Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konwersja HPA do AEG - Prolog.


Recommended Posts

Mam potwierdzenie od amerykanina, że wszystko pasuje bez przeróbek :icon_biggrin:

 

brzozer -> Jak masz darmowy dostęp do tokarki to nawet się nie zastanawiaj. Mogę się założyć, że jak postrzelasz z gazówki to już do aega nie wrócisz :biggrin:

 

Co do butli w magu to trochę mało wykonalne. Większość nosi plecak więc przynajmniej nie trzeba nosić pustego i się do czegoś przyda;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 423
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poniżej ostatni z moich pomysłów na usprawnienie. W sumie przedostatni - jeszcze myślę o zastosowaniu łożyska w przedniej części aby tłok nie tarł o metal. :zastanawia:

 

Jest to wersja MiddleWeight. Skrócony tłok porusza się po cylindrze. Główna zmiana to uszczelka zapewniająca szczelność pomiędzy tłokiem a wypustkiem który pcha go do przodu przed strzałem.

Za tydzień powinienem mieć to gotowe.

Z tą uszczelką FPSy powinny zdecydowanie wzrosnąć, chyba że w poprzednich egzemplarzach elementy były spasowane w sposób wystarczający.

 

screen0606.png

Link to post
Share on other sites

Może i się nie będę zastanawiał, ale na razie poczekam na Twoje najnowsze pomysły i dokładnie przeczytam temat jeszcze raz.

Jaka butla, reduktory, zawory, wężyki i inne elektroniki a potem jak to wszystko do kupy poskładać i ile to wyjdzie w złotówkach, bo może i jestem pracujący, ale mam kredyt we frankach :)

Link to post
Share on other sites

Coś ostatnio nic się tu nie dzieje, czas trochę ruszyć :). Właśnie skończyłem testy konwersji w nowej konfiguracji i trzech lufach.

 

Zrobiłem mniejszy bufor, na 2 nyplach i 3 mufach z gwintami 3/8 cala. Wejście do bufora na wężyk 6 mm, wyjście na 8 mm bezpośrednio do elektrozaworu. Z elektrozaworu na konwersję również 8 mm, długość połączenia elektrozawór-cylinder 9 cm. Testy na butli CO2 12oz, reduktor 3arrow, długość połączenia reduktor-bufor 1 m. Kulki 0,2 Gunfire, chrono by Radecek.

 

Lufa stockowa Boyi 363 mm, gumka stara Systema.

6 Bar - 393 fps, +- 2 fps

10 Bar - 488 fps, +- 2 fps

 

Lufa stockowa CA 509 mm, gumka Systema Energy.

6 Bar - 430 fps +- 4 fps

10 Bar - 530 fps +- 8 fps

 

Lufa Prometheus 590 mm, gumka pewnie jakiś chińczyk (składane na szybko).

6 Bar - 450 fps +- 2 fps

10 Bar - 551 fps +- 2 fps

12 Bar - 595-602 fps, kilka strzałów na 634 fps.

 

Co do ostatniego rozrzutu podejrzewam że winna gumka, była nieco pokiereszowana po wyjęciu, pewnie coś źle złożyłem.

Wnioski:

Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszych testów, zamierzałem wyciągnąć z tej konwersji 500 fps, udało się ponad 600, a znaczy to że można zrobić z tego fajną, w pełni regulowaną snajperkę. Należy jednak zwrócić uwagę na dopasowanie używanych wężyków do średnicy nominalnej elektrozaworu, przykładowo w moim 550 l/min gdzie średnica nominalna wynosi 5 mm, musi być użyty wężyk 8 mm, potwierdziły to poprzednie testy. Zarówno dzisiejsze, jak poprzednie pokazały także, że na wartość fps ma istnienie w instalacji w jak najbliższej odległości od zaworu bufora (pod tym pojęciem rozumiem dodatkowy pojemnik na gaz o ustalonym na reduktorze ciśnieniu). Im większy tym lepszy, także im większa średnica wejscia do zaworu tym lepiej, czyli w moim przypadku najlepsze efekty dał wężyk i złączki 8 mm.

 

Co jeszcze mi przychodzi na myśl, to sprawdzić czy większy bufor da jeszcze więcej fps (muszę kupić złączkę 8 mm na gwincie 1/4). No i jak będę miał elektrozawór o większym przepływie (750 lub 900 l/min) to też powinno być lepiej :).

No, dobranoc.

Link to post
Share on other sites

Sushi, chcesz pojemnik do testów, to kup w nomi rurę nibco z dwiema zatyczkami i z tego zrób bufor.

 

Układ powinien mieć takie same lub większe średnice niż zawór od buforu do dyszy/lufy.

 

 

Sushi, ten zawór ma zawór bezpieczeństwa, od 10bar wzwyż, jak strzelałeś na 12bar?

Link to post
Share on other sites

Ja tylko dopiszę, że w wersji z elektrozaworem zintegrowanym wewnątrz gearboxa FPSy wynoszą na chwilę obecną ok 370-380PFS na kulkach 0.2g, Prawdopodobnie uda mi się wyczarować te 20FPS aby było 400, na standardowej lufie 40cm.

Zastosowanie precki >50cm dać powinno z 500FPS :zastanawia:

Kolejnym krokiem może być podłączenie bufora, który stosuje Sushi.50

 

sebciu->

Sushi pewnie zaślepił zawór bezpieczeństwa :)

Link to post
Share on other sites

Chodzi o rury do zimnej wody, Nibco to producent. Jak byłeś na mojej stronie i widziałeś projekt STRAFER to z nich go robiłem. Wytrzymuję duże ciśnienie, są tanie i ogólnie jak plastik łatwo obrabialne.

 

Zawór wykręcasz i dajesz śrubę, lub podkładasz coś pod sprężynę aby puszczał przy większym ciśnieniu. Ja uszczelniłem ten cypel co ma kształt piramidy dając grubą warstwę teflonu.

Link to post
Share on other sites

No nic- czas zrobić śliczne oczka do dziadka dziewczyny, żeby zechciał takowe coś wytoczyć :wink:

 

Dla mnie 500-550FPS na 0,20 w gazówce to wystarczająca moc, gdyż na 0,40 będzie to ~450-480FPS czyli granica bezpiecznego ASG.

 

Chociaż chciałbym mieć możliwość wyciśnięcia z tego duuuuużo większej mocy, bo czasem lubię pobawić się w snajpera i postrzelać na spore odległości :wink:

Link to post
Share on other sites

Mam w końcu długą lufę, 610mm(6.08mm).

Wyniki w konfiguracji:

1) sama lufa 610mm + elektrozawór 550l/min = 510PFS

2) sama lufa 610mm + elektrozawór 200l/min = 400FPS

Ciśnienie 12.5BAR, kulki 0.2g

 

Dojechały też płytki PCB do konwersji. W weekend wszystko postaram się złożyć w kompletny gearbox drop-in.

Edited by Kuba_T1000
Link to post
Share on other sites

Nie zaobserwowałem zużycia uszczelek. Myślę, że trzeba by wystrzelać dziesiątki tysięcy kulek aby padły uszczelki.

Będą crush-testy ;)

 

Z bieżących info - płytka PCB już polutowana i elektronika działa OK :icon_razz2:

 

I parę fotek:

 

img2776n.th.jpg

img2781nq.th.jpg

img2794q.th.jpg

Edited by Kuba_T1000
Link to post
Share on other sites

Ja na moim zaworze 550l/m strzelałem(tak wiem nieodpowiedzialnie) nawet na 18barach i nic z zaworem bezpieczeństwa nie robiłem. I jeszcze wiadomość co do tego reduktora 3arrow - przy ponad 20bar(zagapiłem się) na wyjściu strzeliły w nim bebechy.

Gdzieś do 18bar mogłem regulować, co oczywiście nie musi być zasadą w każdym zaworze i reduktorze.

 

Jak co mam 2 takie zaworki do sprzedania.

Link to post
Share on other sites

Panie i Panowie,

 

wersja ostateczna modyfikacji jest już gotowa :icon_razz2:

 

Podsumuję szybko najważniejsze kwestie:

Cały system znajduje się w standardowym gearboxie typu V2. Do działania potrzebuje zasilania +12V(LiPo 11.1V) i sprężonego ciśnienia 6-15BAR. Układ posiada działający selektor ognia - SAFE/SEMI/AUTO.

Układ może być stale podłączony do zasilania - prąd jest pobierany tylko w przypadku naciśnięcia na spust.

Regulacja prędkości kulki możliwa jest przez zmianę ciśnienia gazu.

Regulacja szybkostrzelności możliwa poprzez kręcenie potencjometrem, który jest wyprowadzony na kablu i znajduje się przy baterii.

Regulacja czasu otwarcia elektrozaworu możliwa jest bez otwierania szkieletu gearbox - Umieszczony potencjometr w miejscu jednej z zębatek - regulacja śrubokrętem.

Możliwość wyprowadzenia kabli tyłem lub przodem(kolba lub chwyt)

Wężyk idzie koło kolby, jednak trzeba wywiercić otwór w jednej zaślepce pomiędzy Body a Kolbą.

 

Wyniki mocowe z ostatecznej wersji podam później, muszę jeszcze raz wytoczyć tłok bo aktualnie mam nieszczelność 0.2mm. Aktualnie 350FPS na 10BARach i standardowej lufie 40cm.

Szybkostrzelność do 20RPS, płynnie regulowana.

 

Fotki poniżej.

 

 

aegtohpadropinfinalvers.th.jpgaegtohpadropinfinalvers.th.jpgaegtohpadropinfinalvers.th.jpgaegtohpadropinfinalvers.th.jpg

aegtohpadropinfinalvers.th.jpgaegtohpadropinfinalvers.th.jpgaegtohpadropinfinalvers.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...