Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chodzi Ci o Simo? A czemu, Hydepark mamy :icon_biggrin:.

 

Zuczku, Simo nie uzywał celownika optycznego bo go nie miał. A duza część jego legendy to... legenda.

 

Nie dam linka, ani skanu bo nie pamiętam tytułu książki, ale jeden z dziennikarzy rozmawiający z Simo po wojnie pytał go o lunety. Finowie mieli dostęp do niemieckich lunet dostarczanych niejako "sojuszniczo" ale nie używali ich z powodu łatwych do zauważenia refleksów oraz braku wazeliny do optyki (warunki arktyczne). Nie bez znaczenia był również fakt, że snajperzy fińscy (a więc myśliwi drwale itp.) byli od młodego uczeni strzelania za pomocą mechanicznych przyrządów celowniczych. Tak masz rację, w dużej mierze jego postać to taka gra propagandy fińskiej podobnie zresztą jak wielu snajperów w wielu armiach czasu II WŚ.

 

Hajdpark to hajdpark można tu pisać prawie o wszystkim, mogę sobie napisać, że najlepszy karabin snajperski to barret bo strzela największym nabojem i co? (oczywiście to żart i prowokacja;) )

Link to post
Share on other sites
w dużej mierze jego postać to taka gra propagandy fińskiej

 

Kiedy własnie po zapoznawaniu się z tzw "materiałami" mam odczucie, że wcale nie fińskiej. I wcale nie propagandy. To bardziej przypomina urban legend (przy czym Finowie palców w tym prawie nie maczali, no może troszkę).

 

Wiesz, kiedyś wypłynęła bardzo znana legenda o "misji na Marsa i misji ratunkowej" w akademiku, z 10 piętra. Potem było to już w każdym akademiku, każdy był właśnie tym. Nawet te, które nie mają 10 pięter. Nawet na uczelniach które nie mają akademików.

 

Żubr i Dexter pozdrawiają.

 

 

 

 

Ad kulek to trudny wybór. Ale z kulek 0,3 i okolicznych- biovale, KSC, biovale szklane, MB szklane, ew MB aluminiowe. Nie testowałem tych ostatnich ale mogą być interesujące.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Kiedy własnie po zapoznawaniu się z tzw "materiałami" mam odczucie, że wcale nie fińskiej. I wcale nie propagandy. To bardziej przypomina urban legend (przy czym Finowie palców w tym prawie nie maczali, no może troszkę).

 

Wiesz, kiedyś wypłynęła bardzo znana legenda o "misji na Marsa i misji ratunkowej" w akademiku, z 10 piętra. Potem było to już w każdym akademiku, każdy był właśnie tym. Nawet te, które nie mają 10 pięter. Nawet na uczelniach które nie mają akademików.

 

Żubr i Dexter pozdrawiają.

 

 

Tą historię chyba każdy zna, słyszałem jak zacząłem studia na PG, że to było w naszym akademiku.... Taaaa jasne :) Postać Simo na bank było przydatna finom w czasie wojny, podnosiła morale. A w jakim stopniu była koloryzowana, czy "zmieniana" przez kolejne "źródła" to już ciężko powiedzieć.

 

Żubr to jakiś twój kolega? ;)

Link to post
Share on other sites

Wybaczcie że wrócę do tematu.

Swojego czasu znałem chłopaka który rasował wella MB01 na ręcznie robionych częściach i był w stanie ściągać zawodników z odległości ponad 100m (raz zdarzyło się nawet, że z odległości 140m trafił za drugim strzałem na kulkach 0.43). Co do replik gazowych, nasłuchałem się o słabej powtarzalności w zależności od temperatury. Co do fps to wydaje mi się, że przy skutecznym uszczelnieniu i odpowiednich częściach przy 750/800 fps można już łapać w miarę porządne skupienie przy ponad 100m. Co do Vsr - podobno bardzo dobra (jak nie najlepsza) baza pod snajperke jednak wizualnie mało mnie podnieca dlatego wciąż szukam replik m24 lub l96 stojących na równie wysokim poziomie. Przy 800 fps na sprężynie nie trzeba mieć jakiejś kosmicznej pary w rękach by naciągnąć sprężynę jednak napewno spowalnia to działania.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym zobaczyć jak naciągasz 800fps w pozycji leżącej .

I chciałbym również zobaczyć replikę która trafia celnie z 140 m (oczywiście za drugim razem) .

Może na konwersji zambeziego by się ogarnęło jakoś te 140m . fps wystarczająco myśle by tyle uzyskać
Link to post
Share on other sites

Sprawa z zasięgiem naszych zabawek nie rozbija się o fpsy tylko o amunicję. Przestałem wykrecac karabiny na 700 i więcej fpsów mimo, że można bez problemu. Tylko po co, skoro wzrostu zasięgu między przykładowo 630 a 750fps nie ma praktycznie żadnego?

 

Dopóki przez nasze lufy przelatują syfbulle i inne Guderiany :D to można zapomnieć o skutecznym strzelaniu na odległości powyżej 100m.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...