Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konwersja HPA do AEG - Prolog.


Recommended Posts

  • Replies 423
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właśnie tak doczytałem w specyfikacji, dlatego zastanawiam się czy mu to działało. Kicpa, a Ty przecież korzystasz z jakiegoś systemu gazowego i na pewno możesz coś polecić jako reduktor. Szczerze mówiąc to najsłabsze ogniwo naszych gazowych konstrukcji. Zwłaszcza, że próbuję obecnie zapakować wszystko do kolby od M16. Masz jakieś alternatywy oprócz drogich Begadi i Palmers? Ten plasticzany reduktor do rowerów działa?

Link to post
Share on other sites

A jakie minimalne ciśnienie można na madbullu ustawić? Coś wyczytałem ze strony producenta, że jak podłączymy świeży nabój, to nie ma regulacji i jest około 830 Psi. Więc jak to jest? :)

 

Odpowiedź od gościa od tego "niebezpiecznego" zdjęcia:

 

Hi!

 

I will try to speak in english, but I studied french at school so I'm not responsible if anything is wrong =)

 

My advice is: don't buy SMC regulator, go directrly to the Palmer's one. The reason is that SMC is an industrial regulator, but not designed to airsoft or paintball, and Palmer has is own expansion chamber where the CO2 can pass from liquid (the cartridge's content is liquid) to gas state perfectly, the pressure is always the same and the rifle becomes much more accurate. I did tests and SMC's worked, but the system is not stable. You can only set initial pressure, then attach the 12 gr. cartridge, but you can't set a different pressure when the bottle is conected (as we do on Palmer's),and the final FPS's variation is not as small as the Palmer's because the pressure is not very controlated.

 

Uf! next time, in spanish =)

 

A ktoś ma pomysł, jak zrobić taką komorę rozprężeniową? Bo w moim systemie też mam taki problem, że ciekły dwutlenek węgla przelewa mi się do reduktora i go mrozi, a mając butlę na plecach nie zawsze kontroluję, czy butla jest ułożona w górę.

Edited by Sushi.50
Link to post
Share on other sites

Nudzi mi się trochę w pracy, więc szukam i szukam... Doszedłem do wniosku, że palmers ma najlepszą opcję jeżeli chodzi o reduktory. Sam w tej chwili chętnie kupię to:

http://palmer-pursuit.com/cart/index.php?main_page=product_info&cPath=8_9_28&products_id=174

lub bardziej to, nie trzeba będzie toczyć przejściówek:

http://palmer-pursuit.com/cart/index.php?main_page=product_info&cPath=8_9_28&products_id=175

i do tego manometr na 0-600 Psi.

 

Jeżeli chodzi o butle HP i nieszczęsny zawór pinowy można kupić to:

http://palmer-pursuit.com/cart/index.php?main_page=product_info&cPath=40&products_id=773

 

Ewentualnie można użyć standardowej mamby paintballowej, nią też otworzymy zawór pinowy, w tym wypadku jednak reduktor będzie musiał być przy replice.

 

Ktoś chętny na zamówienie tego reduktora od Palmersa?

Link to post
Share on other sites

Tego AR20 nie zamierzam kupować, wystarczy mi to co on napisał. Zadałem jeszcze pytanie jak można zrobić komorę rozprężeniową, bo mam problem w mojej butli i reduktorze. I pytanie odnośnie madbulla, czy na świeżo podłączonym zaworze można ustawić 200 PSI. Bo jeżeli można, to do mojej snajperki i madbull się nadaje :).

Link to post
Share on other sites

Ja po wymianie uszczelek z przymusu i całkowitym rozebraniu MB jestem w stanie ustawić ok 100psi nawet jak na wejściu mam 1000psi. Jego zaleta jest taka że jest mały. Dokładnej regulacji między 0 a 200psi nie osiągniesz ale to można dodatkowym precyzyjniejszym reduktorem podłączonym za madbullem zrobić.

 

U mnie to wygląda tak.

 

dscf4505.th.jpg

Link to post
Share on other sites
Butla 2 litrowa na sprężone powietrze służy m.in. do ładowania wiatrówek PCP. Ciśnienie robocze wynosi 300 BAR. Brak legalizacji butli. Butla regenerowana.

Dane techniczne

 

pojemność 2 litry

ciśnienie robocze 300 BAR

waga netto 3,7 kg

No powodzenia w używaniu tego... :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Jest na Forum jakiś magik od Eagle ?

Potrzebuję na płytce umieścić dwa pady o prostokątnym wewnętrznym otworze pod styki elektrozaworu, i nie mogę tego znaleźć w opcjach :/

 

Aby nie było OT załączam najnowszą fotkę z postępów prac - potencjometr do regulacji czasu otwarcia zaworu. Regulacja będzie możliwa bez rozkręcania szkieletu.

 

img2730e.jpg

Link to post
Share on other sites

Sebciu - czyli na końcówce mamby masz jakieś 217 PSI (15BAR) - czy ten zestaw w takim sam sposób możesz wykorzystać do HP ?.

Tak, tylko butla musi być inna, bo u mnie jest do co2. Do HP musi być kompozytowa lub taka jaką ma KicpA, chyba aluminiowa, ale pewny nie jestem

Link to post
Share on other sites

Kuba- robiłeś testy na elektrozaworach które mają większą przepustowość? Z tego co widzę, to potrzeby elektrozawór conajmniej 600-700 l/min. Widziałem na allegro elektrozawory FESTO które mają od 1400-2000l/min. Głównym czynnikiem jaki ma wpływ na ilość naszych FPS jest przepustowość elektrozaworu, a nie ciśnienie które zostaje podane. Aczkolwiek przy elektrozaworze 1400l/min+ 15BAR to już potwór...

 

Ostatnio z ciekawości liczyłem ile powietrza i w jakim czasie jest potrzebne by uzyskać 700FPS na lufie 590mm, wyszło 0,016l w ciągu 0,02sek. Czyli elektrozawór 700l-900l/min powinien nam dać taki wynik :wink:

 

Jak się mylę, to możecie mnie pobić.. :wink:

Edited by Xyanek
Link to post
Share on other sites

Max na jakim testowałem to 500l/min.

 

Mógłbyś trochę opisać wyliczenia ? Coś dziwne wyniki, rzekłbym sprzeczne z praktyką :zastanawia: Znaczy się zawór daje 0,16l w czasie 20ms, czyli 10x więcej niż potrzeba, i to przy ciśnieniu 5-6Bar :zastanawia: Gdzieś tu jedno zero uciekło ;)

 

Ten przepływ jest przy ciśnieniu bodajże 5 czy 6 bar - a przy 15 będzie więcej. Dodatkowo czas otwarcia 20ms to jest już długo i dawka powietrza będzie za duża.

Z moich testów widzę, że idealny jest mój drugi zaworek co ma 200l/min. Moc dzięki sprężynie jest tylko trochę mniejsza, a mogę uzyskać większą szybkostrzelność, no i zawór mieści się w szkielecie GB.

 

Mnie bardziej ciągnie do testu zaworka 50 i 100l/min :) Ciekawe czy byłby duży spadek mocy.

 

A prześlij mi link do tego allegrowego zaworu festo, zobaczę co to za potwór.

 

Update:

chce ktoś płytki sterujące do elektrozaworu, zamówiłbym więcej aby było taniej ?

Kończę projektować płytkę - będzie zamawiana z soldermaską, cynowaniem itp.

(Timer NE555, regulowane czasu otwarcia i zamknięcia + tranzystor na wyjściu 500mA, więc idealny układ do cewki 2W)

Tutaj screen z Eagla:

77857241.png

Edited by Kuba_T1000
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...