Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

Do obu cześci są raczej trudnodostęne.

Za ARESem przemawiają powody, które wymieniłeś, Ukaoseku - uff, skąd wy bierzecie te nicki? :icon_razz2:

Natomiast G&G to kopia Tanaki.

Ma podobne osiągi ( ok. 560 fps na GG w stocku ).

G&G produkuje też zestawy naprawcze zwane POWER / coś tam, które są dedykowane do TANAKI i niemal napewno pasują do własnego G96. ARESa a właściewie STARa ma Kicpa - spróbuj jego zagadać.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na wstępie

Interesują mnie głównie repliki zasilane gazem, gdyż ponieważ jak słyszałem nie wymagają tyle pracy przy tuningowaniu co np Aeg lub springi
No to źle słyszałeś. Gaziaki są zupełnie inne w grzebaniu. Nie to że łatwiejsze czy trudniejsze bo trudno powiedzieć. Ale inne. W sprężynowych jak coś nie kuka- zazwyczaj od razu wiadomo co. W gaziaku sprawa nie jest tak oczywista i często samo znalezienie przyczyny (za mocno dokręcona śrubka) zajmuje 2-3 dni pracy i kilkanaście z rzędu rozmontowań i zmontowań repliki. Więc nie łudź się, że gaziaki są mniej problemogenne czy prostsze w tunningu.
Link to post
Share on other sites

No dokładnie chodziło mi o to co napisał Lambert. A dokładniej o to że nie trzeba do nich tylu części dorabiać i sprowadzać bo o ile same koszta są do przełknięcia to trzeba już kogoś kto się zna żeby to montować itp. A tak btw dziś miałem okazję postrzelać z tanaki m700 i jakoś strzelanie na żywo a w teorii wypadło gorzej, choć przyznam że jest cichutka bardzo. Zobaczymy może jednak posłucham porady dextera i zainwestuję w springa :D

Link to post
Share on other sites

Jak to w życiu wszystko ma swoje plusy i minusy. Springa już miałem i na razie nie chce wracać do tematu za dużo musiałem w nim grzebać i ciągle coś naprawiać, obciążenia wew. są spore i niestety prędzej czy później coś się sypnie.

Fakt konstrukcja bardziej przyjazna do napraw ale jednak mnie to nie przekonuje.

 

Za to w gazówkach owych obciążeń nie ma ale są bardziej wrażliwe na niskie temperatury.

W gaziaku ładujesz mocniejszym gazem (więcej propanu) i już masz więcej mocy, do niektórych modeli są magi na CO2, można przerobić na HP i strzelać również zimą i mieć potworka mocowego.

 

Nie ma czegoś takiego jak replika idealna! To zawsze jest kompromis między tym co chcemy, co możemy mieć, co jest nam potrzebne, czy umiemy sami naprawiać, kiedy snajpimy (tylko lato / cały rok)... itd itp

Kryteria są bardzo indywidualne i trzeba wybrać spomiędzy nich ten kompromis.

A to, że jest to bardzo trudne... cóż ŻYCIE! :wink:

Link to post
Share on other sites

No niestety co do tego strzelania z tanaki to wyglądało to tak że na strzelance lokalnej pojawił się ktoś z tą repliką. Z tego co pamiętam to chyba był 0.28 kulki temperatura było całkiem niezła około 15-20 stopni. Jednak wiał dość mocny wiatr, ogólnie to sam właściciel był dość zakręcony mocno :D i coś wspominał że tanaka ta akurat ten egzemplarz jego był bardzo awaryjny. Może to sprawiło że takie lipne wrażenie odniosłem. Nie mniej jednak były przypadki "ty chyba snajper jest na dachu" albo "ktoś do nas strzela ale nie wiem skąd" itp :D

Link to post
Share on other sites

Panowie,krótkie pytanie.Czy opłaca się zakupić M700 KJW za ok 300 zł,i czy jest sens kupna zważając,że posiadam karabin który ma 60 m skutecznego? I Czy KJW m700 jest awaryjna? bo od wypuszczenia modelu trochę minęło i być może coś w niej poprawiono.

Link to post
Share on other sites

bo kazda sroka swój ogon chwali a recenzje na portalu są dla mnie mało wiarygodne, zwłaszcza te starsze.

 

Springa już miałem i na razie nie chce wracać do tematu za dużo musiałem w nim grzebać i ciągle coś naprawiać, obciążenia wew. są spore i niestety prędzej czy później coś się sypnie.

 

Jak się oszczędza na częściach to tak (albo nie umie składać, nie wiem). Ale wsadzenie części najwyższej jakości gwarantuje, że się one nie zepsują. Wszystko ma duuuże zapasy wytrzymałości. Nie spotkałem się z zepsutym ZT, tłokiem czy cylindrem

Link to post
Share on other sites

Dexter nie chce mi się z Tobą dyskutować weź po prostu poprawkę że 10 lat temu nie było takiego wyboru części jak to określasz najwyższej jakości! Był jeden zestaw 300%, jakaś komora z regulowanym HU kilka dupereli i na tym w zasadzie koniec!

 

Tłok się skompresował, w cylindrze musiałem naprawić te bolce które trzymają tył, po wpadnięciu kulki przed cylinder "wyszła" śrubka trzymająca komorę HU, przekręciły się gwinty trzymające całość do łoża (standard) i zamiast 5 prze-gwintowałem na 6, regularnie psuły się magazynki (te plastikowe łapki), urwała się śruba trzymająca rączkę przeładowania (również standard) sam osobiście dorabiałem stalowy ZT bo ten znalowy pękł itd...

 

Po prostu kiedyś nie było tych części lub bardzo ciężko było je dostać i trzeba było samemu kombinować!

Teraz zwyczajnie zamawiasz w różnych miejscach Polski lub świata torbę klamotów, wymieniasz wszystko od razu i jest git.

Więc zakarbuj sobie, że KIEDYŚ TAK NIE BYŁO!!!

 

Koniec dyskusji!

 

P.S. A tak odnośnie Twojego podpisu, ponoć TM zaliczyło plajte więc powoli będziesz bazował na wspomnieniach! :wink:

Link to post
Share on other sites

nie. Musiał byś dać wytłumienie naokoło cylindra a przecie nie ma gdzie (chyba, że masz ubranko maskujące na replikę to wtedy można podszyć warstwą gąbki- sprawdzone). Pianka w lufie zewnętrznej czy w kolbie, łożu nic nie da.

 

 

Viper, ale ja wiem, że x lat temu nie było tego czy tamtego (najlepszy przykład z tym tłokiem od zestawu CA- wyjątkowy badziew a nie od zawsze LL produkuje swoje przecie). Po prostu dzisiejsze snajperki już tego problemu nie mają i nie można doświadczeń sprzed 10 lat przekładać na stan dzisiejszy. To jakby mieć uraz do samochodów bo x lat temu miało się trabanta :D. Teraz możliwości są cuuudne i to mnie cieszy.

 

Co do TM: skąd informacje jakoby plajtowało? :(

Link to post
Share on other sites

Witam.

Mam problem dotyczący broni, chciałbym kupić najlepiej "snajperkę", która będzie się nadawała do zmiany na prawdziwą snajpe. Słyszałem oraz czytałem wszystko o replice L96 od firmy well. Jednak chciałbym abyście poradzili mi czy nie lepiej wziąść elektryka.

 

Fundusze:

Well Warrior- 500zł

jeśli elektryk to około 400zł

 

Prosze o nie dawanie odpowiedzi typu snajperem mozna być tylko za ileś tam tysięcy bo to już wycztałem i satwiam na powolny upgrade warrior'a lub innej pseudo snajperki. Na wymiane części nie wydam odrazu 2-3 tysięcy ale w czasie 2lat chcę zrobić z niej snajpe z prawdziwego zdarzenia. Jestem już w miare doświadczonym graczem w airsoft (strzelam od około 3lat).Więc co na podstawe do tunningu, chyba że odradzacie, a wtedy jaki AEG??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...