w bocznych jest miejsce na przyprawy i zapasowe tebletki ze stałym paliwem, 3x granat rozpryskowy, pod spodem udowa z G17.

 

Chest:

Apteczka od NFM, 4x shingle, na nich podwójne ładownice na maga od m4, 2 dymy typu RGD2/ED60, kieszeń na navcomma tk890, góra to mały pierdolinik na podręczne drobiazgi, 2x kieszeń w których trzymam zapasową latarkę i strzykawkę, wewnątrz przedniego panelu jest admin panel z miejscem na gpsa, mapę, camtechy, lightsticki itp.

 

Secik jest przygotowany pod dłuższe wypady, ale wszelkie propozycje zmian mile widziane - zawsze czegoś nowego można się nauczyć.

Link to post
Share on other sites

Mokra od miwo. 2-3 dni wystarcza, powyżej biorę cywilną 80.

 

Jeszcze zapomniałem dodać, że oporządzenie zapewnia mi 14magazynków do głównej+ jeden podpięty, 2+1 do krótkiej, 3 granaty bojowe, 2 granaty dymne.

Edited by TBM
Link to post
Share on other sites

Zmieniłbym te szelki przede wszystkim. Na przykład na szelki AO, nie maja paska piersiowego a nie spadają. Przez szerszy rozstaw z tyłu pas też powinien być lepiej stabilizowany. Cargo pionowe masz paskudne :), stabilne to? Nie majta się?

Razi mnie apteczka na czestrigu. Nie kolorem ale umiejscowieniem. Nie korzysta się z niech co chwila, przerzuciłbym na pas, gdzie nie masz miejsca. Sporo masz tych granatów, i zajmują mnóstwo kolumn. Trochę byś sobie pomógł zmieniając to poziome lub pionowe cargo na jakieś opalsowene po bokach i tam dwa upchnął. Mam ponadto wątpliwości co do tempa dobywania krótkiej z tymi granatami na górze. Na pewno poprawnemu chwytowi nie sprzyjają.

Nóż zajmuje niepotrzebnie kolumnę, zamontowałbym pod manierkę na wcisk na paracordzie - swoje tak nosiłem i dobywałem cały z pochewką dzięki czemu nie mam dziur w oporządzeniu, sobie i mundurze. Ewentualnie, jeśli się da, możesz doczepić do udówki (kiepskiej i tak już obciążonej i majtającej się :) )

Rozumiem, że z manierki nie zrezygnujesz na rzecz camela - szkoda bo wówczas idealnie weszła by tam apteczka z nożem pod spodem, granaty na czesta i masz dobycie krótkiej bez przeszkód. Camel pod dłuższe wypady by się przydał bo nie widzę drugiej manierki do odkażania, o filtrze również nie wspominasz.

Link to post
Share on other sites

Camel generalnie siedzi w plecaku więc jak go zrzucam to zostaje bez wody - dlatego została manierka na pasku.

 

Cargo pionowe - paskudne to wiem, ale jest stabilne o dziwo i nie przeszkadza zarówno z plecakiem jak i camelem. Problem zaczyna się przy większych plecakach.

 

Co do zamiany granatów na miejsce apteczki - w sumie to zaraz spróbuję, mądrze gadasz ;)

 

Nożyk jest przyczepiony na strapsa bo akurat w tym miejscu jest przerwa w palsach - nic nie uda się tam powiesić bo nie ma do czego, a tak to przynajmniej kozik wisi.

 

Udówka jest o dziwo bardzo stabilna bo ma tylko lekkiego G17. Bez żadnych dodatkowych udziwnień, a pasty stabilizacyjne udowe ma podgumowane więc nie zjeżdzają na kolano czy robią coś innego.

 

Dzięki Wukasz za podpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

potrzebuję jakąś bazę pod oporządzenie do lasu (długie patrole), sprzęt jaki muszę na tym upchnąć to:

- 4x 2magi AKM

- 2 x granat

- apteczka

- kargo duże pionowe

- manierka

- granat dymny

- kabura

- torba patrolowa

 

problem polega na tym, że mam kłopoty z kręgosłupem a nie chciałbym sobie jeszcze tego pogorszyć (przy noszeniu samego AKMŁ z powodu braku przeciwwagi krzyż bolał już po ok 30 min)

 

myślałem nad rozbudowanym zestawem pas + szelki (musi być wygodne) tylko nie wiem czy jest coś takiego

czasami będzie to musiało współpracować z dużym 90l plecakiem

 

czy ktoś może mi doradzić coś konkretnego?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Pas i szelki bez problemu dostaniesz w Miwo, PSTG oraz Aries Outdoor. Do tego jeszcze minichestrig tylko na magazynki i masz pozamiatane i wygodne. Tyle, że z plecakiem 90l średnio będzie współpracować bo duże placaki mają pas biodrowy a tutaj na biodrach masz już pas z ładownicami i w dodatku dużymi kieszeniami nad tyłkiem.

 

Ja bym raczej starał się wejść w chestrig + pasoszelki, i ewentualnie zmiana jak będziesz musiał brać plecak to chest + plecak już bez pasoszelek.

Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie pasoszelki + chest będą przeszkadzać z pasem biodrowym plecaka.

Ja uzywam chińczyka z Miwo, do tego duty belt jako pierwsza linia i spokojnie między jedno a drugie wchodzi pas biodrowy od plecaka (3day pack). Wszystko zależy od gabarytów poszczególnych elementów jak i ich wyregulowania.

No i rzecz jasna wzrostu.

 

Do tego na 8 magów to spokojnie powinny dobrze złożone pasoszelki wystarczyć, chest-rig może być zbędny a rezygnując z tego można upchnąć część gratów w mundur/kurtkę.

Link to post
Share on other sites

Chesta mimo wszystko wolałbym uniknąć dodatkowy ciężar bezpośrednio na ramiona bez możliwości przeniesienia go na biodra

granaty w kurtce to dla mnie nietrafiony pomysł (długi czas dobycia)

plecak to Pajak Atacama 85+

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie przy długich patrolach w lesie cokolwiek na udzie odpada (przeszkadza i po pewnym czasie po prostu mnie w*****a) a dodatkowo smock będzie utrudniał dobycie ich, dlatego chciałbym je mieć z resztą sprzętu

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...