Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Arthur Currie

Użytkownik
  • Content Count

    1,618
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Arthur Currie

  1. Wiele osób by polemizowało na ten temat. Zwłaszcza które siedza w temacie zmian w naszym wojsku. Mierna wydac się może laikowi w kontekście: "czemu kupujemy złom z niemiec zamiast nasze uber hit eksportowy Twardy" Bo muszą tańczyć jak im zagrają politycy z wiejskiej?? przecierz powszechnie wiadomo że po wejściu do sejmu nagle wiedza o wszystkim rośnie do poziomu profesorskiego. A w kraju znajdzie sie zdlonych wyższych oficerów którzy nie robią medialnej szopki wokół siebie tylko jadą dalej ze swoją robotą. Taaaaaa. A częśc zawodowców zdejmuje mundury z wielu różnych przyczyn. Tak samo ko
  2. Na to wygląda. Jakos sporo osób nie wali po pierdyliard kulek na sekundę. Wystarczy stock i wywalenie w sekunde na batce 8,4 ze stockowego tokio jakichś 15-20 kulek. Ale co ja tam moge wiedzieć.
  3. Zawsze zostaje zbudowanie minimiasteczka o powieszchni 1,5-2 hektarów gdzie budynki bylby z barakowozów postawionych koło siebie (do tego drobne plotki jakieś krzaczory). Owszem nie jest to idealne rozwiązanie ale chyba jedyne na jakie dziś byloby stać lokalne środowiska ( i mogly by takie obiekty zarabiać na siebie jako tereny paintballowe). Nie będzie to oczywiście też teren milsimowy ale wystarczajacy do ciekawych gier scenariuszowych bez ryzyka latania po zawalających się pustostanach.
  4. Pomysl popieram. Choć np. porównania replik snajperskich (oczywiście w danej klasie technolgicznej jak i cenowej) dałbym tutaj jako przyklejone. Poprostu jak już badamy przydatność poszczególnych replik w działąniach snajperskich (lub bardziej parasnajperskich) to nie tylko w kontekście osiągów ale tez ergonomicznosci (zaczynając od przeładowania, poprzez zmianę magazynków a kończąc na "mobilności"). Oczywiscie test nie będzie nigdy w 100% obiektywny ale przy testowaniu i porównywaniu "bojowym" będzie najbardziej sprawiedliwym.
  5. No to pochwalić moge Olę :wink: Paczuszka ładnie zapakowana. I szybko doszła (poczta polska potrafi zaskoczyć). Powiem że szybko zwiewnie i powiewnie.
  6. http://allegro.pl/item240383197_racja_zywnosciowa_s_6_.html ostatnie dwie eSki w ciekawej cenie
  7. Znaczy się co?? Munduru GROMowców nie widzialęs w sklepach?? Trzeba iść do okulisty.
  8. http://www.arpol.net.pl/index.php/pl/article/36 To dla większej grupy na wyprawy. Można spokojnie podzielić po plecakach takiego teamu milsimowego/wyprawowego. Pewnie i jedna osoba mogłaby to tachać ale ile by to konsumowała jak i tachała ze sobą. A co do zabrania dodtakowych rzeczy ze sobą to pamietac wypadałoby o swetrze + podpinka + rękawiczki + ciepłe skarpety + koszulka + bielizna na zmiane. Moze zajmie troche wiecej miejsca ale przy rozplanowaniu tego z głową może się zmieścić w jakiejś kieszeni plecaka lub posłużyć za wypelniacz kalimaty (można zawsze też przytroczyć to do
  9. Fiedia wydaje się po tej 40'stce na błotniku, że był przydzielony do kwatery głównej 1DPanc. 40-stka była symbolem liczbowym kwatery głownej w kazdym oddziale 1DPanc (sama dywizja miałą czarny poszczególne pododdziały miały kolorowe tablice). Kolorystycznie "tablica" nie odroznia się od koloru samochodu. Informacje za Wojsko Polskie 1939-1945. Barwa i broń. Autorstwa S. Kornicki, Z. Bielecki, W. Bigoszewska, A. Jońca. Warszawa 1990. s. 253 (tablice) i 270 (oznakowanie pojazdów). Mam nadzieje ze to pomogło.
  10. Na te kilka dni (2-3) nie jest cieższy jak 25 kilo i większość wagi to woda.
  11. Może. Nie wiem bo nie strzelam z kbks'ów. A wiem tylko tyle że jest .22 long i shoet bocznego zapłonu. No i WMR też a ostatnio pojawił się nowy kaliber .17
  12. Z jakąą roznegliżowaną laską leżącą obok :wink:
  13. Teoretycznie się da ale będzie źle wyglądać.
  14. Bo są r 30dzaje amunicji kbks'owej .22 LR i .22 WMR. http://www.giwera.pl/artykuly/2005/09/01/nbz.htm na dole masz fajny obrazek poglądowy na długości naboju.
  15. Ma jedną podstawową wadę. Wrażliwosć na temperature jak każdy gaziak.
  16. http://www.militarium.net jest relacja, filmiki i zdjęcia.
  17. Westie, a jakie pozwolenie na broń posiada Twój ojciec?? Bo przepisy nie uwzględniają kalibru 0.45 do obrony osobistej.
  18. Zdefiniuj pojęcie "ogólnie nieakceptowane". I co jest ogólnie niealkceptowane w całości srodowiska (poza ograniczeniami wiekowymi oczywiscie)?? Jeśli ochrona oczu spełnia wymaganie pola walki na kulki i nie przebija jej strzał z najsilniejszej repliki, to nie ma co się martwić i moge uzyć takiej ochrony oczu. A aluminiowe kulki do snajperek to już osobna sprawa do ustalenia wewnatrz środowiska. Tak samo piwo, dziwki i odprawianie obrzędów religijnych wielbiących wielką białą kulkę :wink: Wszystko zależy od lokalnych ustaleń. Kiedyś kinderkampfgrupy były niewidoczne na WMASGu. Czasem jakiś
  19. Środowisko nigdy nie było, nie jest i nigdy nie będzie jednolitym monolitem. Tam dzie jakieś zachowania są akceptowalne gdzie indziej nie są. Tak samo wykluczeni z "oficjalnego" nurtu nie przestaną się strzelać tylko i wyłącznie dla tego że częsc maniaków nie chce ich na strzelaniach czy inych imprezach. Znajdą swoją własną nisze w środowisku naturalnym i tam się bedą sztrzelały w swoim włąsnym sosie. Czy to dobrze czy to źle?? Trudno ocenić. Wiem jednak że maniaków bedzie coraz więcej bez "selekcji naturalnej", jaką była zaporowa cena elektryków kilka lat temu. Zwłaszcza że teraz chińskie el
  20. Cały "festyn pod nazwą uroczysta parada" był niczym wiecej jak reklama pana prezydenta który chyba był na jakimś pikniku przedwyborczym a nie na poważnej uroczystości państwowej (ahhh to machanie z terenówki do widzów i żołnierzy, czy rzuchwa wykonująca ruchy rzucia gumy balonowej).
  21. Nie flaga niemiec a proporzec wojsk pancernych pomarańczowo czarny (od czasów II RP barwy wojsk pancernych). Zanim zacznie się coś krytykować może warto poznać heraldyke i barwy WP.
  22. Widowm4k3r nie przesadzaj. Wczoraj na osiedlu widziałęm np kinderkomando w liczbie dwóch bojców z shotganem banditos i Augiem (Czemu im nie zwróciłem uwagi?? Chodzili tylko i do nikogo i niczego nie strzelali. Poza tym to rodzice mają wychowywać a nie ja). Podejrzewam że dostali "zabawki" od rodziców na zasadzie "Tata tata fajne to, chce tego, kup mi". A telewizja spowoduje, że młodzi tak czy siak będą napaleni na zabawe zwłąszcza jak sie powie, że to dla dorosłych.
  23. Posłuchałem. Bardzo fajna audycja. Kilka mniej lub bardziej celnych myśli dotyczących dostępu do broni. Szkoda tylko, że na odpowiednich stołkach siedzą niewłaściwi ludzie "fetyszyzujący broń".
  24. TUR robiony jest przez prywatną firmę (AMZ Kutno) i to ona ponosi ryzyko a nie wojsko. Ale skoro juz udało się im wyprodukowac dziki dla nas (ŻW) i na eksport (Irak) to myśle że TUR może być ciekawą alternatywą dla HMMWVE oraz ciekawym zastępstwem dla dzików. A o przydatności przekonamy się na 2giej turze misji Afgańskiej.
×
×
  • Create New...