Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

Chyba hype na HPA.

Robienie AEG'a na duże fpsy to zawsze niezła rzeźba i współpraca dużej ilości elementów. W HPA nie ma tylu części, ale pojawiają się inne zależności. Plusem HPA jest minimalne obciążenie mechaniczne konstrukcji. A w AEGu wiadomka, a to gearbox strzeli, a to zębatki zjedzą tłok, a to łożyska padną, itd.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie przesadzaj, zęby shs są tanie, tak samo tłoki. Dać łożyska 8mm, zainwestować w porządne body. ( w sumie to body to nawet i w springach to podstawa).

 

Dwa lata temu sporo wystrzelałem ze zwykłej cymy na DMR i po roku katowania poszedł tłok, którego wymiana to ee 50zł. W tym roku mam m14 od marca. Póki co wszystko gra a złożona zębach i tłoku SHS pod 550-600fps w zależności od limitów narzuconych przez orga. Jedyny problem to pierwszy raz to poskładać.

 

Początkowo miałem nawet w planach, że coś pójdzie i dokupiłem zapas tłoków/zębatek. Na razie wszystko wygląda dobrze. Jeśli co rok miałbym nawet raz zmienić zębatki, tłok i łożyska to cały czas mi to pasuje.

 

Pewnie wszystko się zmiania jak ktoś traktuje to jak karabin szturmowy i wystrzeli te 500-1000 kul na manewrach. Przy 200-300 kulach to raz na tydzień/2 to "troche" to pożyje. Na rok do springa zwykle miałem z 3-5k kulek przy wychodzeniu co te 2 tygodnie.

 

Za cenę jaką teraz chcę wydać na HPA to mógłbym 10 razy kupić nowe bebechy (tłok, mosfet, zębatki, łożyska, silnik HT) jakby mi nawet wszystko padło naraz. O GB się nie boję. Nie słyszałem by v7 komukolwiek pękła.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Oj, robiąc snajpę z Marui pozostawia się tylko skorupę gearboxa (jak w każdym innym..).

 

Natomiast, do Marui LL robi cały środek GB.

Bardzo ładny, notabene.

A i tak jebło! :icon_wink:

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Ja mam tam 530 fps - właśnie na LL (zęby, tłok, sprężyna 150 i chyba łożyska też LL).

 

To nie jest wyżyłowany układ - ale silny. Pracuje bardzo płynnie i bardzo cicho. Serio!

Uważam, że ten zestaw LL to najlepszy z jakim się spotkałem pomimo tej jednaj kontuzji. Z mojej winy, zresztą.

 

W okolicach 550 fps wyszłoby przy M160.

 

P.S.

Aha, tą repliką strzelam bardzo regularnie od 8 lat.

I tylko ta jedna kontuzja tłoka!

Jak wspomniałem, z mojej winy - uznałem, że muszę szturmować z trybem SEMI w roli AUTO! :icon_smile:

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Nie masz za bardzo opcji.Możesz ćwiczyć bicki i plecy, wymienić sprężynę na lżejszą lub konwersja (bezsens w moim mniemaniu przy repetierze).

Możesz poszukać M160 innego producenta, który robi mniej sztywne sprężyny. Guarder ma dosyć twarde.

Link to post
Share on other sites

Ja mam M160 Guardera u siebie. Jeżeli masz z tym problem, żeby to naciągnąć to albo masz bardzo (ale to bardzo) źle poskładanego guna, albo coś serio nie tak z techniką naciągania lub własną anatomią albo masz jakieś 9 lat.

 

Przykro mi ale innej opcji nie widzę, to jest lekka sprężyna u licha! Co trzeba robić, aby mieć problem to naciągnąć? :| Proszę mi nie mówić też nic o budowie ciała, moja kobieta to naciąga...

Link to post
Share on other sites

Przykro mi ale innej opcji nie widzę, to jest lekka sprężyna u licha! Co trzeba robić, aby mieć problem to naciągnąć? :icon_neutral2: Proszę mi nie mówić też nic o budowie ciała, moja kobieta to naciąga...

 

Miałem do czynienia z różnymi sprężynami. W tym m170 czy m190 i nie było źle.

Porównywanie mnie do kobiety lub do dziecka nie jest na miejscu. Mogłeś to sobie darować, wmasg to nie grupy airsoftowe na facebooku.

 

Btw, po dwóch dniach "docierania" jest już o niebo lepiej. Pomimo, że jednym paluszkiem tego się ni naciąga, to już aż tak dużych problemów mi to nie sprawia.

Link to post
Share on other sites

Ależ ja Cie nie porównuje do dziecka czy kobiety. Po prostu jeśli masz problemy z M160 a nie jesteś dzieckiem ani kobietą to albo musisz mieć wyjątkowo zły sprzęt albo jakieś problemy zdrowotne. Tyla.

 

P.S. Na czym Ty to masz postawione? Na chińskim SWD? :D Skoro mówisz o "docieraniu".

Link to post
Share on other sites

Nie, tu jest.. SPAARTAAA!! :icon_lol:

 

LOVE IT!

 

A co do tej sprężyny to problem może być prozaiczny. Miałem kiedyś egzemplarz VSR, który miał za ciasne pierścienie w upperze i cylinder chodził z kosmicznymi oporami nawet na M120. Przyszlifowałem je lekko papierem i replikę na M130 można przeładować małym palcem.

Link to post
Share on other sites

1. Pytanie: ktoś się zarejestrował na to co podesłał Lambert? Pytam, bo niedługo koniec rejestracji.

 

Tak sobie czytałem to system trafień fajny, zawsze mnie wnerwiało jak obrywałem w plecak (leżąc) w czubek plecaka... i losowałem ranę ręki). No i wręcz wypadałoby się ruszyć, bo od Wielkanocy to nie postrzelałem sobie nic...

 

2. Jakieś fajne komory v2 do replik snajperskich?

 

Wiem, że jeśli pójdę to nie z m14, bo z uszkodzonym barkiem z niej nie postrzelam. Jeśli chcę pójść to muszę zbudować coś w systemie Ar15 (bo jednak z wszystkich gatunków replik to ten system jest najlżejszy.... A tu taka posucha z dobrymi komorami (jeśli dobrze czytam to prowin się zbiesił, retro też).

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Do V2 nie ma super komór HU!

 

Być może te LL są lepsze od konkurencji ale cena powala..

Natomiast ja różnicy nie widzę pomiędzy Prowinem a KA. Jeśli już to na plus dla KA.

W eMkach trzeba dobrze złożyć komorę z lufą (niekażda komora to ułatwia) a następnie z GB - metodą prób i błedów.

W różnych korpusach, różnych producentów występują różnice. Podobnie jak w komorach. Prowin pod tym względem jest najbardziej upierdliwy. Te eMkowe zależności są dość nieszczęśliwe konstrukcyjnie.

 

Co nie zmienia mojego przekonania, że to najlepsza platforma pod względem możliwości "personalizacji".

EMki są też najlepsze pod względem ergonomi. I nie są duże, jak słusznie zauważyłeś.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

mikadorus: Może jakaś komora od AirsoftPro? Mają np. model z zintegrowanym mblockiem. Widziałem chyba na deltashop. Wiem, że komora Ultimate z podwójnym doszczelnieniem jest bardzo dobra, tylko ciężko dostać.

Po co mu mblock jak składa repkikę na HP. Używam tylko komór Retro w chwili obecnej do replik HP i jeszcze się nie zawiodłem. Sam używam dwóch :)
Link to post
Share on other sites

Mamut - też o tym myślałem, ale komora zapiera się na wcieciach, ale przy moim froncie to nie jest takie fajne (pierścień mam ustalony na klej). Za każdym razem to rozklejać to mi się nie widzi.

 

 

Lambercie - miałeś tego laylaxa? Cena, ceną. .. jak już robić na porządnie to nie wychodzi tak drogo. Wiem, że każda oszczędność w replikach snajperskich to błąd.

 

Rogaś - te retro 3-gen? Widziałem, że ludzie na tym psy wieszali (ale może nie umieli składać/coś się da usprawnić).

 

 

Jako, że jeszcze zbieram na cała wyprawkę, to kumpel od wiatrówek ma kilka kartuszy

- http://www.colosus.p...zedluzony-41cm/

 

Zbadałem sprawę i po lekkim doszlifowaniu frontu mógłbym przenosić dwie takie we froncie dragonfire madbull'a. Nabijanie za pomocą pompki mnie nie przeraża - w końcu przed manewrami mogę to zrobić, a przebieg "snajperski" to i tak te max kilkaset kulek. Zastanawia mnie tylko, czy takie rozwiązanie może mieć ręce i nogi i jak poprowadzić wężyk.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Niestety nie.

I jestem zły, że "mędziłem" i sięgnąłem po Prowiny, które są w najlepszym wypadku przeciętne.

Gdy postanowiłem wymienić moje komory (cztery) przejrzałem sporo opini i wszystkie mówiły, że Prowin jest najlepszy. Wszystkie!

Do dziś nie wiem co wiara miała na myśli..

 

Dlatego też przestrzegam przed zdawaniem się na czyjeś opinie.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...