Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Arthur Currie

Użytkownik
  • Content Count

    1,618
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Arthur Currie

  1. RTS-y?? C&C, Starcraft, Homeworld. Samochodówki?? NfS-y.
  2. Spalony wrak samochodu może udawac helikopter.
  3. Seria "Panzer general". Combat Missiony. Close Combaty. Seria Steel Panthers. Z tym że Panzer general to poziom operacyjny a reszta taktyka nie wychodząca powyżej batalionu.
  4. No i coś co się trzyma "kupy" pod względem realizacji technicznej (a nie jak większośc materiałów airsoftowych jest zwyczajną zbieraniną filmików sklejonych w jedno).
  5. Trudno nie przyznac racji Nazgoolowi. Filmik bez polotu. Kilka lat temu forum było bardziej jajcarskie bo się udzialało więcej ciekawych osób (PAT Lublin i ska, S3 i cała masa innych fajnych ludzi {ktoś pamięta jeszcze Cynika może??}). Kurde geriatryk już jestem i tyle.
  6. A co Wy zrobicie dla kolekcjonerskiej edycji MW2?? http://www.gamezilla.pl/content/odcinek-21...obaczcie-o-czym
  7. http://www.altair.com.pl/start-3400 W nastepne wakacje kolejne wydatki :D
  8. E tam. I tak jest niepełny film. A gdzie cyniczny woźny?? Pops?? I cała masa innych mniej lub bardziej dziwnych forumowiczów??
  9. Żeby i nasz MON nie zasypiał z aktualizacjami na swoich serwisach. ;) Ale strony odpowiednich ministerstw to przyczynek do dalszego grzebania.
  10. Oj mylisz się. Niektóre odcinki frontu wschodniego po kilkanaście/kilkadziesiąt miesięcy siedziano w okopach.
  11. A niech sobie sprawdzą w necie jak to wygląda. Mogą "dotknąc okiem" "Kawalerię powietrzną" na necie i zobaczyc jak to wygląda. A co do okopywania się to w Toruniu akurat przed przysięgą miałem "kopanie dołków". ;) Ale to był KSR a nie MarWoj :P
  12. No to musisz to powiedziec "instancji wyższej". Bo nie zdajesz sobie drogie dziecko, że wynik badania historyczne goto nie tylko zwykła notatka prasowa ale cholernie ciężka praca z materiałami źródłowymi. No i dobra praca historyczna nie ocenia konkretnego wydarzenia historycznego a je opisuje możliwie najdokładniej bez wtrąceń indywidualnych autora. No i wszyscy historycy wojskowości w mundurach (podobnie jak i analitycy wojskowi) powinni odłożyc badanie ostatniej wojny w xxx lub yyy mo ramzes twierdzi, że ocenic można z pewnej perspektywy czasowej. Wakacje są więc uczyc się nie musisz
  13. Thor_ sam posiada kilka chincyków. Ja sam mam dwa i używam ich wymiennie z TeeMką. A pomysły w stylu zmiany u wszystkich sprężyn na M90 nie przejdą. Częśc się wylamie bo tak i żaden grzechotnik nie będzie im mówił co oni maja wsadzac do replik.
  14. Hegemoni nie robili ci sami ludzie. I nie są podobne w klimacie. To bluźnierstwo.
  15. Napiszę jeszcze raz, bo chyba pewne rzeczy nie umieją dotrzec do pewnych osób. Zwiadowca ma za zadanie zlokalizowac przeciwnika w terenie, obserwowac go, ocenic siły i zamiary, utrzymac kontakt z przeciwnikiem (ale nie bojowy) oraz poinformowac o tym fakcie dowódcę. Bez radia trudno to wszystko zrobic (ba nawet zlokalizowac swoich). Bez mapy jest to nie możliwe i skończy się na informacji w stylu: a oni koło tych sosenek na lewo od stawu siedzieli godzine temu. Na jebance w terenie 2x2km to nie problem. Gorzej jak teren ma kilkanaście kilometrów powierzchni i jest "jako tako" znany grającym.
  16. A co to za zwiadowca bez radia, mapy, kompasu i jakiejś przyzwoitej optyki (nie wspominam juz o bajerach takich jak noktowizor czy odbiornik GPS)?? Najlepiej kiedy takowy zwiadowca (czy inny razwiedczik) działa jeszcze z kimś w parze (do osłony i wsparcia). Inaczej to zwykła czujka/szperacz idący na czele grupki.
  17. AD.1 Możliwym możliwe. Problem polega na odpowiednim skoordynowaniu miejsca i czasu zasadzki. Sama mapa jest jedynie narzędziem pomocniczym (jednym z wielu wraz ze zdjęciami satelitarnymi i wiedzą o ogólnej sytuacji taktycznej). AD.2 Są tacy ludzie. Dobrze jak jest z nimi ktos kto umie czytac mapę jak i sprawnie się przemieszczac. AD.3 popytaj ludzi prywatnie jak oni to robią, jak to jest organizowane itd.
  18. I tak i nie. Samo posiadanie mapy ułatwia planowanie działań i ich koordynację. Natomiast nie znajdzie się na mapie przeciwnika jak i miejsce wyglądające na mapie dobre na zasadzkę w rzeczywistości takim byc nie musi. A na MilSimach mapa i umiejetnośc jej czytania jest podstawą do zabawy.
  19. Ale filozofię uprawiacie. A wykopanie stanowiska strzeleckiego do pozycji leżąc to co?? Jedna z pierwszych rzeczy, której uczą na unitarce na zajęciach z inż-sapu. A jak wygląda to w necie można poszukac.
  20. Juz dawno zanikł podział na gry konsolowe i komputerowe. W zasadzie te drugie są w odwrocie.
  21. Niestety nie. Gra o której myślałem jest nieco starsza i pamiętam że była opisana w jednym z numerów ACS z lat 1997-1999 (i chyba w 1998) kiedy owo czasopismo nabywałem. Ma ktoś może Kupca LK Avalon?? Bo bym se pyknął w jakąś starą handlówkę.
  22. Jak wyglądała ta dziewczynka?? Może jakby paliła papierosa?? Kiedy mniej więcej w to giercowałeś?? Bo mogę sprawdzić w prasie amigowej.
  23. A wiesz czym różni się głowica takiego PG-7 od głowicy Stingera??
  24. http://www.altair.com.pl/start-3007 Taka ciekawostka "snajperska".
  25. Dla wszystkich domorosłych konstruktorów.
×
×
  • Create New...