Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PlanB i jego G36


Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Witam. Doszedł do mnie nowo złożony gearbox ze specshop'u. Wszystko pięknie do póki nie podłączyłem baterii. Najpierw nie chciał w ogóle ruszyć. Więc myślałem że batka rozładowana. Więc naładowałem. Przy pierwszym podejściu ani rusz. Więc podłączyłem batkę "bezpośrednio" do GB. 2 próba na filmiku. Strzelał normalnie. A przy stykach i "przedłużeniu" kabli ani rusz. Na filmiku ani tym sposobem ani tamtym. Ja przytrzymam dłużej spust to batka się grzeje i wszystko zaczyna się fajczyć. Nie mam pieniędzy żeby wymienić kable. (jeżeli jest możliwość wymiany do 30 zł to tak bez serwisanta). 21 mam jechać na strzelankę ale chyba nie pojadę. Proszę o pomoc bo nie mam już siły do tego cholerstwa.

Filmik: http://www.youtube.com/watch?v=ipdBUf-s08k&feature=plcp

Edited by PlanB
Link to post
Share on other sites

Coś tam lekko poruszyło na filmiku. Napisałeś, że gdy przytrzymasz spust to batka i reszta zaczyna się grzać. To jest objaw zablokowanego silnika, spróbój wyjąć silnik i zakręcić nim i umieść go poprawnie na jego miejsce.

Edited by Kazik94
Link to post
Share on other sites

Jak masz gwarancje to odsyłaj. Jak "umisz" sam działać to rozbieraj.Ogólnie jest pare opcji co może byc nie tak .Ewentualnie zwolnij jeszcze naciąg sprężyny bo wstępnie przy zacince silnik nie ma siły wystartować ewentualnie jeszcze podepnij jakiegoś lipo 3S.

 

Co masz w środku i jakiej firmy:

tłok,

sprężynę

podwójne łożyskowanie ?

I wywal te tamiye grr a przynajmniej 1 i polutuj dobrze bo na samych złączach możesz mieć dużo straty .

Link to post
Share on other sites

A jeżeli wyjmę silnik i nie włożę go "prawidłowo" to będę musiał otwierać GB?

EDIT: Tłok JBU 14 stalowych.

Sprężynę SP120 guarder

eh nie wiem.

Zależy ile by kosztowała ta wymiana.

GB doszedł mi wczoraj ze specshop'u.

Edited by PlanB
Link to post
Share on other sites

A zwalnianie sprężyny eh. Już sam nie wiem co myślę. Nie będę bo chciałem sam nowe części zamontować a złożyć już nie potrafiłem. Dlatego odesłałem. No ale mam 2 miesiące gwarancji. Tak wynika z tej kartki. Ale myślicie że przyjmą?

Tak przy okazji wyjąłem silnik no ale trzeba bd chyba GB rozłożyć : http://www.youtube.com/watch?v=FND02M8dSJI&feature=plcp

Link to post
Share on other sites

Plan B jak nie masz smykałki do mechaniki to najlepiej odeślij całą replikę do fachowca zanim ją sam rozdupcysz. Kiedyś na Twoim filmiku przedstawiłeś beznadziejnie złożony gearbox http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OSYJkb-9jc8 i domyślam się, że ten sam odesłałeś do serwisu Specshopu... Nie radzę ruszać go bez znajomości podstawowych info. o funkcjach danych części w gearboxie...

 

A co do Twojego pytania nt zwalniania springa to masz tu link do tematu gdzie użytkownik opisał w punkcie nr 4 zwalnianie sprezyny http://forum.wmasg.pl/topic/113656-ak-47-zanim-rozbierzesz/

Edited by Kazik94
Link to post
Share on other sites

A zwalnianie sprężyny eh. Już sam nie wiem co myślę. Nie będę bo chciałem sam nowe części zamontować a złożyć już nie potrafiłem. Dlatego odesłałem. No ale mam 2 miesiące gwarancji. Tak wynika z tej kartki. Ale myślicie że przyjmą?

Tak przy okazji wyjąłem silnik no ale trzeba bd chyba GB rozłożyć

 

Myślę, że nie przyjmą. Stara inżynierska zasada: jak nie umiesz czegoś złożyć, to nie rozkładaj. Trzeba było uderzyć do kogoś, kto potrafi to ogarnąć.

Link to post
Share on other sites

Nr 1. Sprawdź czy silnik kręci w dobrą stronę

Nr 2. Zwolnij springa sprawdź czy zebatki pracują bez oporów

Nr 3. Sprawdź na innej baterii, silnik w giecie mocarny nie jest a SP120 to już trochę sprężyny jest, na byle czym to nie pojedzie

Nr 4. Niech ktoś ci zlutuje te złącza od bezpiecznika bo tak to nawet po zmianie baterii moze być qpa

 

A najlepiej to daj to komuś kto sie na tym zna

Edited by rogal138
Link to post
Share on other sites

Myślę, że nie przyjmą. Stara inżynierska zasada: jak nie umiesz czegoś złożyć, to nie rozkładaj. Trzeba było uderzyć do kogoś, kto potrafi to ogarnąć.

Na doczepionej kartce pisze na usługę serwisową udzielono gwarancje na okres 2 miesięcy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...