Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Airsoft - lans czy działanie?  

560 members have voted

  1. 1. Airsoft - lans czy działanie?

    • Lans - noszę (używam) niepotrzebnego lub niewykorzystywanego ekwipunku
      147
    • Działanie - noszę (używam) wyłącznie niezbędnego ekwipunku
      413


Recommended Posts

  • Replies 360
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak tak mówicie ,o tym lansie ,to ciekawi mnie co wy dźwigacie ? Bo ja się przyznaje ,że jestem ewidentnym lanserem :icon_lol: Zbieram graty pod kątem JWK . Kasa na zaspokojenie idei "wymarzonych repliki" będzie szła w tysiącach . Oporządzenie pewnie nie tak sporo ,ale do 1,5 tyś dobije. Łączność itp... pewnie z 5tyś, bo chce użytkować motke z serii GP i TCi liberator, a chce je mieć by "oryginalnie" wyglądać ,tak nieprzeciętnie. Zatem ja oficjalnie się ujawniam :icon_razz2: Jeśli komuś to przeszkadza, to jego problem. Jednak warto, też sobie odpowiedzieć na pytanie, czemu komuś przeszkadza posiadane wyposażenie lansera ? Czy to zazdrość, bo ona ma a ja nie ? Zatem czekam na hejterów :icon_biggrin: Wszelkie obelgi mile widziane :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Jak tak mówicie ,o tym lansie ,to ciekawi mnie co wy dźwigacie ? Bo ja się przyznaje ,że jestem ewidentnym lanserem :icon_lol: Zbieram graty pod kątem JWK . Kasa na zaspokojenie idei "wymarzonych repliki" będzie szła w tysiącach . Oporządzenie pewnie nie tak sporo ,ale do 1,5 tyś dobije. Łączność itp... pewnie z 5tyś, bo chce użytkować motke z serii GP i TCi liberator, a chce je mieć by "oryginalnie" wyglądać ,tak nieprzeciętnie. Zatem ja oficjalnie się ujawniam :icon_razz2: Jeśli komuś to przeszkadza, to jego problem. Jednak warto, też sobie odpowiedzieć na pytanie, czemu komuś przeszkadza posiadane wyposażenie lansera ? Czy to zazdrość, bo ona ma a ja nie ? Zatem czekam na hejterów :icon_biggrin: Wszelkie obelgi mile widziane :icon_wink:

 

Weź pod uwagę, że Lubliniec używa PRC-152 a nie Motoroli serii GP. To tak na marginesie.

 

Ad rem, reko jako takie rządzi się trochę innymi prawami niż "zwykły" ersoft, co powinieneś powiedzieć.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wracając do kwestii magazynków, miałem kiedyś taką sytuację, kiedy na jakiejś większej strzelance zabrakło mi kulek. Nie było czasu, na ładowanie midów, więc zapytałem kolesia z innego teamu, który też miał MP5, czy pożyczy mi magazynek (których miał minimum 4). Wtedy mi powiedział, że działa mu tylko ten magazynek, który ma w replice. Rozumiem noszenie latarki w dzień i zakładanie, że lepiej mieć coś, co się może przydać, niż potrzebować, a nie mieć, ale noszenie niedziałających magazynków, których swoją drogą nawet nie widać w ładownicach?

Link to post
Share on other sites
ale noszenie niedziałających magazynków, których swoją drogą nawet nie widać w ładownicach?

Może Cię trochę okantował :icon_biggrin:? Dobry zwyczaj, nie pożyczaj i w ogóle.

 

Raz trafiłem na aukcję allegro, gdzie ktoś sprzedawał 4 magazynki do systemy. Ponad stówę za jeden, a z opisu wynikało, że służyły tylko i wyłącznie jako ozdoba do ładownic. Trochę mnie to przeraziło, że takie kosztowne magazynki ktoś jako wypełniaczy kupił i używał.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Może Cię trochę okantował :icon_biggrin:? Dobry zwyczaj, nie pożyczaj i w ogóle.

 

Raz trafiłem na aukcję allegro, gdzie ktoś sprzedawał 4 magazynki do systemy. Ponad stówę za jeden, a z opisu wynikało, że służyły tylko i wyłącznie jako ozdoba do ładownic. Trochę mnie to przeraziło, że takie kosztowne magazynki ktoś jako wypełniaczy kupił i używał.

Węszę tu raczej "karabin ma M150, ale bez obaw, nic nie jest skatowane, bo służył tylko do rekonstrukcji i treningu i strzelania do puszek w ogródku" tudzież innym "panie, igła, bezwypadek, dziadek z Reichu jeździł tylko w niedzielę do kościoła i po zakupy, nic tylko wachę lać i jeździć, nic nie stuka nic nie puka" :>.

Link to post
Share on other sites

A propo okazji...

Kolega kupił ostatnio PTW.

Pomijam że się nie strzela, tylko rekonstruuje cały czas coś...

 

Mówi mi tak:

- Zajebista, 10 magazynków, body bombera + dodatkowe

Pytam go jaki stan i wogule, pada odpowiedź:

- Mało używana, wiesz to od takiego ziomka też rekonstruktora.

 

Po tym wszystkim zadałem ostatnie pytanie ile w zestawie dostał cylindrów ?

Pada odpowiedź:

- Dwa M90 i M150

 

:hahaha:

 

Nie którzy ludzie chyba kochają być oszukiwani...

PTW oczywiście okazało się ma uszkodzoną elektronikę a samo wygląda jak po wojnie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

lans? działanie? moim zdaniem dorabiana jest tu niepotrzebna ideologia. Każdy lata po lesie czy budynkach tak, jak mu się podoba. Ja lubię latać z berettą na gg nawet nie załadowaną w formie wypełniacza kabury, której nie potrzebuję nawet do gry. Lubię latać z kopią płyty, bo kamizelka źle się wówczas układa i jest mi za lekko, ale jednocześnie biegam z plasticzakową tandetną chińską podróbą hełmu- słynny pasgt z beznadziejnym fasunkiem. Noszę go, bo mi pasuje jego waga i fajnie wygląda. Planuję jeszcze kupno oryginalnych magów ze zdekowanymi pociskami w nich, które będę trzymał w ładownicach- dla wyglądu :icon_smile: a korzystać będę z druma wpiętego do repliki. Tak! Dlaczego? Bo mogę! I to stwierdzenie jest esencją całego tematu, tak myślę. Każdy kupuje to, na co go stać i szufladkowanie ludzi ze względu na posiadane opo na "prosów", "lansiarzy", "biedaków", "dzieciaki" ( z różnymi określeniami się spotkałem, z różnymi podejściami do AS również ) jest co najmniej niesmaczne. Niech każdy się zastanowi "a co jak ja w oczach innych też jestem wyśmiewany i określany mianem lansiarza?" a potem dopiero wytyka błędy czy śmieszność innym. Jak to mawiają- ludzie dostrzegają drzazge w oku innych, nie widząc kłody we własnym.

Edited by KnightMoritz
Link to post
Share on other sites

"a co jak ja w oczach innych też jestem wyśmiewany i określany mianem lansiarza?"

Ja nie jestem;) Uważa, że noszenie niepotrzebnego sprzętu (czyli tylko dobrze wyglądający), jeżeli nie jest się rekonstruktorem itp. podczas normalnej nawalanki uważam co najmniej za dziwne. Chociaż komu ja to mówię.. po zdjęciach różnych maniaków i grup widzę, że to dla niektórych kwintesencja airsoftu i w sumie to mnie boli, bo ja po prostu lubię się strzelać, a nie pitolić o jakimś nowym platerze prosto ze stanów przez godzinę z takimi ludźmi.

Edited by korobov
Link to post
Share on other sites

Niby tak, ale widzisz, ty lubisz sie tylko strzelać, a ktoś inny lubi wyglądać "kompletnie"- i nie ma problemu, dopóki właściciel takiego skompletowanego zestawu nie wywyższa się nad innych. W moich oczach to co kto ma nie ma znaczenia, ktoś zresztą wyżej napisał że ersofcik jest oderwaniem od szarej rzeczywistości i tak to należy postrzegać.

Link to post
Share on other sites

Temat bardzo fajnie pokazuje, jak różne można mieć podejście do tego samego zagadnienia :icon_smile:

Ja mam chyba w ogóle wyjątkowe podejście, bo nie kręci mnie ani lans, ani działanie.

Pracę mam raczej biurową, więc po pracy stawiam na aktywność fizyczną, a właśnie to hobby daje mi między innymi taką możliwość- oderwanie się od czterech ścian i pobieganie po lesie, troszeczkę adrenalinki, a dodatkiem do tego jest spotkanie się z tym środowiskiem, postrzelanie, wymiana doświadczeń.

Jedyne, na co ostatnio zwracam uwagę, to repliki gazowe- od czasu kupna pierwszego gaziaka nie mogę patrzeć na AEG.

 

Na podsumowanie mogę jedynie dodać, że tak naprawdę nie ważne w jakim celu ktoś się bawi w to hobby, najważniejsze, żeby na siłę nie próbował przekonywać drugiej osoby, że to właśnie jego podejście do tematu jest właściwe, a wszystkich innych- złe.

Edited by A7 x
Link to post
Share on other sites

Pan z posta powyżej ma rację :)

Chciałbym nadmienić, że ludzie poza "niedzielnymi bejankami" mogą również jeździć na inne imprezy. I taki np. milsimowiec będzie miał inny sprzęt i wyglądał innaczej od larpowca czy rekonstruktora IIWŚ. Każdy ma swój gust, dla jednego Hamburgerowy sprzęt jest najlepszy, inny jest rusofilem, ale to nie powód dla takiego gnojenia się jakiego jestem świadkiem prawie w każdą niedzielę :D

Link to post
Share on other sites

Zasadniczo nie zastanawiałem się nigdy głębiej nad tą kwestią, głównie dlatego, że lanserstwo ograniczam do założenia swoich "szelek-dusicielek" z przytroczoną do pasa kałchową ładownicą, a cała reszta szpeju pełni funkcje wybitnie użyteczne. Ostatnio odpiąłem nawet boczniaka bo bardziej przeszkadzał niż pomagał, ale jeżeli ktoś lubi obwieszać się sprzętem żeby poczuć klimat prawdziwego pola walki to czemu nie? Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba, a w tym szporcie chodzi przecież o dobrą zabawę, a nie ustawianie kogokolwiek do pionu za posiadanie bądź nie tego czy tamtego :).

Link to post
Share on other sites

Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba, a w tym szporcie chodzi przecież o dobrą zabawę, a nie ustawianie kogokolwiek do pionu za posiadanie bądź nie tego czy tamtego :icon_smile:.

Z ustów Kolega mnie to wyjął ;). Mam sporo szpeju, ale ostatnio mam coraz większą ochotę na minimalizm, gogle, replika, hi cap, mundur flecktarn, albo czarne dżinsy i czarna bluza polarowa i co, że będę nie koszerny? A niech, który mnie coś powie :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...