Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konwersja HPA do AEG - Prolog.


Recommended Posts

Daj sobie spokój z tym solenoidem, najtańsze sensowne rozwiązanie to ten z SP1/Vibe (różnią się tylko obudową).

 

1. Tak, są reduktory. Zazwyczaj znajdują się w foregripie, bądź w niektórych przypadkach w chwycie pistoletowym (Invert Mini).

2. Zwykła bateria 9,6V styka.

3. Nie, elektronika jest osobno na płytce, która jest zasilana z tej samej 9,6V co zawór.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 423
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

To teraz wyniki niezależnego testera konwersji :icon_biggrin: .

 

Konfiguracja:

M4 Boyi, komora stock, lufa stock 363 mm, gumka Systema. Elektrozawór 550 l/min, bateria ASG 8,4. Butla CO2 12OZ, reduktor 3 Arrow. Czas otwarcia zaworu ustawiony do takiego poziomu, że dłuższy czas otwarcia już nie zwiększał prędkości wylotowej.

Ciśnienie 6 Bar, wężyk 6mm, między reduktorem a zaworem jakieś 100 cm węża. Kulki 0,25 - 308 fps, odchylenia w granicy 4 fps, maksymalny spadek 298 fps, maksymalny wzrost 315 fps.

 

W dalszej kolejności sprawdziłem jaki wpływ na prędkość wylotową ma umieszczenie buforu (dodatkowy zbiornik gazu zwiększający objętość zredukowanego gazu w układzie reduktor - zawór). Gdy bufor umieściłem w odległości 10 cm od reduktora (w tej konfiguracji chowamy bufor do ładownicy z butlą) wzrost prędkości wylotowej do 315-318 fps. A teraz ciekawsze: bufor umieściłem 10 cm od elektrozaworu (w takiej konfiguracji będziemy musieli go schować w kolbie) i prędkość wylotowa wzrosła do 350 fps, z odchyleniami o (!!!) 3 fps.

 

Zwiększyłem ciśnienie jeszcze do 12 Bar przy konfiguracji bez bufora, prędkość wylotowa na poziomie 430 fps na kulkach 0,25 G&G. Tyle na chwilę obecną. W dalszej kolejności zrobię testy na komorze CA, lufie prometheus 590 i dam wężyk 8 mm.

 

I jeszcze jedno: błyskawiczna reakcja na spust, żadnego naciągania tłoka, i ten dźwięk... Miodzio :icon_biggrin:

 

Edit: Chrono made by Radecek.

Edited by Sushi.50
Link to post
Share on other sites

Proszę o połączenie postów, nie mogę już edytować.

 

Testów konwersji dzień drugi. Z nowości dzisiaj zmiana wężyka między cylindrem a elektrozaworem (z 6mm na 8mm). Kupiłem też kulki Gunfire 0,2 i na nich robiłem testy. Najsampierw przestrzelanie konwersji na wężyku 6mm oraz zasilanie z pominięciem buforu, ciśnienie 6 Bar. Wczorajszy wynik to 308 fps na 0,25 G&G, dzisiejszy równe 331 fps na 0,2 Gunfire z odchyleniami rzędu 2-3 fps.

Piłowanie gearboxa, zmiana końcówek na cylindrze i elektrozaworze na 8 mm, wężyk także 8 mm. I co? 370 fps, odchylenia podobne jak wcześniej. A wczoraj bufor dodał kolejnych 40 fps, w następnej kolejności sprawdzę ile doda nam bufor, do tego połączony wężykiem 8 mm. Będzie czad!

Link to post
Share on other sites

To teraz wyniki niezależnego testera konwersji :icon_biggrin: ...

Czekamy na raport ze strzelanki :)

 

Co do newsów to ostatnio zaprojektowałem dyszę/tłok w stylu "lightweight". Łatwiejszy do wykonania, lżejszy i krótszy. Ma to na celu zwiększenie ROFa i jeśli się nie mylę to FPSy też powinny wzrosnąć: tłok ma mniejszą powierzchnię więc potrzeba większego naporu ciśnienia gazu aby go przesunąć, zatem gdy się przesunie to większą energię przekaże kulce :zastanawia:

 

I na koniec screen z programu (bez oringów i sprężyny):

 

screen0469.png

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Myślę, że nie skoro ktoś już z tego korzysta ;). Na strzelaniu sprawuje się bardzo dobrze: dźwięk wystrzału jest przepiękny, aegi się chowają. Trzeba się przyzwyczaić do wężyka. I kontrolować zużycie gazu, nie spędziłem zbyt dużo czasu na ustawieniu czasu otwarcia i niestety za dużo gazu jest zużywałem na jeden strzał. W efekcie zużyłem jakieś 100g CO2. Ah, i mój reduktor nie jest przystosowany chyba do CO2, bo przy dłuższych seriach mrozi się. Podejrzewam, że przy HP nie było by takiego problemu.

Widział ktoś butle HP z zaworem on/off a nie igłowym?

Link to post
Share on other sites

Myślę, że nie skoro ktoś już z tego korzysta ;). Na strzelaniu sprawuje się bardzo dobrze: dźwięk wystrzału jest przepiękny, aegi się chowają. Trzeba się przyzwyczaić do wężyka. I kontrolować zużycie gazu, nie spędziłem zbyt dużo czasu na ustawieniu czasu otwarcia i niestety za dużo gazu jest zużywałem na jeden strzał. W efekcie zużyłem jakieś 100g CO2. Ah, i mój reduktor nie jest przystosowany chyba do CO2, bo przy dłuższych seriach mrozi się. Podejrzewam, że przy HP nie było by takiego problemu.

Widział ktoś butle HP z zaworem on/off a nie igłowym?

HP zawsze z igłowym, nie ma zaworu On/off dla HP!

Link to post
Share on other sites

Tak w ogóle to ktoś wie co z Kubą...

Urlopowałem się nad morzem :D

 

No a teraz czas na bieżące wieści:

img2670v.th.jpg

img2672z.th.jpg

img2690t.th.jpg

 

 

Jak widać wytoczyłem wersję lightweight. Sprawdzę jak się sprawuje i dam znać.

Nie mam też jeszcze skończonej elektroniki w SMD, co mnie ogranicza w końcowym złożeniu korpusu GB.

 

Sushi.50 testuje wersję z elektrozaworem na zewnątrz - generacja druga:

 

67264598.th.jpg

23682626.th.jpg

 

Przez Miniguna trochę zaniedbałem pracę nad konwersją, ale obiecuję poprawę :cool:

Link to post
Share on other sites

Konfigurację opisałem wcześniej, mam 370 fps na wężykach 8 mm bez buforu. Potrzebuję stałą kolbę do M16, jak ktoś ma to chętnie odkupię, a wtedy będę mógł spróbować upchnąć wszystko w środku, łącznie z buforem a wtedy sprawdzę na ile to się sprawdzi w boju :).

 

@pidzejfat: W takim razie muszę wytoczyć coś, co mi ten zawór otworzy przy wkręcaniu reduktora, inaczej nie pójdzie :(.

Link to post
Share on other sites

Mam taką butlę:

http://www.fanatix.pl/sklep/paintball-systemy-co2-akcesoria-systemy-co2-butla-co2-12oz-zaworem-pin-p-134.html

A reduktor jest firmy 3arrow, kiedyś były na allegro, ale już ich nie widzę. Nie mam pojęcia, który z obecnie dostępnych będzie odpowiedni. A reduktor musi być przystosowany do Co2, bo inaczej się mrozi. Mój niestety nie jest i strzelanie długą serią nie wchodzi w grę. Myślę, że palmers albo begadi będzie odpowiedni, ale jest znowu dość drogi.

Link to post
Share on other sites

Pytałem się w sklepie Paintballowym czy mają butle HP z zaworem ON/OFF- powiedzieli że takich zaworów nie wolno ładować do butli HP- ponieważ w nich występuje ciśnienie sięgające 300 BAR a CO2 to niecałe 100BAR (bodajże 87 czy 90).

 

Druga sprawa panowie: CO2 strasznie zamarza zimą, potrzebuje butli HP z reduktorem na max 10=12 BAR, czy takowe istnieją? Bo ja nie znalazłem a bardzo mi jest potrzebna... :icon_cry:

Link to post
Share on other sites

Pytałem się w sklepie Paintballowym czy mają butle HP z zaworem ON/OFF- powiedzieli że takich zaworów nie wolno ładować do butli HP- ponieważ w nich występuje ciśnienie sięgające 300 BAR a CO2 to niecałe 100BAR (bodajże 87 czy 90).

 

Druga sprawa panowie: CO2 strasznie zamarza zimą, potrzebuje butli HP z reduktorem na max 10=12 BAR, czy takowe istnieją? Bo ja nie znalazłem a bardzo mi jest potrzebna... :icon_cry:

HP ma wbudowaną redukcję na zaworze do ok 800psi, żeby dalej obniżyć ciśnienie, potrzebujesz kolejnego reduktora zewnętrznego (bardziej precyzyjnego) np palmers...

Link to post
Share on other sites

No i tu zaczyna się problem... Bo mam taki sam. Butle paintballowe mają reduktor, który na wyjściu daje ciśnienie 850 Psi, tylko że na wyjściu jest zawór igłowy. Wyjście jest takie, że na wyjściu reduktora z butli musimy założyć drugi reduktor (taki jak do CO2), który jednocześnie przy wkręcaniu musi otworzyć zawór igłowy. Bez tokarza się nie obejdzie.

 

Edit:

Nie zauważyłem ostatnich postów na kolejnej stronie ;). A ktoś testował ten reduktor typu Bob-long ze strony Kansus? Oglądałem kiedyś w necie jego budowę wewnętrzną, działa na takiej zasadzie jak reduktory begadi czy palmers.

 

Edit2:

A może ktoś by reflektował na ten reduktor?

http://cgi.ebay.es/SMC-Modular-Regulator-w-gauge-AR10-M5BG-Z_W0QQitemZ110292849705QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item19adf75429

 

Jest na tej stronie opisany (chyba) jako działający, może ktoś kto zna hiszpański przetłumaczy dokładnie;

http://airsoftpedia.es/index.php/Kit_CO2_HPA_para_rifles_a_gas_%28Versi%C3%B3n_Tanaka%29

Edited by Sushi.50
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...