Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

Zastanawiam się jak zamontować na camelbak na plecy żeby był powiązany z kamizelką. I jaki to miałby być camel.

 

Co do ładownic na magi. Eaglowskie ładownice są fajne, jak myślicie to by się nadawało ??

 

mzep.jpg

Edited by Silk
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mogę polecić firmę Crom i ich produkcję. Solidny, sztywny pas 2". Porządne wykonanie, używam od dwóch lat i nie widać żadnych śladów zużycia. Nie wiem tylko jak z kontaktem do nich i dostępnością ich sprzętu bo strona to raczej rzadko aktualizowana jest a na rynku wtórnym mało ich produkcji widać.

Link to post
Share on other sites

Pytanie - czy niepoprawnym jest noszenie śpiwora w plecaku? Z racji gabarytów śpiwora zimowego troczenie go do plecaka uniemożliwia noszenie chlebaka, lub powoduje, że jesteśmy trzydrzwiową szafą, która zaczepia o wszystko co napotka po drodze. Sprzęt konfiguruję pod 24h w lesie zimą. W plecaku w takim układzie mam śpiwór, zapasową bieliznę i odzież.

Link to post
Share on other sites

Crom miał. Ale krawcy są lepsza opcją, bo nie wiem czy Crom robił do Pmag (a są szersze, ciut, przecież).

 

Płytkie "szybkie" szingle CROMu pasują zarówno do klasycznych magazynków, jak i modernych typu P-Mag, E-mag.

Magazynki 20 nabojowe da się w nich wygodnie przenosić oraz dobywać.

 

Pozdrawiam

v.

Edited by Ventilatorr
Link to post
Share on other sites

A macie jakieś apteczki godne polecenia? Coś nie za dużego, właśnie w okolicach 15-18cm, dobrze by było, jakby była zrywana. Przerabiałem Janysporta i było ok, miałem też zrywaną MIWO i nie narzekałem, ale trochę za duża.

 

Zastanawiam się na IFAKiem, albo jakąś inną - polecacie coś szczególnie?

Link to post
Share on other sites

Apteczka http://www.vest.pl/product-pol-4096-Apteczka-Pierwszej-pomocy-oliwkowa-Duza.html używam w samochodzie i ASG.

Śpiwory:

http://www.vest.pl/product-pol-61-Spiwor-typu-COMANDO-WOODLAND.html, zdaje egzamin w temperaturach bliskich 0', jest bardzo lekki i małogabarytowy, świetnie mieści się w plecaku.

http://armyworld.pl/product-pol-888-Modulowy-spiwor-Bundeswehr-Wersja-Winter-Oryginal-Puchowy-do-50-stopni-C.html, doskonały, ale cholernie ciężki.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Brozek, ze swojej strony polecam pakiet medyczny NFM model Bravo. Generalnie sam nie posiadam jeszcze tej apteczki, ale sądząc po wielu zdjęciach i opiniach, raczej nie ma co narzekać na jakość wykonania i użytkowania. Kumpel w ekipie sam taką posiada i jest bardzo zadowolony. Nie jest to do końca apteczka zrywana, ale według mnie jest to całkiem dobrze przemyślana apteczka. Ewentualnie możesz poprosić Dr. Mervina albo PSTG, aby uszli Tobie apteczkę według Twoich zaleceń.

Edited by MarineSlupsk
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Widzę, że polecasz sam najlepszy sprzęt. :)

 

 

Brozek - odezwij się do PSTG - przeszedłem przez MIWO, Flaje i inne takie, i stwierdzam koniec końców że ta z PSTG jest najlepsza. Jeśli okaże się za duża na Twoje potrzeby, to zamów customa. Też uszyje.

 

 

 

EDIT MarineSłupsk - "Ze swojej strony polecam te sandały. Nie nosiłem ich, ale ze zdjęć fajne. Nie są to do końca buty trekingowe o które pytasz, ale według mnie to całkiem dobre buty".

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites

To kolejne pytanie - zastanawiam się nad niewielkim 1 dniowym plecakiem.

 

Mam ILBE małe, jednak chodzi mi o coś jeszcze mniejszego.

Myślałem nad MULE Camelbaka lub Ambushem, ale może macie coś godnego polecenia? Kamuflaż nie jest sprecyzowany - woodland, marpat czy wz.93 - zobaczę to wybiorę ;)

 

Chodzi mi o coś niewielkiego, do czego zmieszczą się np. bluza z zeszytem i do tego 1,5l butelka wody + duperele typu długopisy etc.

 

Oczywiście w przypadku Camelbaka mógłbym wyjąć wkład do używania cywilnego a na jakieś jebanki ten wkład włożyć, dlatego MULE mnie do siebie przekonuje.

 

Cenowo to tak +/- 200zł , polecicie mi coś? :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...