Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chciałbym zapytać, a nie chcę zakładać nowego tematu, czy ktoś mógłby polecić jakieś sensowne rękawice, które posłużą dobrze zarówno przy zjazdach na cienkiej oraz grubej linie?

 

Myślałem nad :

 

http://www.galaskor.pl/product_info.php?cPath=31&products_id=598 ,

 

ale wychodzę z założenia, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, wobec tego wolę zapytać.

Link to post
Share on other sites

Jak nie muszą być taktyczne - to szczerze radzę idź do budowlanego i poproś o rękawice ze skóry bydlęcej. Z zewnątrz psiknij farbą jaką chcesz, a od wewnątrz delikatnie powcieraj chwilę tłuszcz - olej albo tłuszcz do ochrony skóry. Koszt całościowy koło 10PLN a masz rękawice które spokojnie wytrzymają ci kilkaset zjazdów 20-30m na linkach 8-11mm, z przyrządami i bez. Grubse liny pewnie też bez problemu.

Link to post
Share on other sites
Guest Dawid4009

Mam takie, i polecam do zjazdów z grubej liny.

Dzięki znajomemu kilku moich kolegów też kupiło te rękawice- ale wg mnie nie nadają się do zwykłej liny alpinistycznej (o ile taka jest fachowa nazwa liny stosowanej do wspinaczki), przez to że ciężko jest ją wyczuć, a wtedy nietrudno o wypadek. Sprawdzałem na sobie, udało mi się zjechać bezpiecznie ale nie powtórzę tego w tych rękawicach. Za to do grubej liny- takiej jak np. w Mi-8 (nie znam średnicy) jest super.

Zresztą warto się w nie wyposażyć do wszelkich prac które wymagają nieco innej ochrony dłoni- przypięte gdzieś z boku oporządzenia nie przeszkadzają, a mogą się przydać.

Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

Pytanie do brytofilów: czy szelki od oporządzenia Pattern 58 są wygodne i czy jest sposób na przymocowanie ich do pasa ALICE? A jeśli nie, to poleci ktoś jakąś sensowną, tanią alternatywę? Bo z tego co mi wiadomo, to standardowe szelki ALICE są dalekie od ideału pod względem wygody. Przymierzam się do skonfigurowania oliwkowego beltkita niewielkim kosztem, więc wszelkie inne porady też mile widziane

Edited by Graszczur
Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

Właściwie to spytam inaczej, bo jak tak trochę poczytałem to nie jestem do końca przekonany co do beltkita.

 

Ogólnie to muszę sobie w końcu jakieś sensowne oporządzenie skonfigurować. Kiedyś biegałem w RACK-u produkcji jednego z rodzimych krawców taktycznych (nie pamiętam już, czyja to robota), ostatnio często po prostu z Patrol Packiem na plecach.

 

Jestem niski i chudy (170cm/65kg), prawie w ogóle się nie czołgam, za to dużo biegam, także sprintem. Tak, jestem typem człowieka, którego wszędzie pełno. Jak leżę, to praktycznie tylko w celu ukrycia się - rzadko prowadzę ogień z takiej pozycji. Dużo też skradania i czajenia się, więc oporządzenie ma być cichutkie, żadnych dzwoniących klamer ani nic. Korzystam z M4. Preferowany kolor: olive, w ostateczności z woodlandowymi naleciałościami. W CQB się strzelam raz na ruski rok - przez 90% czasu działam na terenach leśnych. Chociaż na razie śmigam z hi-capem, w sprzyjających finansowo okolicznościach nie omieszkam zaopatrzyć się w końcu w zestaw low-capów. Camela - na razie - nie mam, z manierki też nie korzystam, bo denerwuje mnie bulgotanie przy pasie, w końcu dyskrecja ponad wszystko.

 

W RACK-u wkurzał mnie sposób zakładania - zapięcie jest z tyłu, a nie z przodu (jak np. w pasach molle od Miwo, mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi - wolę zakładać to w sposób podobny co plecak). No i nie umieszczę waistpacka na tym. Nosiłem głównie ze schowanym panelem górnym, bo przy moim wzroście i sposobie noszenia (czyli wysoko, powyżej bioder - żeby nie przeszkadzało przy kucaniu) panel podchodził mi wręcz pod brodę. Na ramionach gołe taśmy, więc nie było gdzie radia umieścić, a i czasem ciążyło.

 

Rozważałem następujące opcje:

 

Hellcat wydaje się bardzo fajnym rozwiązaniem, zwłaszcza ze względu na integralne bandoliery na magi do emki. Tu też są jednak gołe taśmy na ramionach i rozpięcie z tyłu. No i drogie to.

 

Pas PT3 + szelki ST1 - rozwiązanie podobne do powyższego (w końcu tu i tu mamy 3 taśmy molle), tylko z fajnymi szelkami z miejscem na radio. No i pas nie ma "dziury" z tyłu, więc można waistpacka przypiąć. Jedynie pod względem braku wewnętrznych ładownic jest "gorszy" od Hellcata.

 

FLC - proste i stosunkowo tanie rozwiązanie, ale naczytałem się trochę na temat "wpijania się" w barki przy obciążeniu. A może jest jakiś DIY sposób na zlikwidowanie tego problemu? No i miałbym wątpliwości, czy da się FLC dopasować do moich gabarytów

 

No i beltkit oparty na pasie ALICE - nie będzie się telepać na wszystkie strony podczas sprintu?

Link to post
Share on other sites

Małe zmiany w sprzęcie były.

Standartowy zestaw do zielonej Flyye(radio pouch+pistol mag+admin) + SDS(2x3+3x1+2x2) + Pantac(m203).

Beltkity jakoś niestety mnie nie przekonują :)

Mieści:

- 13 magów do głównej(11 w przypadku noszenia krótkiej na kamizelce)

- 2 magi do bocznej

- 2 granaty

- radio

- pierdoły w adminie

Docelowo boczna wyląduje na duty belcie w kaburze Bianchi UM84

HAD_9897.jpg

HAD_9898.jpg

HAD_9899.jpg

HAD_9901.jpg

 

(zdjęcia troche zbyt przekontrastowane i przesaturowane ;/)

Edited by Silk
Link to post
Share on other sites

Dobra konfiguracja to kwestia gustu, dla mnie mega wielki cyc lub bamboch. Faktycznie fajna do airsoftu: "bo ja się nie kładę i walę wszędzie gdzie popadnie a poza tym nie lubię doładowywać magów".

Graszczur polecam ci zestaw małego czesta plus lekki pas na szelach ucieczkowych z amunicją rozmieszczoną na jednym i drugim. Chcesz cicho weź shingle. W razie potrzeby zestaw uzupełniasz plecakiem.

Moim zdaniem jeśli koniecznie musisz brać starocie z miwo weź PT2. Na PT3 jesteś za niski.

Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

Nie, nie muszę brać staroci z miwo. Po prostu rozważam różne możliwości.

 

Wytłumacz mi proszę, dlaczego na PT3 jestem za niski, a na chesta, który ma 3 lub więcej taśm molle już nie. Chodzi o to, że pas taktyczny nosi się niżej? A coś się stanie, jeśli będę go nosił równie wysoko jak chesta? (może zabrzmiałem ironicznie, ale pytam serio, no offence)

 

No i jakiego konkretnie chesta polecasz? Wady RACK-a już wymieniłem, podejrzewam że większość chestów też je ma.

Link to post
Share on other sites

Pas z Miwo jest lekko profilowany, nie da się go założyć pod pachy. A co do szerokości to zrób po prostu przysiad. Zobaczysz, co zrobią nogi z pasem z przodu i z boku, oczywiście w pozycji pasa do której został zaprojektowany.

Mały czest, takie na 8 kolumn, zakłada się jak RACKa ale klamry wypadają z boku / z przodu więc nie jest to tak uciążliwe (RACK ma 20 czy 22 kolumny więc widzisz różnicę). Do tego mały czest nosi się nad pępkiem, nic ci się nie ruszy. Nawet jeśli mały czest ma szelki z taśmy to jest znacznie lżejszy niż RACK. Płaskie szelki natomiast będą lepiej współpracowały z szelkami ucieczkowymi pasa i ewentualnymi szelkami plecaka. Radia nie montuje się na szelce tylko trzyma w odpowiedniej ładownicy.

Aries Outdoor ma sprzęt projektowany wg. takiej koncepcji. W PSTG też znajdziesz. Dobry pas ma również Currahee. Pisze o polskich produkcjach bo te z za wielkiej wody są trudniej osiągalne. Mini chest rig - takie hasło powinno pomóc ci w szukaniu.

I tak na marginesie. Przy twoich skromnych gabarytach odradzam ci sprzęt otwierany z przodu. Wiem, że to bardzo wygodne ale akurat zabiera najbardziej ergonomiczne miejsce pod ładownice do głównej. A na tobie wiele miejsca nie ma.

Btw. kiedyś założyłem RACKa jak pas i nie powiem by było źle :) Ale byłem większy od ciebie, wówczas.

Link to post
Share on other sites

Widzę że nie tylko Ja mam problem z dobraniem oporządzenia.Obecnie jestem podobnej postury co Graszczur[175cm/72kg].Od ok.roku używam AAV+pas operacyjny z podkładem.Zestawik nie jest zły,ale jestem zmuszony ze względu na kręgosłup na kupno lżejszego szpeju.Tez zastanawiałem sie nad kupnem chesta i PT2,tylko że w wz.93 nie ma takiego chesta] jaki Ja bym chciał a "Chińczyk" z miwo bd dla mnie chyba za duzy.Poszukam jeszcze u domowych krawców.

Pozdrawiam 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

WSH to bardziej plate carrier niż chest. Do tego zintegrowane ładownice współpracują dobrze jedynie z magazynkami od M4 lub innymi podobnych gabarytów i kształtu. Magi od G36, AK zahaczają przy wyjmowaniu o klapy lub taśmy rozdzielające ładownice. No i bez wkładów jest taka szmata. Piszę to jako były użytkownik WSH od Flyye.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...