Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

new medal of honor


Recommended Posts

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mi się poprzednia część straszliwie podobała. Przede wszystkim ze względu na udźwiękowienie. Bardzo dyskretna muzyka i potężne dźwięki wystrzałów. Jak rąbię z karabinu to ma brzmieć jak karabin. Jak wali artyleria to domownicy mają uciekać albo mnie wypędzać z domu. i broń ma mieć sens w danych "realiach". Dla przykładu taki BlackOps miał dźwięki tak badziewne, ze nasze repliki brzmią mocniej niż kałach w tej grze, że o realizmie broni z BlackOpsa nie wspomnę. AKS74U z granatnikiem od AK74 i kolimatorem na górnym RISie. Panowie od Medala przynajmniej starają się nadać temu pozory realizmu.

 

Poza tym ile można walczyć z ruskimi w tych Call of Duty czy innych podobnych? Nie twierdzę, ze to złe gry (poza BlackOps, która jest idiotyczna do bólu) ale jakaś miła odmiana w końcu. Troszkę inne podejście twórców.

 

Dla mnie klimat tworzy właśnie dźwięk, wartka akcja i fabuła. Widziałem ponad dwie dekady rozwoju gier komputerowych, od kilkunastu pikseli wielkości grochu, udających postać po gry, których by momentami od filmu nie odróżnił. Nie tylko o grafikę przecież chodzi... A jak widzę grę, która jest konkretnie osadzona w jakimś środowisku i realiach a ma rażące odstępstwa od nich, które nie wynikają z fabuły tylko z niedbalstwa twórców to mnie skręca.

 

Znów wrócę tu do tego BlackOpsa, który był bodaj najgorzej wydaną przeze mnie na grę kasą w życiu. Specnaz atakuje nas Skorpionami, Rakami, AK74 z kolimatorami. Na ścianie w tajnej skrytce obok G2000 wisi SWD z celownikiem termowizyjnym. Walimy z L85, L86, miliona sztuk AK74 w tym z miotaczem ognia pod rurą, walimy z czegoś co wygląda jak m4 z kolimatorem, rąbiemy i podpalamy za pomocą SPASa 12. A to wszystko w latach sześćdziesiatych. Już nawet nie wspomnę o MINIGANIE W WORKUCIE! A nie, właśnie wspomniałem...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

A ja czytałem jakiś czas temu w CD ACTION, o tej gierce, a właściwie o procesie jej powstawania. Grom pojawia się tam tylko dlatego, ze amerykanscy komandosi powiedzieli, iż jeśli już mają cokolwiek dać od siebie- twórcy gry muszą umieścić polski Grom w grze. Polacy zrobili foty każdego żołnierza w pełnym oporzadzeniu w zależności od specjalności, ponadto jeden z operatorow Gromu pojechał do USA, gdzie był konsultantem w sprawach wojskowych przy tworzeniu gry. Na koniec dodam jeszcze, że w artykule bylo, iż właśnie na podstawie zdjęć przywiezionych z Polski, twórcy wzorowali w głównej mierze wygląd postaci.

Link to post
Share on other sites
Guest extremateria

Na pewno. Tak samo było np. w grze Empire Total War. Kraje miały różne okładki, właściwie to takie same, tylko mundur żołnierza w innym kolorze i flaga inna.

 

To są popularne chwyty. Jakaś gra na konsole miała całkowicie zmieniony tytuł na coś w stylu "Polskie Siły Specjalne", mimo tego, że nie było w tej grze nikogo takiego.

 

Zwykły chwyt marketingowy.

Link to post
Share on other sites

Co do multi. To będzie Battlefield 3 tylko, że z game play'em od call of duty. Ot co cała filozofia. Co do MoH'a z 2010 roku. Multik moim zdaniem był fajny, w każdym razie mi się podobał a i sama kampania miejscami była dość ciekawa. Chyba fabuła była najlepsza.

Link to post
Share on other sites

To są popularne chwyty. Jakaś gra na konsole miała całkowicie zmieniony tytuł na coś w stylu "Polskie Siły Specjalne", mimo tego, że nie było w tej grze nikogo takiego.

 

Zwykły chwyt marketingowy.

Socom: polskie siły specjalne na PS3 z fatalnym dubbingiem gen. Polko ;).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Co za głupoty. A czy "amerykańscy komandosi" powiedzieli, że jeśli już mają cokolwiek dać od siebie, to twórcy gry muszą umieścić tam SAS, SASR, JTF2, Alfę czy inne takie?

Głupoty albo i nie, w każdym razie takie informacje były podane, w którymś numerze CD Action, gdzie był obszerny artykuł o tej grze.
Link to post
Share on other sites

Co za głupoty. A czy "amerykańscy komandosi" powiedzieli, że jeśli już mają cokolwiek dać od siebie, to twórcy gry muszą umieścić tam SAS, SASR, JTF2, Alfę czy inne takie?

 

Nie, nie - amerykanie chcieli (podobno) JWG w jednej z misji kampanii. Reszta zdaje się występuje w MP :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...