Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nsr - Narodowe Siły Rezerwowe


Recommended Posts

Zapomniałeś dodać, że zwracana jest różnica między żołdem a wynagrodzeniem z pracy jakie dostałby żołnierz w czasie powołania do służby czynnej. Taki żołnierz finansowo wychodzi na zero (na czas powołania do służby czynnej jest na urlopie bezpłatnym), nie jest stratny ani anie zarabia dodatkowej kasy (o ile w cywilu nie pracuje ba czarno). Mówienie o taniej sile roboczej w tym przypadku uważam, za nieuzasadnione.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 315
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Witam !!!

Panie i Panowie potrzebuję pomocy, otóż jestem na drugim roku studiów magisterskich i jestem na etapie pisania pracy magisterskiej o Narodowych Siłach Rezerwowych, jeśli ktoś z Was należy do NSR i zechciałby wypełnić ankietę to proszę piszcie do mnie. Zależy mi na tym aby wykonać rzetelną i solidną pracę na temat NSR i myślę, że nikt tak jak Wy-żołnierze NSR mi w tym nie pomoże :) Jeśli ktoś będzie chętny to proszę odpisujcie na forum lub na mojego mejla: sylwia3542@gmail.com. Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Amsta - byłem w stopniu szeregowego i robiłem całą dokumentacją mojego działu. Na poligon musiałem się wciskać i udało mi się to aż 5 razy w ciągu 2 lat - taka pojebana jednostka. Prywatnie wystrzelałem więcej amunicji niż mi ją w MONarze dali. Więc nie gadaj, ze papierki to tylko podoficerowie, chorążowie i oficerowie robią.

Link to post
Share on other sites

Współczuje ci TMB, dymali cie chyba wszyscy przełożeni, to że to robiłeś nie znaczy, że musiałeś, dokładniej miałeś to w obowiązkach na swoi stanowisku służbowym. Bałeś się odezwać, to teraz nie marudź, i nie pisz ze tak jest.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Niby tak. Ale jak potrzebowałem wolne na wyjazdy to zawsze dostawałem:)

A że z drugiej strony doświadczenia i obycia z wyższymi oficjelami nabyłem to też nie narzekałem. I problemy z nadwrażliwymi kapralami zaraz po 3miesięcznej szkółce też się kończyły szybciutko, zazwyczaj zaraz po tym jak coś potrzebowali załatwić. Obojętnie czy legalnie czy w szarej strefie :/

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Jestem patriotą i zapisałem się do NSR. To co mnie spotkało na ćwiczeniach rotacyjnych było zaskoczeniem. Połowa z nas nie ma mundurów czy podstawowych elementów uzbrojenia jesteśmy tania siłą robocza czyli sprzątamy po kadrze zawodowej . Szkolenia to jakaś pomyłka siedzimy na świetlicy i patrzymy w sufit przez 9 godzin . MON nie podchodzi poważnie do NSR a kadra zawodowa śmieje się z nas .Z tego co widzę to jest tak w każdej jednostce w Polsce . NSR to pomyłka i duże oszustwo w naszym państwie .

ps doadam ze moja bronia bojowa jest PK przekrój hehehe ,

Link to post
Share on other sites

Wrzucam artykul z rzeczpospoitej dot. armi zawodowej oraz stosunku trepow do nsr. Prosze poczytac caly artykul i zapoznac sie z komentarzami...

 

http://www.rp.pl/art...-zolnierzy.html

 

Jak to mowil gen. Petelicki- zafajady beton wojskowy ktorego bylem zacieklym wrogiem

Fajnie, że Rzepa pisze o wojsku (jak i inne tytuły). Problem w tym, że rzadzi polityczny beton z chciejstwem grup interesu. I co mamy to mamy.

Na podstawie artykułu nie brałbym sprawy tak jak ona jest przedstawiana.

 

 

"NSR - Nik Szanse Realizacji" @ luis

Jak ktoś liczy, że poleje się szampan z nieba to jego problem.

 

 

Jestem patriotą i zapisałem się do NSR. To co mnie spotkało na ćwiczeniach rotacyjnych było zaskoczeniem. Połowa z nas nie ma mundurów czy podstawowych elementów uzbrojenia jesteśmy tania siłą robocza czyli sprzątamy po kadrze zawodowej . Szkolenia to jakaś pomyłka siedzimy na świetlicy i patrzymy w sufit przez 9 godzin . MON nie podchodzi poważnie do NSR a kadra zawodowa śmieje się z nas .Z tego co widzę to jest tak w każdej jednostce w Polsce . NSR to pomyłka i duże oszustwo w naszym państwie .

ps doadam ze moja bronia bojowa jest PK przekrój hehehe ,

Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno.

Ale jeśli spodziewałeś się szkoleń na komandosa to pewnie masz zbyt rozbujane ambicje.

Ale powiem, że i zawodowi mają podobnie więc jojczysz sam dla siebie.

Link to post
Share on other sites

No cóz, ja biorę swych NSRwców odbywających obecnie miesięczne ćwiczenia rotacyjne i nie ma lipy:

rzut granatem bojowym RG - 42, strzelanie z broni etatowej tj. peem Glauberyt i kbk AKMS, do tego szkolenie OPBMR, maseczki i kondoniki włóż, a i wysadzanie sieci środkami minersko-zaporowymi się kroi z ich udziałem. Tak więc kolega musiał wyjątkowo kiepsko trafić. Mundur ma każdy, co prawda nie kurtki Gore - Texu, ale wszyscy są kompletnie wyposażeni w przedmioty zaopatrzenia mundurowego.

Edited by luis
Link to post
Share on other sites

Nie jęczę nad sobą tylko pokazuje obraz w NSR nie chciałem być szkolony „na komandosa „ lecz tak jak mam w przydziale „celowniczy wozu wsparcia piechoty „.A dowiedziałem się ze nawet wozów bojowych nie zobaczymy bo nasi kadrowcy maja za dużo roboty .Na taktyce mamy sobie iść do lasu ognisko rozpalić odsiedzieć czas nie wyłażąc nigdzie . Na szkoleni było bardzo dużo ludzi którzy są pasjonatami wojska cześć marzy o pracy w nim ale to tylko marzenia w jednostce nie ma etatów ale kadra podkręca tylko tym :” staraj się nie podskakuj to będziesz pracował „(kłamstwo ) Odbywasz zajęcia i egzaminy po nich i dowiadujesz się ze oceny masz już wystawnie z 3 dni temu .Mundury no cóż po perypetiach poła ma letnie a cześć ma zimowe. Dresy to samo pół na pół z ocieplaczami buty sportowe mamy własne bo 3 osoby na 50 dostały takowe podobnie z koszulkami i czy spodenkami sportowymi

A właśnie mam pytania jak jest z mundurami w NSR bo tu mam 2 informacje :

1 że zabieramy je po skończonym szkoleniu do domu i prze przez okres kontraktu musimy go mieć na stanie i przyjeżdżać z nim do jednostki

2 zostawiamy go w jednostce i za rok nam go wydadzą ponownie z PPW

Link to post
Share on other sites

Problem polega na tym gdzie trafiłeś. I przekładasz to gdzie trafiłeś na resztę kraju. Pamiętaj, ze zawsze możesz zrezygnować z kontraktu. Nikt nie trzyma ani nie zaciąga na siłę.

No i należy sobie wbić do głowy, że w wojsku się nie pracuje. W wojsku (jak i w innych służbach mundurowych) się służy.

 

Sorty mundurowe dostajesz do domu i po kontrakcie masz się z nich rozliczyć.

Link to post
Share on other sites

Jestem patriotą i zapisałem się do NSR. To co mnie spotkało na ćwiczeniach rotacyjnych było zaskoczeniem. Połowa z nas nie ma mundurów czy podstawowych elementów uzbrojenia jesteśmy tania siłą robocza czyli sprzątamy po kadrze zawodowej . Szkolenia to jakaś pomyłka siedzimy na świetlicy i patrzymy w sufit przez 9 godzin . MON nie podchodzi poważnie do NSR a kadra zawodowa śmieje się z nas .Z tego co widzę to jest tak w każdej jednostce w Polsce . NSR to pomyłka i duże oszustwo w naszym państwie .

ps doadam ze moja bronia bojowa jest PK przekrój hehehe ,

 

Kto ci karze sprzątać? Widocznie za miętki jesteś

Link to post
Share on other sites

Reddevil możesz się pochwalić w której jednostce tak was szkolili?

 

U mnie (17 WBZ) kadra podchodziła do sprawy całkiem poważnie, w skrócie - tak jak u luisa. Były strzelania, taktyka, normy, zakładanie i detonacja sieci, i inne ciekawostki. Ogólnie pozytywnie i z drobnymi wyjątkami złego słowa powiedzieć nie mogę.

Link to post
Share on other sites

DziQ JW 2980 Braniewo tak pięknie było ze będąc w zmechu nie widziałem BWP na oczy a ćwiczenia wszystkie na sucho . Amunicja do pozoracji wystrzelana przez kadrę była do rowu nawet race świetlne .

Podstawowe komendy to lotnik / gaz . heheh i po 15 godzine obalanie na wozach bo zawodowi do domu poszli i koniec

Największa farsa była na końcu, jak grupa wyróżnionych żołnierzy była poporostu 2-ą pierwszych z lity

Edited by 1reddevil
Link to post
Share on other sites

DziQ JW 2980 Braniewo tak pięknie było ze będąc w zmechu nie widziałem BWP na oczy a ćwiczenia wszystkie na sucho . Amunicja do pozoracji wystrzelana przez kadrę była do rowu nawet race świetlne .

Podstawowe komendy to lotnik / gaz . heheh i po 15 godzine obalanie na wozach bo zawodowi do domu poszli i koniec

Największa farsa była na końcu, jak grupa wyróżnionych żołnierzy była poporostu 2-ą pierwszych z lity

 

Chłopie, popisz się poprawną składnia i pisownią, bo odnoszę wrażenie, żeś w stanie odmiennej świadomości pisał :icon_lol: . No cóż, być może, że w Twoim przypadku zadziałało "sztuka, dla sztuki". Ode mnie z JW NSRowcy odchodzili zadowoleni. Skąd to wiem? Ano kilku z nich spotykam regularnie w środowisku airsoftowym i po zakończonym w ubiegły poniedziałek ćwiczeniu rozmawialiśmy na ten temat. Muszę przyznać, że mając w pamięci ćwiczenia rezerwy, to obecne ćwiczenia rotacyjne NSR stały na o niebo wyższym poziomie. Zaangażowanie kadry, jaki żołnierzy NSR stało na b. wysokim poziomie. Mimo kryzysu ( czyt. cięć w limitach na amunicję i inne środki walki) udało się wygospodarować środki do szkolenia i każdy NSRowiec rzucił granatem bojowym, (a nie ćwiczebnym), każdy NSRowiec wykonał ładunek wybuchowy z trotylem i go zdetonował, każdy NSRowiec wykonał strzelania z broni etatowej. Do tego zaliczał normy szkoleniowe na ubieranie odzieży ochronnej itp. Pewnie znalazłoby się kilku malkontentów, którzy będą marudzić, że w JW nie ma na wyposażeniu żadnego KTO, czy bewupa, a najcięższym pojazdem jest autobus MAN oraz STAR 266. Jeśli uważasz, że zostałeś oszukany, czy też skrzywdzony, to albo napisz skargę, albo zrezygnuj z NSRu.

Edited by luis
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...