Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konwersja HPA do AEG - Prolog.


Recommended Posts

  • Replies 423
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Witam!

Od pewnego czasu przymierzam się do kupna konwersji HP. Moje pytanko - SMP Wolverine, Polarstar, Valken V12 - którą z tych konwersji polecacie i dlaczego?

Jedyne co wiem, to to, że SMP włożę do praktycznie każdego gearboxa, Plarstar to uniwersalny (???) v2 i v3, a valken to tylko v2. Mi najbardziej zależy, żeby weszło to do hakaśki albo emki - czyli pasujący pod v2.

Podliczając sobie resztę rzeczy, czyli kalbe, reduktor mancrafta, szybkorozłączke, butle, lufe promyka, komorę i gumke hop-siup wyszło mi około 1500zł. Replikę będę kupować nówkę, gdyż wszystko co mam wyprzedaje :teeth: Na hanke albo emke chcę wyznaczyć maks 1000zł - i tutaj największą uwagę zwracam na wykonanie.

No i nie powiem, że różnica prawie 600zł miedzy Polarstarem a V12/SMP musi o czymś świadczyć. I chciałbym wiedzieć dokładnie, o czym.

W temacie konwersji HP jestem nowy, nie mam w środowisku osób, które miały styczność z czymś innym niż z konwersjami od Mancrafta, dlatego piszę tutaj i liczę na pomoc.

Link to post
Share on other sites

Polecam poniższy link:

 

http://www.popularai...go-airsoftworks

 

Z różnic jakie zapamiętałem stojąc przed podobnym wyborem co Ty:

 

W skrócie P* i Valken to bliźniacze konstrukcje. Różnice dotyczą wykonania zewnętrznego, sposobu programowania i płytki selektora ognia. Osiągi, poza trybem burst, mają takie same. Dyszę nie są wymienne między tymi modami. Oba sprawdzą się w GB V2. Jednak P* może być bardziej uniwersalny z racji możliwości stosowania różnych rodzajów płytek selektora ognia.

 

Inferno/Hydra i SMP (bazując na rodzimym koncepcie Kuby T1000) są bardziej uniwersalne jeżeli chodzi o użycie w różnych typach GB. Oferują za to "słabsze" osiągi vs dwa wymienione wyżej. Z racji budowy wewnętrznej bardziej nadają się do pracy w trybie ognia ciągłego, z tego co pamiętam pracują tylko na jednym zaworze, dwa poprzednie mają jeden zawór sterujący pracą dyszy, drugi dawką gazu.

 

Ja sam zdecydowałem się na Valkena i jestem bardzo zadowolony. Używam też reduktora Ninja.

 

Jedyny minus to sam spust, który jest z tworzywa, a pozycja selektora ognia na safe nie blokuje go mechanicznie.

Edited by miapow
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Takie dzisiaj info od polarstar airsoft dostałem ;)

 

" Hi Tomasz,

 

Thanks for your interest! Currently we do not have a kit for either the SVD or M14 but we are currently in the process of designing kits for those rifles. They require an offset nozzle so the kits will be based on the offset version of our F1 system which is due to be released shortly. They will however require their own unique trigger boards to match the footprint of the gearbox and those take a while to design and produce. With luck though we should have kits available for those models later on this summer. "

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Hydrę od Wolverina można pakować do M14 G&G i SVD od RS i Cymy od lutego :icon_smile:

 

Tak, ale to konwersja bardziej do szturmówek niż DMR-ek, nie wyciśniesz z niej tak dobrych osiągów jak z pełnego HP gb :P

Edited by Szabal
Link to post
Share on other sites

W co warto się zaopatrzyć jako pierwszą konwersję AEG na HPA? Lepszym wyborem będzie SMP Wolverine (a może Inferno) czy Polarstar Fusion Engine? Z SMP trzeba się pobawić przy montażu, ale jest sporo tańszy od PolarStara. Pacjent RK-02 od Boyi. Komora ProWin, lufa prometheus 460mm. Kreowany na karabin wyborowy.

Edited by ZłyDuch
Link to post
Share on other sites

Czyli Polar* Fusion. Dzięki za pomoc. Jak w ogóle wygląda montaż P* FE w bojcu, wystarczy tylko włożyć konwersję w miejsce GB, podłączyć FCU, zasilanie, butlę, czy trzeba pobawić się w piłowanie/ustawianie czegokolwiek?

Tak przy okazji, czemu SMP zostało wycofane z produkcji? Odkryto jakiś defekt, czy sprzedaż szła marnie?

Edited by ZłyDuch
Link to post
Share on other sites

P* FE będzie idealnym rozwiązaniem jeśli chcesz z BOYCA zrobić "karabin wyborowy".

Widziałem kilka chińczyków z FE w środku. Nie było większych problemów ale bardzo ważną rzeczą jest osiowość oraz brak jakichkolwiek luzów które mogłyby się pogłębiać. Wszelkie obsady lufy, kołki itd co ma drastyczny wpływ na celność i jakość oddawanych strzałów.

 

My odkryliśmy dwie wady :teeth: Dysza wykonana z zbyt miękkiego tworzywa, podatna na zarysowania powodując nieszczelność na oringu zewnętrznym dyszy. Źle dobrany oring głowicy cylindra pod dyszę, lub źle z wymiarowana kryza pod oring dyszy.

Pomijam fakt odpadających potencjometrów od regulacji dawki lub ROF'a. Fakt łamania się od czasu do czasu mikrostyków trybu full auto. Cięknących gwintów pod elektrozawór.

 

Następca SMP to Inferno i Hydra. Przeprojektowany tak aby ujednolicić konstrukcje w bardziej "cylindryczną". Nowa elektronika w wersji Spartan mieszcząca się w szkielecie GB. Ustawiany z poziomu operacji na spuście.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...