Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konwersja HPA do AEG - Prolog.


Recommended Posts

  • Replies 423
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cieszę się, że udało Ci się dokończyć projekt. Zamierzałem powrócić do ASG ale jedyne co mnie ograniczało to awaryjność m4/m16 przy tuningach i ten dźwięk gearboxa, ale dzięki twojemu projektowi w końcu mam motywację.

Mam kilka pytań co do samego zestawu ?

Jak rozumiem do sprawnego działania potrzeba konwersji cylindra do gearboxa, elektrozaworu wraz z płytką sterującą oraz źródłem zasilania w postaci np akumulatora lipo ?

Czy do butli Co2 potrzebne jest jakiś reduktor jeszcze czy można ją podłączyć od razu do zestawu ?

Zastosowałeś AirWork VY83ELMNC jaki jest jego wymiar rzeczywisty można go schować z elektroniką do ładownicy na kolbę oraz może głupie pytanie ale gdzie można go kupić ?

Kwestia jeszcze wydajności na Co2, rozumiem że butla się schładza itp, ale układ zapewnia stabilność fps powiedzmy na poziomie +/-10 fps ?

Zastosowałeś wężyki 6mm, czy zastosowanie wężyków 8mm nie zwiększyło by wydajności zestawu ?

Kwestia jeszcze rof, jest regulowany, zależało by mi na ustaleniu go na poziomie prawdziwej broni ?

Jeszcze pytanie co do butli Co2, nie miałem z tym styczności, jaką powinienem wybrać bo widziałem z zaworem igłowym i on/of, oraz te butle są chyba wielokrotnego ładowania, tak więc gdzie można je zatankować, w jakich sklepach szukać tylko paintballowych ?

Zastosowałeś Micro Rock Regulator, i potrzebowałeś do niego przejściówki dla butli Co2, będziesz takie przejściówki oferował ?

 

Zestaw będę montował do repliki m16 więc myślę, że nie powinienem mieć problemu z miejscem na wszystko.

Link to post
Share on other sites

UP:

Do butli CO2 potrzebny jest reduktor. CO2 w butli ma ciśnienie ok. 50BAR a musisz je zbić do 10-14.

VY83ELMNC kupiłem na allegro, jednak od dawna nie widziałem już ich w ofercie sklepu. Możesz wykorzystać dowolny elektrozawór typu 3/2 i cewce 12V i w miarę wysokim przepływie. Ktoś na poprzednich stronach tematu pisał, że ma takie na sprzedaż po dobrej cenie. Swój kupiłem w firmie z aukcji: http://allegro.pl/elektrozawor-zawor-elektromagnetyczny-3-2-1-8-i1968517006.html a tutaj katalog: http://www.martechnet.pl/zawory%20i%20elektrozawory/2-Elektrozawory.pdf

Jeśli dobrze pamiętam to ktoś wcześniej pisał, że elektrozawór o grubości 22mm ładnie wchodzi do kolby...

Stabilności narazie nie mogę podać, ponieważ mam słabą gumkę, którą muszę wymienić - jednak jak pisał wcześniej Sushi +-10FPS jest realne do osiągnięcia. Również zmiana wężyka na 8mm przynosi wzrost prędkości kulki.

 

M16 ma szybkostrzelność 700-900 i jest to do ustawienia.

Butlę wybierz z zaworem ON/OFF, ładujesz ją tam gdzie legalizujesz gaśnicę do auta.

Do regulatora potrzebna była przejściówka. Jak będziesz potrzebować to da się sztukę załatwić. Ewentualnie jak masz kasę to wybierz wyższy model regulatora - nakręcany na butlę, bo ten microrock trochę mnie zadziwia. Chociaż ja kupiłem jakiś starszy model, teraz w ofercie mają nowszą generację.

 

Chyba nic nie przeoczyłem odpowiadając ;)

Link to post
Share on other sites

Czyli potrzebowałbym elektrozawór 3/2 (to jest typ) i cewce 12v, jak widzę te które on ma są na 24 aktualnie.

1/8 to jest rozmiar czego, powiedzmy, że nie mam za bardzo rozeznania w temacie i wolę się zapytać kogoś bardziej doświadczonego.

Jak rozumiem, zmiana wężyka na 8mm, zwiększy trochę moc, ale co do twojego zestawu, twoja konwersja jest na 6mm, więc jak rozumiem musiała by być przygotowana na wersję 8 mm ?

Który reduktor palmersa pasuje od razu na butle, może to troszkę głupie pytanie ale nie znam się na tym za bardzo ?

 

Krótko mówiąc, czekam, aż uruchomisz produkcję i będę mógł wrócić do ASG.

Link to post
Share on other sites

Cewki napewno w sklepie mają na 12V i bezpłatnie mogą zmienić. 3/2 to typ, oznaczenie. 1/8" to wielkość gwintu na złączki.

Przy przesiadce na wężyk 8mm, musisz wymienić złączki z takich '1/8"-6mm' na '1/8"-8mm'. Reszta bez zmian.

 

Regulator taki jest najpopularniejszy, drogi ale chyba warto:

http://palmer-pursuit.com/cart/index.php?main_page=product_info&products_id=883

Ktoś od nas z forum ma taki na sprzedaż... Nie pamiętam z kim rozmawiałem :D

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, duże gratulacje doprowadzenia projektu do tak fajnego finału :happy:

 

Po drugie, wybaczcie, że nie na temat, ale ten temat przeglądają właściwie wszystkie osoby na WMASG siedzące w temacie zasilania HP. Informacji nie mogłem znaleźć ani tu, ani na forach wiatrówkowych (tam średnio wiem, gdzie szukać). Otóż:

Poszukuję zestawu HP regulator+butla lub reduktor+regulator+butla, który mógłbym naładować u ludzi zajmujących się paintballem lub u nurków, a który dawałby na wyjściu ciśnienie regulowane w zakresie najchętniej 70-250bar (najważniejsze, aby było ok. 120-200bar, ale zależy mi na całym podanym zakresie). Wszystkie elementy mogą mieć żałosny przepływ, gdyż mają służyć jedynie do ładowania kartridży ciśnieniowych, za to muszą być regulowane bardzo precyzyjnie (między kolejnymi ładowaniami musi być jak najmniejsza różnica).

 

Po dotychczasowych poszukiwaniach znalazłem takie cudo: http://www.bron.pl/shopbron/product/WIATROWKI-I-OSPRZET/Akcesoria-zasilajace/Butla-MIDLAND-300-BAR-3l.-z-zest.-WOLNY-ZAWOR/1585 i zastanawiam się, czy nie znajdę niczego sporo tańszego. Tutaj jeszcze malutka butla 200bar: http://www.drgampol.pl/index.php?products=product&prod_id=544 . Może są takie, ale 300bar? wolę w sumie 3 takie niż jedną większą, łatwiej w oporządzeniu rozlokować.

 

Butla może być nieduża, najwyżej kupię dwie czy trzy. Podczas poszukiwań odniosłem wrażenie, że między butlami na 200 i 300 bar jest wielka przepaść cenowa. Nie wiem, czy to wrażenie jest poprawne, czy po prostu tak szukałem...

 

Pozdrawiam,

Lao

 

PS po poszukiwaniach jestem już skołowany. Przy żadnym regulatorze nie znalazłem informacji o precyzji jego działania, a to jest dla mnie sprawa najważniejsza. Nie udało mi się też znaleźć tańszych butli 300bar i nie wiem, czy źle szukałem, czy takie nie istnieją. Proszę o pomoc :icon_eek2:

 

EDIT: jeżeli okaże się, że naprawdę jest taka przepaść cenowa między 200 a 300 bar, to zakup zestawu odłożę aż do czasu, gdy będę mógł przetestować, czy górna granica regulacji na poziomie tych 180 czy 200bar mi wystarcza.

 

EDIT2: myślałem też o wykorzystaniu kartuszy ciśnieniowych z wiatrówek PCP jako butli. z tego, co widzę, niektóre z nich napełnia się powietrzem o ciśnieniu 300 bar.

Edited by Laokoon
Link to post
Share on other sites

Nie da się przy tej konwersji zrobić BB, chyba że drugi mechanizm w kolbie.

 

No chyba że Kuba nas czymś zaskoczy jeszcze bardziej :wink:

 

 

Ps. Doprowadzenie mechanizmu do końca zajęło Ci 11 miechów :wink:

 

Jeszcze jedno- w moim elektrozaworze udało się zakleić zabezpieczenie- 530FPS na 0,40tkach :icon_biggrin:

Edited by Xyanek
Link to post
Share on other sites

11 miechów, ale to i tak dobrze w porównaniu do sztabu inżynierów Polarstara sowicie opłacanych :D

 

Co do blowbacka, to niestety nie wyciągnę asa z rękawa... blowbacka trzeba projektować równolegle i od początku - teraz to wymagałoby zbyt dużej ilości przeróbek.

 

Laokoon :

Niestety, ale nie jestem w stanie CI pomóc, nie bawię się sprzętem o który pytasz :/

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam jestem zainteresowany tą konwersą tylko zastanawia czy dało by się jakoś to zasilić z kapsuły co2 88g (3,1 oz) lub z butli 3,5 oz

np taką http://www.drgampol.pl/index.php?products=product&prod_id=335 tylko że ułożoną poziomo zamontowaną w kolbie przy odrobinie starań mogła

by owa butla bądź kapsuła służyć jako prowadnica kolby coś jak w RAM'ach zasilanych właśnie kapsułą 88g wymiary bytli nie są aż takie duże bo wysokość

to 162mm a średnica 51mm tylko się zastanawiam nad tym czy właśnie poziome ułożenie nie przeszkadzało by w eksploatacji największe moje obawy budzi

iż przy ułożeniu butli w ten sposób płynne co2 by zalewało reduktor i czy to by nie przeszkadzało w normalnym urzytkowaniu . prosił bym o szybką odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

W poziomym ułożeniu, płynny CO2 będzie zalewał reduktor i pewnie elektrozawór. I tutaj jest problem, trzeba zmienić na HPA.

 

Raz odkręciłem pokrętło od butli gdy była ona przechylona, to reduktor zamiast 10bar puścił duuużo więcej aż złączki rozsadziło, więc nie polecam. Chociaż z drugiej strony nie wiem czy to wina reduktora, czy płynnego CO2 :zastanawia:

Link to post
Share on other sites

tylko problem w tym, że do HPA nie ma tak małych butli a tą 3,5 oz posiadam bo bawiłem się w paintball i chciałem ją wykorzystać do hk416 :sad: i zastanawia mnie jeszcze czy jak by zastosować jakąś komore rozprężną albo coś w czym ciekłe co2 by mogło się rozpręzyć wstępnie potem podać to na reduktor i zawór i jeszcze tak się zastanawiam jak ten problem rozwiązany jest właśnie w RAM'ach bądź właśnie w markerach bo w moim na co2 bytla była właśnie poziomo a nie pionowo

Link to post
Share on other sites

W poziomym ułożeniu, płynny CO2 będzie zalewał reduktor i pewnie elektrozawór. I tutaj jest problem, trzeba zmienić na HPA.

 

Raz odkręciłem pokrętło od butli gdy była ona przechylona, to reduktor zamiast 10bar puścił duuużo więcej aż złączki rozsadziło, więc nie polecam. Chociaż z drugiej strony nie wiem czy to wina reduktora, czy płynnego CO2 :zastanawia:

 

a takie pytanie Kuba jak by butle co2 nabić nie ciekłym tylko lotnym co2 ?? jak bawiłem się w paintball to zdarzyło mi się raz że jak brałem butle z gazów technicznych to dostałem bez syfonu i nabiło mi właśnie lotnym co2 tylko że zaraz spuściłem z małej butli to i nabiłem ponownie odwracając matke do góry dnem więc nie wiem jak by tu było z wydajnością i czy można tak użytkować butle wtedy nie zalewało by reduktora

Link to post
Share on other sites

hm co masz na myśli mówiąc antysyfon ?? jeszcze tak myślałem żeby dać jakieś kolanko i reduktor wtedy ciut wyżej niż poziom ciekłego gazu albo między zaworem a reduktorem jakąś komore rozprężną w której gaz mógł by przejść w stan lotny bo do co2 mam łatwiejszy dostęp

Edited by toxick
Link to post
Share on other sites

Chyba to miał na myśli...

http://propaintball.pl/komora-rozprezeniowa-p-499.html

Jest tego w pip i nie najtańsze.

Ogólnie, sprzedaj butlę CO2 i kup HP zamiast dokładać kolejne ~150zł i komplikować cały układ.

Chyba że twoja butla może być nabita HP.

 

butla CO2 nabjana hp :icon_eek2: nigdy w życiu samobujcą ne jestem :bialaflaga: żadna btla co2 nie ne może być nabijana HP butle hp bje się dol 3000psi (200bar) lub 4500psi (300bar) i tak w przypadku pierwszym butla ma hydro test przy ciśnieniu 300bar a w drugim 450bar ogólnie 150% ciśnienia roboczego a butle co2 mają hydro test max na 150 bar nestey butle co2 ostanimi czasy nie schodzą i moja warta jest co najwyżej 40zł ;p a najtańsza ak mała na HP kosztuje w granicach 100-150 zł więc wolał bym ją krzystać a zobiene komory rozprężnej nie jes wielkim pblemem b można ją wytoczyć samemu czyli mając własną tokakę o kkoszt praktycznie materialu a mając znajmeg tokarza piw ewenualnne flaszka

Link to post
Share on other sites

Wiem, że butli CO2 nie nabija się HP ze względu ciśnienie, ale skąd mam wiedzieć czy nie nabijasz obecnie CO2 do butli pod HP ;]

Nie wiem tylko czy przypadkiem te komory nie małą wewnętrznie zrobionych "grodzi" i z wytoczeniem tego integralnie może być już różnie.

Link to post
Share on other sites

@Kuba_T1000

 

- Pytanie do Ciebie. Czy ograniczenie mocy repliki wynika z faktu że całość musiała zostać spasowana tak by zmieścić się w obudowie GB ?. Czy jeśli nie było by wymogu by cała mechanika mieściła się w GB to czy osiągana moc mogła by być wyższa ?

 

Chodzi mi o to czy zastosowanie Twojego rozwiązania ale w replice "customowej" opartej o GB V2 ale bez ograniczenia miejsca, wielkości podzespołów pozwoli na zwiększenie osiągów. (Oczywiście sam GB z cylindrem/dyszą/popychaczem zostaje).

 

Pozdrawiam

P.

Edited by Padaka
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...