Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konwersja HPA do AEG - Prolog.


Recommended Posts

  • Replies 423
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gratulacje.

 

Dlaczego airsoft nie poszedł w tę stronę od początku - odpowiedź jest oczywista - ponieważ firmy robią niezły biznes na częściach tuningowych i tendencji do ich awaryjności. Konsumenci płacą po 100 zł za kawałek silikonu czy metalu. Układ spustu VSR kosztuje więcej niż replika. Ciężko będzie zmusić kolosów na rynku, żeby przestawili się na takie konwersje.

 

Wydaje mi się, że przynajmniej w najbliższych miesiącach będą raczej produkowane metodą warsztatową i niezmiernie cieszy mnie to. DIY airsoft rządzi.

Edited by DDevilPL
Link to post
Share on other sites

Jednym z powodów tego, że takie rozwiązanie nie jest produkowane seryjnie może być brak miejsca na butlę, elektrozawór i baterię w większości replik. Wystające przewody zasilania napięciem i sprężonym powietrzem nie są zbyt komfortowe i czasami mogą przeszkadzać.

Link to post
Share on other sites

Kuba, że się tak spytam Ciebie: Ile dałeś za maszynkę ?

dwa tysiaki za tokarkę, no i jeszcze parę stówek na noże itp. :icon_confused:

W sumie dałbym drugie tyle za umiejętności, a tak to zanim dojdę do podstawowej wprawy to minie trochę czasu.

Link to post
Share on other sites

Takie mini tokareczki są na allegro ;) Widziałem także dość fajne wiertarko-frezarki, cena tez mniejwiecej taka jak tej tokarki. Wiadomo, na tych maszynkach nie zrobimy jakiś potężnych części, ale na użytek ASG są zupełnie wystarczające :wink:

Link to post
Share on other sites

Wieści są następujące :icon_razz2:

 

Udało mi się mieć oko na cały proces toczenia kompletnego zestawu przez tokarza :)

Wykonanie tych elementów zajęło tokarzowi równe 4godz. :icon_eek2:

 

Tutaj fotki z toczenia i wygląd wykonanych elementów.

 

img2215qo.th.jpg

img2217l.th.jpg <-- tutaj porównanie poprzedniego wpustu powietrza do tłoka i nowego o większej średnicy

zdjcie0232i.th.jpg

zdjcie0234.th.jpg

 

 

Jak widać zwiększyłem tutaj otwór wlotowy do tłoka, czyli coś w stylu "zawór o zwiększonym przepływie" - jutro przechronuję i wrzucę wyniki.

Mam nadzieję, że parę FPSów przybędzie :zastanawia:

Link to post
Share on other sites

Otwory muszę dodać xP

 

Pewnie jakby robił sam to w 3godz by się uwinął a tak musiał słuchać moich pytań i komentarzy w stylu "a jak to, a jak tamto".

 

Ja narazie naostrzyłem noże i kompletuję stanowisko, więc jeszcze nic ciekawego nie wytoczyłem.

 

Modelu nie znam dokładnego... ale to jakiś popularny stary model, bo u nie jednego taką widziałem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

I na początku tygodnia mają dojść zamówione płytki do układu sterowania...

Postaram się jeszcze dzisiaj/jutro wrzucić powyższy GB do repliki i przetestować na chrono jaka jest moc po zintegrowaniu elektrozaworu do gearboxa.

 

Pewien (chyba amerykanin) wykonał już konwersję wg mojego projektu... teraz udało nam się namierzyć elektrozawór co jest w konwersji Polarstara - 8mm szerokości :D czyli nie trzeba frezować na pierwszy rzut oka.

Za miesiąc ma on mieć go u siebie, wtedy zobaczymy jak z FPSami. W Polsce jest dystrybutor elektrozaworów MAC ale narazie zlewa maile.

 

 

Przy okazji... ma ktoś elektrozawór o małym przepływie ? najlepiej 80l/min albo max 110l/min do wypożyczenia do testów na kilka dni ? MAC robi świetne malutki elektrozawory o kształcie walca, jednak maja przepływ 80l/min, co wg jest za małą wartością.

Link to post
Share on other sites

Dojechały płytki pod elektronikę :)

 

Wyniki FPS to jak narazie 390-400FPS max. Musiałem zastosować na wyjściu elektrozaworu wężyk fi4mm a nie 6mm jak wcześniej więc prawdopodobnie to też ogranicza wzrost FPS.

 

Plany na najbliższy czas to polutować elektronikę, podłączyć selektror ognia, i spróbować powrócić do wężyka 6mm na wyjściu elektrozaworu - muszę znaleźć odpowiednią złączkę. Po tym projekt będzie gotowy, bo już nie widzę możliwości rozwoju, lub ulepszenia ;)

 

img2351dg.th.jpgimg2437i.th.jpg

Link to post
Share on other sites

W temacie PB nigdy nie siedziałem - ale pomysł Xel'a zaciekawił mnie. Znalazłem coś takiego http://boar.home.pl/sklep/product_info.php?manufacturers_id=31&products_id=193

 

Do PB z tego co pamiętam nie stosuję się reduktorów na butlę tylko podpinana jest od razu mamba więc idzie te pełne 40-50 bar z CO2 i dużo więcej z HP - ale tam już są reduktory na butli które z 3000 zbijają do 800 psi.

 

Czy istnieje jakiś reduktor tego ciśnienia przed solenoidem wewnątrz markera czy ten zawór po prostu tyle wytrzymuje?

Jak wygląda sprawa zasilania takiego zaworu? Bateria 9,6V?

Elektronika sterująca (impulsami?) jest już w solenoidzie ?

 

Jeśli ktoś siedział w PB albo się orientuje w tym proszę o odpowiedzi

 

przepraszam z OT

Edited by ronnie223
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...